Генеральний план – майбутнє обличчя Василькова

Так виглядає новий генеральний план Василькова

Так виглядає новий генеральний план Василькова

Генеральний план міста – основна документація на місцевому рівні. Новий документ є основою для соціально-економічного та культурного розвитку міста Василькова на найближчі сімнадцять років.

Генплан розроблено Українським державним науково-дослідним інститутом проектування міст «Діпромісто» на замовлення міської ради. Робота тривала більше чотирьох років. «Місто дуже складне для проектувальників. Васильків з усіх сторін затиснутий. Військова частина, лісові масиви, птахофабрика (охоронна зона 2км), залізничні колії центром міста, заплава Стугни, кладовища, яри, виробничі бази, сміттєзвалище, очисні споруди не дають населеному пункту розширятися», – зазначають проектувальники з «Діпромісто».

Термін дії попереднього Генерального плану, що був розроблений 1983 року і є чинним до моменту прийняття нового, закінчився напередодні 2000 року. Згідно старого Генплану планувалося, але не було реалізоване, винесення за межі центра міста нафтобази, плодоконсервного заводу та заводу продтоварів. Через те, що кількість населення не зросла до 45 тис. чол., як прогнозувалося у старому Генплані, залишилися нереалізованими проекти щодо будівництва шкіл на вулицях Фрунзе та Народовольців, лікарні та кількох об’єктів побутового обслуговування.

Авторами генплану було розроблено історико-архітектурний план і проект охоронних зон, визначення меж і режиму використання історичних ареалів міста. Були перелічені та взяті на облік собори, церкви, пам’ятники, Змієві вали тощо. Новацією є те, що у новому Генплані чітко прописані правила забудови, тобто визначені так звані червоні лінії, в межах яких не можна приватизувати земельні ділянки, наприклад, не можна змінювати ширину вулиць, вказано що, де і яким чином можна розміщувати: де будувати одноповерхові чи багатоповерхові будинки, а де повністю заборонено будь-яке будівництво. В генплані міститься повний аналіз сучасного стану планування й забудови міста, його соціальної, виробничої, інженерно-транспортної інфраструктури, стану довкілля та інших найважливіших містобудівних чинників.

За новим генпланом площа міста збільшується за рахунок Крушинської, Путрівської, Погребівської сільських та Глевахівської селищної рад. Додасться 83 га землі згідно рішень Глевахівської селищної та Васильківської міської рад. Також відбудеться збільшення за рахунок житлового масиву в районі хлібозаводу, який зараз знаходиться на землі Крушинської сільради. Згідно з новим Генпланом, увійдуть до меж міста також і лісові масиви на Пісках, сміттєзвалище, центральний цвинтар. До речі, зараз частина приміщення Васильківської центральної районної лікарні знаходиться на землі Путрівської сільради. Половина будівлі васильківської ЗОШ №9 – на васильківській території, а друга її половина – на землі Глевахівської селищної ради, також і Западинський ринок знаходиться на землі Глевахи. Адже до цього часу, після приєднання Западинки, Пісок до Василькова ніхто не вніс, через що у багатьох людей виникли проблеми при оформленні права на землю. У новому Генплані враховані ці землі, а також обґрунтована їхня належність до Василькова.

“Формування генерального плану наразі завершене на 90%. Зараз спільно з проектним інститутом містобудування наші фахівці коригують завдання на проектування з внесення змін до генплану, які відбулися за останні 4 роки. Після підписання завдання та додаткової угоди, протягом 4 місяців проектний інститут вноситиме зміни в проект. Потім ми повинні провести громадські слухання. Після цього, згідно з процедурою, проект має пройти державну експертизу та низку погоджень у різних органах та службах, на що також необхідний час. Однак ми плануємо це зробити у максимально короткі строки – протягом 8-10 місяців, а не 3 років, які це відбувалося з попередньою версією генплану. І далі внести проект генерального плану на затвердження міської ради. 

Міський голова Сергій Сабов

Міський голова Сергій Сабов

Також наголошую, що відповідно до Конституції України, кожен громадянин має гарантоване державою право на землю. Основний закон та Земельний кодекс України гарантують право громадян на земельну ділянку для будівництва власного будинку, гаражу чи городу. І міська влада має забезпечувати це право. Крім того, генпланом передбачається і розвиток промислових територій, територій для розвитку дитячих садочків, готелів, навіть історичний музей закладено інститутом в проект розвитку міста. Заплановано також розвиток території багатоповерхової житлової забудови, щоб вирішити питання з чергами на житло. Земля громади більше не буде предметом розпродажу і заробітку коштів корупціонерами. 
Питаннями розробки нового генерального плану зараз займається в.о. начальника відділу містобудування та архітектури  Наталія Вороніна та радник міського голови, архітектор Артем Гайдай” – розповів кореспонденту “ЄС”  Васильківський міський голова Сергій Сабов.


Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.

Залишити свій коментар вКонтакті


Залишити свій коментар FacebookЗалишити коментар

Где лучше обмен wmb на wmz