Аналіз тарифів теплової енергії на Київщині

ekology_taryfy
За дорученням громадської ради при Київській ОДА експертом ГО “Європейське суспільство” Дмитром Денисовим було проведено аналіз існуючих тарифів на житлово-комунальні послуги по Київської області. Під час проведеної експертизи використовувалася інформація, отримана в Департаменті житлово-комунального господарства і паливно-енергетичного комплексу КОДА.  Експерти зазначають, що подальший розвиток галузі можливий  лише із впровадженням державно-приватного партнерства з залученням новітніх технологій.

В Київській області налічується  34 підприємства-виробника теплової енергії  комунальної власності, 11 з яких – ліцензіати  Нацкомісії.
Найвищий тариф на послугу з централізованого опалення затверджений для КП КОР «Бородянкатепловодопостач» на рівні 614,06 грн. для населення, що становить 57% відшкодування собівартості та 1438,49 грн. для інших споживачів, що становить 100% собівартості.
Найнижчий тариф на послугу затверджений для КПТМ «Миронівкатепломережа» на рівні 196,1 грн. для населення (12 % собівартості) та 1485,84 грн. для інших споживачів (83% собівартості).
Таким чином, для КП КОР «Бородянкатепловодопостач» тариф для населення повинен становити 1077,29 грн. за 1 гКал, а для  КПТМ «Миронівкатепломережа» – 1634,16 грн. за гКал., що в півтора рази більше.
В той же час,  для КП «Броваритепловодоенергія»  затверджений тариф для населення становить 357,05 грн. за 1 гКал, а для КПТМ «Бориспільтепломережа» – 417,12 грн., і рівень відшкодування собівартості становить 100%.

Читайте: Колапс КП «Васильківтепломережа»

А отже, якщо встановити тарифи для всіх виробників теплової енергії в області з рівнем відшкодування собівартості 100%, різниця між тарифами  може бути в 4-5 разів! Наслідком буде надзвичайна соціальна напруга, оскільки доходи населення не збільшуються, і різниця в доходах населення різних районів не суттєва. Слід зауважити, що аналізуються  тарифи на теплову енергію, які встановлювались до підвищення цін на природний газ і електроенергію, виходячи із 1309 грн. за 1 тис.м.куб. газу. Для подальшого аналізу врахуємо, що середньозважена вартість тарифу за 1 гКал для населення із 100% відшкодуванням собівартості по Україні  до 1.04.15 року складала 305,55 грн. Відомо, що основними складовими тарифу на теплову енергію є вартість природного газу , електроенергії, оплата праці і податків та інші витрати.

У відсотках це виглядає таким чином:
витрати на паливо (газ) – 61,58%;
витрати на оплату праці – 21,42%;
вартість електроенергії – 9,11%;
інші витрати  – 7,89%.

1111

Структура собівартості теплової енергії для потреб населення Київської області у відсотках

Вартість палива та електроенергії для всіх підприємств-виробників теплової енергії однакова. Отже, різниця в тарифах підприємств теплокомуненерго області спричинена різницею у витратах на оплату праці і податків та інших витрат.

Експерт Дмитро Денисов

Експерт Дмитро Денисов

“Звичайно, на кінцевий тариф надзвичайно суттєво впливають такі  фактори як втрати теплової енергії при її транспортуванні до споживача; кількість газу, необхідного для виготовлення 1 гКал.; річні обсяги виробництва та реалізації теплової енергії, що залежить від кількості споживачів тощо.
Враховуючи викладене, в контексті складних газових відносин з Росією, слід безвідкладно вживати дієвих заходів щодо приведення тарифів на теплову енергію по області до середньозваженого по Україні із врахуванням 100% відшкодування собівартості з метою оптимізації видатків із бюджету області на дотації  підприємствам теплокомуненерго”, - 
зазначає експерт.

Основними з таких заходів є:
- оптимізація штатних розкладів підприємств теплокомуненерго (в деяких випадках слід розглядати злиття кількох підприємств в одне);
- оптимізація видатків бюджету області в галузі теплокомуненерго;
- інвестиції в ремонт теплових мереж та котелень з метою мінімізації витрат газу та втрат теплової енергії.
“Швидка та успішна реалізація цих заходів  можлива лише із впровадженням державно-приватного партнерства у сфері виробництва теплової енергії  по Київській області”,- підсумував Дмитро Денисов.


Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.

Залишити свій коментар вКонтакті


Залишити свій коментар FacebookЗалишити коментар

Где лучше обмен wmb на wmz