Децентралізація від Уряду у 2015 році

kabmin-k
9 грудня Верховна рада України затвердила програму дії Кабінету Міністрів. Газета «Європейське суспільство» проаналізувала повний текст програми діяльності Уряду Арсенія Яценюка, яку він представив на засіданні Кабміну, і висновок профільного комітету по ньому. Цей документ містить план реформ і змін, який зобов’язуються виконати міністри в найближчі кілька років.
Серед них – різке скорочення видатків державного сектора, в тому числі за рахунок звільнень тисяч чиновників і зменшення кількості контролюючих органів, боротьба з корупцією, перехід на європейські стандарти та децентралізація. Також планується провести серйозні зміни в органах внутрішніх справ, податкової та бюджетної політики, охороні здоров’я.

Ми пропонуємо нашим читачам ознайомитись з розділом Урядової програми, що стосується реформи місцевого самоврядування та децентралізації.

Децентралізація та регіональний розвиток

За планом дій Уряду у 2015 році декларується максимальна передача функцій та фінансів на місця. У першому кварталі 2015 року передбачається затвердження нової редакції податкового та бюджетного кодексів щодо передачі додаткових бюджетних повноважень місцевим громадам і стабільних джерел доходів на їх реалізацію. Крім того, буде розроблено та прийнято новий закон про децентралізацію повноважень у сфері архітектурно-будівельного контролю. До кінця 2015 року Урядом планується відкриття на місцях «прозорих офісів».

Скорочення державних службовців та оновлення кадрів

Програмою пердбачається скорочення армії державних службовців на 10% та відповідне підвищення заробітних плат протягом 2015-2016 років. Також планується ухвалення нового закону «Про державну службу» який передбачатиме сучасний порядок прийняття на роботу чиновників та запровадження персональної відповідальності посадовців.

Запровадження електронного врядування

На протязі 2015-2016 років передбачено запровадження електронних безконтактних послуг, до 2017 року з’явиться електронний підпис та ідентифікаційний код громадянина. До 2016 року планується повністю відмовитися в паперового документообігу, для цього у 2015 році заплановано ухвалити закон про єдину систему електронної взяємодії та закон про електронні данні.

Нагадаємо, що після затвердження програми діяльності уряду Верховною Радою, Кабмін Яценюка отримав рік імунітету від відставки.


Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.

Залишити свій коментар вКонтакті


Залишити свій коментар FacebookЗалишити коментар

Где лучше обмен wmb на wmz