Богдан Корчинський: «Для мене посада радника мера це ще одна можливість впливати на життя міста»

Богдан Корчинський

Богдан Корчинський

Газета «Європейське суспільство» розпочинає нову рубрику – інтерв’ю з відомими громадсько-політичними діячами нашого регіону. Першим Вашій увазі ми пропонуємо розмову з Богданом Корчинським – громадсько-політичним діячем з міста Василькова.

Корчинський Богдан Іванович народився у місті Василькові у 1982 році. Має дві вищі освіти: юридичну та економічну, додатково вивчає  психологію та сучасне управління. Захоплюється традицією та культурою слав’ян, а також бойовими мистецтвами. На даний час працює директором юридичної фірми «Закон консалтинг». Громадською діяльністю займається останні 10 років. За його словами долучитися до активного суспільного життя його надихнула перша робота – головного спеціаліста управління внутрішньої та інформаційної політики Київської облдержадміністрації у 2004-2005 роках.

У 2006 році як керівник міської організації політичної партії ГП «ПОРА» був обраний депутатом Васильківської міської ради 5-го скликання. Працюючи в міській раді він став одним з найактивніших її представників, виступав проти непрозорого розподілу землі та продажу комунального майна. Ініціював через місцевий референдум дострокове припинення повноважень міського голови та депутатів ради. На чергових виборах у 2010 році балотувався на посаду міського голови та очолював партійний список партії «малого та середнього бізнесу України» до міськради, але через грубі фальсифікації не був допущений до участі у виборчій кампанії, незважаючи на те, що виграв з цього приводу кілька судів. Згодом, працюючи як помічник депутата в раді 6-го скликання, ініціював ряд соціальних ініціатив: зокрема міськрадою було прийняті рішення про облаштування стоянок для велосипедів у всіх  громадських місцях та рішення, яким усі громадські заклади (кафе, ресторани, магазини) зобов’язувалися забезпечити вільний доступ жителів міста до туалетів. Сьогодні опоненти закидають Корчинському співпрацю з мером Володимиром Сабадашем за те, що був у нього позаштатним радником. Виконуючий обов’язки мера Василькова Василь Сіранчук пропонував Богдана Івановича до складу виконкому, його кандидатура навіть пройшла громадські обговорення, але до голосування справа так і не дійшла. Після позачергових виборів міського голови у 2014 році, їх переможець Сергій Сабов запропонував Богдану Корчинському працювати радником Васильківського міського голови з питань розбудови громадянського суспільства та місцевого розвитку. Саме як у радника нового мера міста  Василькова ми поцікавились у Богдана Івановича про його нинішні ініціативи та діяльність.

Вас призначено радником міського голови. Скажіть, як отримати запрошення на цю посаду? Можливо, треба працювати у виборчому штабі кандидата?

На позачергових виборах міського голови я офіційно не підтримував жодного кандидата, в жодному штабі не працював. Вже після виборів зі мною зустрічався Валерій Попович та пропонував співпрацю, якщо я допоможу йому визнати результати виборів незаконними. На мою думку, вибори міського голови відбулися з мінімальними порушеннями, а тому у цій справі мені не було чим допомогти Валерію Федоровичу. Після оголошення результатів виборів, я підняв свої старі ініціативи щодо велосипедних стоянок та доступу жителів міста до туалетів у кафе та магазинах та запропонував їх завершити Сабову, оскільки після прийняття вони не були виконані. Згодом через сайт vasіlkоv.infо, де я веду свій блог, Сергій Сабов запропонував мені допомагати місту в якості його радника. Це громадська діяльність, і для мене посада радника мера це ще одна можливість впливати на життя міста та вносити свій вклад у його розвиток.

bogdan 4

Скоро пройде 100 днів як новий мер працює на посаді. За цей час у Вашій з Сергієм Сабовим співпраці є якісь конкретні результати, реалізовані програми?

Спільно із Сергієм Сабовим нами розроблена програма безоплатної правової допомоги жителям Василькова, яка передбачає створення у місті Центру безоплатної правової допомоги та запровадження інституту уповноваженого з прав людини міської ради. Як свідчить моя юридична практика, сьогодні найбідніші верстви суспільства часто стають ще біднішими через те, що вчасно не можуть отримати кваліфіковану юридичну допомогу, коли в них незаконно відбирають будинок, землю, звільняють з роботи тощо. Наша ініціатива покликана забезпечити васильківцям безкоштовний доступ до правової допомоги. Фінансування програми та діяльності Центру планується з 2015 року, хоча в разі її затвердження місцевий уповноважений з прав людини буде виконувати свої повноваження на громадських засадах. Цей проект вже погоджений постійною комісією та перебуває на розгляді міської ради. Я переконаний, що в цьому місяці депутати будуть за нього голосувати.

