Боротьба з алкоголізмом: громада – «ЗА», підприємці – «ПРОТИ»

не торг

Вітрина магазину у нічний час

19 березня 2015 року Васильківський міський голова Сергій Сабов провів розширену зустріч з представниками громадськості та підприємцями міста. Основним питанням порядку денного було обговорення проекту рішення виконавчого комітету Васильківської міської ради «Про тимчасове обмеження продажу алкогольних напоїв в місті Василькові у нічний час».

Даний проект рішення був підготовлений юридичним відділом за дорученням міського голови Сергія Сабова з метою реалізації у місті Василькові муніципальної політики щодо попередження вживання серед населення алкогольних та слабоалкогольних напоїв, визнання здоров’я людини найвищою соціальною цінністю та врегулювання правових відносин суб’єктів господарювання.

Змістом цього нормативного документу пропонується обмежити торгівлю алкогольними, слабоалкогольними напоями та пивом на території міста Василькова у стаціонарних об’єктах торгівлі, малих архітектурних формах та у закладах торгівлі, розміщених в окремих будівлях, крім закладів ресторанного господарства, шляхом заборони їх реалізації у період з 23.00 години вечора до 08.00 години ранку щоденно, враховуючи вихідні дні та свята. Відділу освіти міської ради доручити провести у шкільних навчальних закладах роз’яснювальну роботу про шкідливий вплив алкогольних, слабоалкогольних напоїв та пива на організм людини і висвітлити переваги здорового способу життя. Міському відділу міліції рекомендувати активізувати роботу щодо посилення контролю за дотриманням законодавства з метою недопущення розпивання пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв на вулицях, спортивних спорудах, у скверах, парках, у всіх видах громадського транспорту та в інших заборонених законом місцях, появи в громадських місцях у нетверезому стані, а також сприяти дотриманню правил культурної поведінки мешканцями міста.

Учасники громадського обговрення

Учасники громадського обговорення

Представляючи проект рішення, начальник юридичного відділу міськради Богдан Корчинський розповів про те, що наприкінці 2014 року до міського голови звернулися громадські організації «Фортеця» та «Просвіта», які, враховуючи ситуацію зі зростанням алкоголізму у Василькові та статистику правоохоронних органів, закликали міського голову вжити заходів з протидії проявам пияцтва й алкоголізму на території Василькова, усунення порушень громадського правопорядку у нічний час та культивування здорового способу життя шляхом заборони продажу спиртних напоїв у нічний час.

«Оскільки законами України пряму заборону продажу алкоголю непередбачено, враховуючи досвід міст Києва, Львова, Чернігова, а також інших міст обласного значення, ми пішли шляхом затвердження регуляторного акту, і пропонуємо на певний час тимчасово обмежити продаж алкоголю у Василькові в нічний час. Ми вважаємо, що прийняття цього регуляторного акту сприятиме припиненню зростання алкогольної залежності серед населення, збереженню здоров’я васильківців, та сприятиме зменшенню рівня злочинності, забезпечить громадський спокій у нічний час», – зазначив Богдан Іванович.

З підтримкою ініціативи міської влади виступив заступник начальника Васильківського міськвідділу міліції Василь Первак, який навів позитивну динаміку зменшення рівня злочинності в тих містах, де подібний регуляторний акт було запроваджено.

Василь Первак

Василь Первак

«За весь час моєї роботи у правоохоронних органах я не бачив жодного випадку, коли крадіжки, хуліганські дії чи інші подібні злочини були здійснені тверезою людиною. Майже 100% таких злочинів відбуватися у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння та  у нічний час. Я родом з Вінничини, міста Ладижин, схожого на Васильків. Там тимчасове обмеження запровадили доволі давно, і я хочу зазначити, що після цього рівень злочинності знизився у кілька разів. З урахуванням того, що у цьому році через події на сході та велику міграцію населення рівень злочинності у Василькові зріз на 100%, як правоохоронець я підтримую запровадження у Василькові тимчасового обмеження на продаж алкоголю у нічний час. Вважаю, що це значно знизить рівень злочинності у Василькові»,- наголосив В.Первак.

Несподівано з різкою критикою в адрес ініціативи міської влади виступили присутні в залі підприємці А.Семенець, В.Савран та А.Авраменко.

