Андрій Лада: Врятувати Васильків допоможе стратегічне планування

Продовжуємо знайомити васильківців із знаковими для нашого міста особистостями, висвітлюючи сучасні аспекти діяльності у Василькові підприємців, політиків та громадських діячів. Пропонуємо вашій увазі текст, записаний у результаті розмови з Андрієм Сергійовичем Ладою – бізнесменом та меценатом.

Андрій Лада

Андрій Лада

Андрій Лада народився в 1979 році у селі Козин на Київщині. В 2011 році закінчив юридичний факультет Тернопільського національного економічного університету за спеціальністю правознавство. Останні 10 років працює директором ТОВ «Українська енергетична компанія». Проживає у місті Василькові. Разом із дружиною Анжелікою виховує двох доньок, Олександру та Дарію. У Василькові Андрія Сергійовича знають як успішного бізнесмена, благодійника та мецената. Вже майже десятиріччя підприємство, яким керує Андрій Сергійович, реалізовує у Василькові благодійні проекти у соціальній та гуманітарній сферах.

Андрій Сергійович, відомо, що Ви активно допомагаєте у будівниці Української Православної Церкви Храму Архістратига Божого Михаїла по вулиці Фрунзе у Василькові.   Крім того, спільно з Михайлом Тітко у 2014 році Ви профінансували підготовку міської бази відпочинку в Татарбунарському районі Одеської області. Сьогодні не так багато людей допомагають виживати нашому місту, чим викликана така поведінка?

Одним із моїх принців є допомога людям, отже, якщо у мене є можливість, завжди намагаюсь допомогти. Що до бази відпочинку, – я батько двох дівчат, і мені чудово відомо, наскільки важливим для дітей є літній відпочинок. Адже відпочиваючи на березі моря, дітки мають змогу набратися вдосталь сил перед новим навчальним роком. Тому ми і відгукнулись на прохання міської влади допомогти з проведенням ремонтних робіт. Окрім активного відпочинку дітям також необхідно долучатися до культури та мистецтва. Тому ми організовуємо відвідування школярами театрів та музеїв – купуємо квитки та забезпечуємо перевезення дітей.

Ви вже майже десять років успішно керуєте підприємством, на якому працює понад 100 осіб. У Вашому робочому кабінеті всі стіни завішані різними нагородами та відзнаками. У 2012 році Вас було визнано керівником року національного бізнес-рейтингу. Протягом 2008, 2010 та 2012 років Вас нагороджено престижною відзнакою “Лідер галузі”, все це характеризує Вас як досвідченого управлінця та керівника. У чому секрет успіху Вашого підприємства?  

Результати, які досягли наше підприємство – це результат кропіткої роботи команди однодумців, це перша передумова успішної роботи. Але головним чинником  успішної діяльності будь-якого підприємства чи організації  є стратегічне планування. Адже планування заохочує керівників постійно мислити перспективно, веде до більш чіткої координації зусиль підприємством. Крім того, запровадження стратегічного управління дає можливість визначити  показники діяльності підприємства з метою подальшого контролю. Воно примушує підприємство більш чітко визначити свої завдання та  наочно демонструє взаємозв’язок обов’язків усіх посадових осіб.  Усі ці чинники дають можливість підприємству демонструвати гідний результат, не відволікаючись на вирішення щоденних проблем. Звісно, важливим є і питання підбору персоналу, економічні розрахунки, але ми побудували роботу таким чином, що всі ці аспекти враховуються під час розробки плану роботи на рік та стратегії на 5 років.

Як Ви вважаєте, чи  можна реалізувати досвід управління приватним підприємством в органах місцевого самоврядування, наприклад, у Васильківській міській раді?

Незважаючи на значні відмінності між приватним  підприємством  та органами влади, стратегічне планування це якраз те, що їх поєднує. Я впевнений, що запровадження принципів стратегічного планування у роботі Васильківської міської ради за досить короткий час значно покращить якість надання адміністративних послуг населенню, а також сприятиме вирішенню багаторічних проблем у комунальному господарстві. Це стане можливим, тому що посадовці зможуть оперативніше та значно краще вирішувати питання горомадян. Протягом кожного наступного року кількість проблем зменшуватиметься, а якість виконання завдань, що стоять перед владою, буде зростати.

Андрій Лада

Андрій Лада досвідчений управлінець, успішний бізнесмен та меценат

Тобто, по-вашому, проблеми у міському господарстві викликані відсутністю стратегічного планування ? 

Для того, щоб однозначно відповісти  на Ваше запитання, необхідно провести аудит роботи міської влади та її структурних підрозділів , але навіть за тією інформацію, що є у мене,  можна з впевненістю сказати, що нинішні проблеми у міському господарстві викликанні неналежною координацією роботи усіх структурних підрозділів  міської влади. Що, в свою чергу, викликано відсутністю розробленого довготривалого плану роботи міської влади з визначенням основних пріоритетів.

Поділіться досвідом, як підвищити  економічну ефективність роботи міської влади ? З чого  потрібно починати? Адже міська рада приймає різні програми, у тому числі й програми на значні терміни, – на п’ять чи десять років, але результати від їх реалізації не відчуваються. 

Останні роки у Василькові мало приділялося уваги формам і методам керування комунальними ресурсами міста. Ні в міської влади, ні в керівників комунальним майном не було стратегічного бачення розвитку міського  комунального господарства. Найперше, треба виходити з того, що власником усіх комунальних ресурсів є Васильківська територіальна громада, якій належить право комунальної власності. Однак реальне управління здійснюється органами місцевого самоврядування, тобто міською радою та її виконавчими органами. У зв’язку з цим, однією з перспектив розвитку та підвищення ефективності міської економіки є підвищення оперативності управління комунальною власністю міської територіальної громади, ефективності її використання. Реалізації заходів управління міським господарством повинна передувати розробка стратегії керування комунальними ресурсами міста з урахуванням особливостей їх функціонування.

Скажіть, а хто повинен визначати стратегічні напрямки роботи міської влади? Міський голова чи  депутати?

Стратегія розвитку міста повинна визначатися виключно виходячи із потреб жителів територіальної громади. Мер та депутати це лише виконавці волі людей. Саме у цьому і полягає стратегічне планування, адже замовником стратегії мають бути люди. Тож в першу чергу потрібно провести ґрунтовне соціологічне дослідження, поспілкуватися з населенням та визначити їхнє бачення розвитку нашого міста. Люди мають сформувати завдання, а вже влада має визначитися із заходами та напрямками реалізації волі людей. Але сьогодні все навпаки: влада робить те, що їм заманеться, а люди намагаються вирішувати наболілі питання, і цей процес тягнеться роками. В таких умовах про планування роботи на майбутнє й мови бути не може. Саме тому сьогодні у Василькові існує багато проблем та відсутнє бачення їх вирішення.

Через місяць відбудуться місцеві вибори. Як Ви вважаєте, чи може змінити результат виборів наше місто?

Звичайно. Вибори – це той час, коли люди мають можливість замінити чи продовжити відносини з міськими чиновниками. На мою думку, місто Васильків  має великі перспективи, але їх реалізація залежить від вибору людей шляхом консолідації  зусиль  влади та мешканців міста. Тож я дуже сподіваюся, що васильківці 25 жовтня під час місцевих виборів делегують у міську та обласну владу гідних людей.


Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.

Залишити свій коментар вКонтакті


Залишити свій коментар FacebookЗалишити коментар

Где лучше обмен wmb на wmz