Враховуючи політичну кризу, яка зараз триває у Василькові, Ви вважаєте, що депутати підтримають Вашу з Сабовим ініціативу?

Готуючи ці документи, я зустрічався з багатьма депутатами міської ради і сподіваюсь, що незважаючи на конфронтацію більшості депутатів з міським головою стосовно кадрових питань, це питання має всі шанси буди проголосованим. Ця ініціативи потрібна нашим громадянам, і у кожного депутата, з ким я спілкувався, є щире бажання людям допомогти. Не все так погано у раді, як здається, хоча проблеми є.

bogdan5

Сподіваємося, депутати Вас підтримають. Чи є у Вас ще ініціативи, готові для розгляду?

На наступну сесію ми ініціюватимемо запровадження механізмів місцевої демократії у Василькові. Мова йде про пакет нормативних документів, що регулюють порядок реалізації права васильківців на громадські слухання, місцеві ініціативи, загальні збори громадян за місцем проживання, громадські експертизи діяльності міської ради, а також порядок проведення консультацій з громадськістю та щодо діяльності органів самоорганізації населення. Фактично це Програма розвитку громадянського суспільства, яка покликана налагодити діалог між громадянами та органами влади, подолати прірву між членами територіальної громади та міської ради, запровадити принципи відкритості та підзвітності у роботі місцевої влади. Після затвердження цих документів, ми отримаємо можливість перейти до найважливішого для міста питання – Статуту територіальної громади Василькова.

bpgdan2

Про необхідність затвердження статуту міста говорять всі. Ви особисто останні чотири роки про це говорите. Чому не можна взяти за приклад статут схожого міста та затвердити його рішенням сесії ради?

Насправді більшість вже затверджених статутів у містах не вирішують питання самих громад. Такі статути затверджені рішеннями сесій, але більшості громадян про їх зміст нічого не відомо. Більше того, в містах, де статути все ж таки затвердженні, права громадян врегульовані не на користь самих мешканців. Проект статуту громади Василькова вже готовий. Але я проти того, щоб його виносити на розгляд сесії міськради. Справа в тому, що статут громади має затверджується на зборах жителів міста, на яких присутні понад 50% жителів, або їх законні представники. Без положення про збори громадян за місцем проживання законно це здійснити практично неможливо. Більше того, якщо депутати проголосують за статут, то це не буде статутом громади, це буде статут міськради. А через це ми можемо втратити унікальну можливість створити нашу васильківську міську територіальну громаду рішенням людей. Статут громади це не питання місяця, можливо, це питання років, його проект потрібно обговорювати на зборах мешканців, в трудових колективах. Статут це Конституція нашого міста, і щоб її поважали та не переписували, статут мають затвердити збори більшості проживаючих у місті громадян.

bogdan4

І на останок,як Ви вважаєте, чи ефективно сьогодні працює на посаді міського голови Сергій Сабов?

Сергій Олександрович робить багато для підтримки наших бійців в зоні АТО, проводяться благодійні концерти,велика увага приділяється дітям, розпочинають реалізацію проекти в сфері енергозбереження, взялися за генеральний план міста, навіть до земельних питань підхід став більш прозорим. Звісно, хотілось б більшого, але є об’єктивні причини. У нас черговий новий мер, а міська рада залишилася старою, їм дуже важко співпрацювати. Я поважаю кожного з депутатів цього скликання, але вважаю, що більшість з них отримали свої мандати, скажімо так, не зовсім законно. У 2010 році вибори були сфальсифіковані повністю. І саме тому ми маємо ці політичні конфлікти та непорозуміння. Сьогодні мер працює без першого заступника, Вікторію Дядюсь, заступника з гуманітарних питань, затвердили лише з третього разу. Постійні голослівні звинувачення у незаконності його обрання відлякують від міста інвесторів. Йому не позаздриш. Депутати обрали секретарем ради Олександра Скибу, досвідченого керівника, але мер не хоче з ним працювати і ветував це рішення. Крім того, Сабов оголосив про початок процедури розпуску міськради цього скликання. У таких обставинах дуже важко працювати. Хоча і в таких умовах певні повноваження у мера є. Тому дуже хочеться побажати йому успіху у всіх його починаннях. Часу для того, щоб мер зробив щось істотне для міста, не так вже і багато – максимум через рік нас чекають чергові місцеві вибори.


Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.

Залишити свій коментар вКонтакті


Залишити свій коментар FacebookЗалишити коментар

Где лучше обмен wmb на wmz