«Я вважаю таке рішення незаконним, не потрібно жодних обмежень на продаж алкоголю у нічний час. Абсолютно переконаний, що таке рішення знищить місцевий бізнес, все одно наші люди будуть вживати алкогольні напої вночі, тільки купуватимуть самогон»,- висловив свою точку зору Анатолій Семенець. Більше того, Анатолій Іванович наголосив на тому, що сьогодні у Василькові є набагато більше проблем ніж алкоголізм та злочинність – зокрема, торгівля простроченою ковбасою та продуктами харчування на базарі, контрабандними цигарками та багато іншого. Наголосивши, що якщо влада Василькова все ж таки затвердить дане рішення, він обов’язкового його оскаржить у суді.

Торгівля алкоголем у нічний час є прибутковою

Торгівля алкоголем в місті Василькові у нічний час – прибутковий бізнес

Депутат міської ради та підприємець Валерій Савран, теж виступив проти тимчасового обмеження продажу алкоголю у нічний час, зазначивши, що через це буде змушений звільнити кілька працівників свого підприємства, оскільки ніхто не буде звертатися до мережі його магазинів у нічний час, адже левова частка виторгу надходить саме від продажу пива, слабоалкогольних напоїв та горілчаних виробів .

Завершуючи виступи тих, хто проти обмеження алкоголю, від імені групи підприємців звернення зачитав Андрій Авраменко. Боротьбою з алкоголізмом мають займатися у родині, це не повноваження міської влади – така думка підприємців. “Я закликаю Сергія Сабова не приймати жодних рішень, які б обмежували права підприємців на торгівлю алкогольними напоями у нічний час. Адже таке рішення  сильно вдарить по доходам підприємців та змусить їх скорочувати персонал”, – підсумував Андрій Васильович.

З підтримкою ініціативи міської влади виступив голова громадської ради Василькова Анатолій Марущак. Він закликав місцевий бізнес думати не лише про свої доходи, але й звернути увагу на здоров’я наших мешканців. «Сьогодні пріоритетом міської влади має бути збереження та покращення здоров’я васильківців, зменшення негативного впливу алкоголю на населення, а також зниження рівня злочинності. Тому вважаю, що досягнення цих результатів у масштабах всього міста є вагомішим аргументом, ніж доходи групи підприємців від продажу алкоголю у нічний час. Тому від імені громадських організацій Василькова я підтримую запровадження тимчасового обмеження продажу алкогольних напоїв у нічний час»,- наголосив Анатолій Трохимович.

Виступає А. Марущак у президії -  Сергій Сабов та Богдан Корчинський

Виступає А. Марущак, у президії – Сергій Сабов та Богдан Корчинський

Звертаючись до присутніх, міський голова Сергій Сабов зазначив, що торгівля алкогольними, слабоалкогольними напоями та пивом на даний момент у місті Василькові здійснюється цілодобово переважно у стаціонарних об’єктах торгівлі, малих архітектурних формах та у закладах торгівлі, що становить загрозу здоров’ю населення, загостренню соціальних, правових, екологічних та економічних наслідків від алкоголізму, а отже може нанести суттєву шкоду всім віковим групам мешканців нашого міста. «Якщо ми рухаємося у бік Європи, то повинні враховувати досвід цих країн. В жодній розвиненій країні світу ви не придбаєте пиво чи інші алкогольні напої із кіоску в нічний час. Я з повагою ставлюсь до наших підприємців, але закликаю їх більш виважено та по-державницькі підійти до цього питання. Всі пропозиції та зауваження будуть уважно опрацьовані та будуть враховані виконавчою владою при ухваленні остаточного рішення»,- зауважив Сергій Олександрович.

Громадська організація «Європейське суспільство» вважає, що проблема алкоголізму у місті Василькові на даний час є дуже актуальною та набуває все більш небезпечних для суспільства форм та проявів. Тому ми підтримуємо ініціативу Сергію Сабова та закликаємо громадські організації, політичні партії, релігійні організації звертатися до міського голови Сергія Сабова з підтримкою його ініціативи щодо тимчасового обмеження продажу алкоголю у місті Василькові у нічний час.


Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.

Залишити свій коментар вКонтакті


Залишити свій коментар FacebookЗалишити коментар

Где лучше обмен wmb на wmz