Екс-суддю Василькова люструють

Олександр Пироженко виступає в Вищій Раді Юстиції

Олександр Пироженко виступає в Вищій Раді Юстиції

Як стало відомо редакції газети “Європейське суспільство”, колишньому  судді Васильківського міськрайонного суду Олександру Пироженко загрожує  люстрація  за результатами перевірки суддів, що проходила з грудня 2014 року до грудня 2015 року в рамках закону “Про очищення влади”.

Варто відзначити, що звільнюють суддю вже не вперше. У листопаді 2015 року народні депутати відмовилися звільнити Олександра Пироженка, якого з Василькова було переведено на посаду судді Апеляційного суду Криму.  Подання про звільнення судді підготувала Вища Рада Юстиції, яке ґрунтувалося на справі, яку Пироженко розглядав ще у 2012 році на посаді судді Васильківського міськрайсуду. Тоді Пироженко нібито ухвалив рішення про квартири у місті Києві, хоча це є порушенням територіальної підсудності.

Суддя стверджував, що жодних наслідків, а саме збитків, після скасування його рішення не настало. Окрім того, за його словами, справа стосовно нього досі розслідується, документи двічі спрямовувались до суду, але так і не були розглянуті. Також, виступаючи у Верховній Раді, суддя Пироженко зазначив, що він – єдиний із 12 суддів Феодосійської філії Апеляційного суду Криму, хто залишив півострів після окупації.

Суддя Пироженко виступає перед народними депутатами України

Суддя Пироженко виступає перед народними депутатами України

Народний депутат Олег Ляшко виступив на захист судді, зазначивши, що з нього потрібно брати приклад тим, хто залишився в окупованому Криму і зрадив Україну.

Йому орден потрібно дати за те, що він не зрадив Україну, — сказав Ляшко. — Суть у тому, що ми повинні звільнити всіх суддів, щоб наша судова система оновилася і почала працювати в правильному правовому полі.

Пропозиція інших депутатів про те, що Пироженко може написати заяву на корумпованих суддів Васильківського міськрайонного суду, обвинуваченим було проігноровано. Саме порушення територіальної підсудності, яке допустив Пироженко, стало приводом для вирішення про розгляд його звільнення. Депутати зазначили, що подібні порушення досить часто трапляються в Україні,  але суспільство чекає від парламенту більш серйозних рішень, що стосуються некомпетентних і корумпованих суддів.

Тут є конкретний факт порушення суддею його повноважень, — зазначив нардеп Кривенко. — За те, що суддя поїхав з Криму, він надалі може бути представлений до нагороди, але з посади він має бути звільнений. Порушення територіальної підсудності — серйозний злочин, і ми повинні позбавити Україну від таких суддів.

Депутати прийняли до уваги той факт, що Пироженко повернувся з Криму на територію України,  як наслідок – за його звільнення  проголосували 139 депутатів, тобто рішення не прийнято. Депутати ще раз спробували повернутись до звільнення судді, але ця пропозиція не набрала потрібної кількості голосів. Після того як Верховна рада відмовилася звільняти Олександра Пироженка, було вирішено питання про переведення його на роботу до Київського Апеляційного суду, зазначає видання QHA.

З  джерела газети в прокуратурі стало відомо,  що Олександр Пироженко все ж таки буде звільнений за результатами  майнової перевірки та інших перевірок, які здійснювала Тимчасова спеціальна комісія з перевірки суддів. Зокрема, джерело стверджує, що працюючи на посаді судді  Олександр Пироженко та його родина стала власником майна та інших цінностей на суму, що в рази перевищувала офіційні доходи його родини. У зв’язку з цим, щодо нього буде застосовано положення Закону України “Про очищення влади”. Згідно відомостей декларації про майно та доходи  за 2013 рік Олександр Пироженко задекларував дохід у сумі 202 826,52 гривень від заробітної плати та 12 617 гривень матеріальної допомоги, крім того автомобіль ВАЗ 2008 року випуску та прогулянковий човен Меркурій.  Втім у правоохоронців існують аргументовані сумніви  щодо достовірності зазначених суддею у декларації відомостей.

 Наразі інформація, щодо прийнятого рішення компетентним органом уточнюється. В адвокатському середовищі цю інформацію не підтверджують.  Однак, згідно інформації, що міститься на веб-сайтах  органів суду в списках судів, що працюють в Апеляційних судах міста Києва та Київської області прізвище судді Пироженка відсутнє. Разом з тим, не має Олександра Приженко  і в реєстрі осіб щодо яких застосовано положення Закону України “Про очищення влади”.

За словами місцевих правозахисників, Олександр Пироженко під час роботи суддею Васильківського міськрайонного суду ухвалив дуже багато суперечливих та незаконних рішень, тож, за їх словами, це обґрунтоване рішення . “Тепер, якщо інформація про звільнення  пана Пироженка підтвердиться, то сторони у справах, що розглядав суддя Пироженко О.В., отримають  формальну підставу для поновлення строків на звернення до вищестоящих судів щодо перегляду раніше ухвалених суддею Пироженко рішень”, - коментують ситуацію Васильківські юристи.

 


Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.

Залишити свій коментар вКонтакті


Залишити свій коментар FacebookЗалишити коментар

Где лучше обмен wmb на wmz