Біля Собору будується каплиця

Будівництво каплиці ведеться біля Собору Св. Антонія і Феодосія

Спорудження каплиці здійснюється по вулиці Соборна, 61 біля Собору Св. Антонія і Феодосія, який  розташувався на високому пагорбі серед давніх валів.

Будівництво каплиці здійснюється коштами благодійників. За задумами ініціаторів зовнішній вигляд споруди має гармонійно вписатися в існуючий архітектурний вигляд місцевості.

Собор Св. Антонія і Феодосія побудований в середині XVIII століття кріпосним майстром Києво-Печерської лаври Степаном Ковніром за замовленням лаврського архімандрита. Він є зразком архітектури українського бароко. Характерною деталлю архітектури вважаються фронтони з карнизами подвійної кривизни (скульптор С. Тальянец ). В інтер’єрі збереглися розписи В. Бібікова .

Згідно існуючою легендою, від васильківського собору до лаври прокладений підземний хід.   У 1961 році радянська влада закрила храм. До 1990 року його приміщення чи використовувалося не за призначенням , або взагалі було без жодного нагляду . У 1990 році , після попередніх реставраційних робіт , які тривали вісім років, храм відновив свою діяльність.


Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.

Залишити свій коментар вКонтакті


Залишити свій коментар FacebookЗалишити коментар

Где лучше обмен wmb на wmz