Місцевий омбудсмен – вимога сьогодення

Голова ГО "Європейське суспільство" Богдан Корчинський

Правозахисник  Богдан Корчинський

Протягом усього періоду існування незалежної Української держави перед органами місцевого самоврядування, політичними та громадськими організаціями, громадянами стояло питання організації якісного захисту прав і свобод людини, які є найвищою цінністю будь-якої держави у світі.

Як свідчить практика, і Васильків в цьому плані не виняток, найбідніші верстви суспільства часто стають ще біднішими через те, що вчасно не можуть отримати кваліфіковану юридичну допомогу, коли в них незаконно відбирають будинок, землю, звільняють з роботи тощо. Адвокати, які займаються приватною практикою, в міру своєї зайнятості не можуть надавати свої послуги для таких громадян безкоштовно.

Аналіз ситуації у Василькові свідчить про відсутність у нашому місті належного правового захисту громадян. Саме тому, з метою запобігання порушень прав людини та сприяння їх  поновленню, у Василькові потрібно запровадити посаду уповноваженого міської ради з прав людини – посередника у відносинах між міською радою і членами територіальної громади.

Даний правозахисний інститут має широке поширення в країнах-членах Європейського Союзу, а також у інших містах України, де активно розвивається громадянське суспільство.  Скадовськ став першим містом в Україні, яке має свого Уповноваженого з прав людини, а Васильків незабаром зможе стати першим містом на Київщині.

По суті, місцевий омбудсмен, це особа, яка допомагатиме  громадянину отримати необхідну фахову юридичну допомогу, але при цьому не потрібно оплачувати дорогі послуги юристів та адвокатів, в такий спосіб місцева влада, без перебільшення, дбатиме  про громадянина, надаючи подібні послуги.

На даний час у співпраці з міжнародним фондом “Відродження” громадською організацією “Європейське суспільство” розроблено положення “Про уповноваженого з прав людини  Васильківської міської ради”. На найближчій  черговій сесії цей нормативний документ буде запропонований для розгляду депутатам міськради.  Переконаний, що в разі його запровадження, цей правозахисний інститут буде сприяти підвищенню правової культури суспільства і правосвідомості посадових осіб Васильківської міської ради, а також керівників підприємств, установ та організацій.

 Богдан Корчинський


Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.

Залишити свій коментар вКонтакті


Залишити свій коментар FacebookЗалишити коментар

Где лучше обмен wmb на wmz