Глухів стане європейським культурно-історичним центром

Місто Глухів - остання гетьманська столиця

Місто Глухів – остання гетьманська столиця

Територіальна громада міста Глухів розпочала розробку та реалізацію міжнародного проекту «Сприяння сталому розвитку міста Глухова як європейського центру урбанізації культурно-історичного та природно-ландшафтного регіону». Ініціатори проекту міський голова Мішель Терещенко та академік Української академії наук, керівник Центру соціокультурного проектування Міжнародного товариства прав людини – Микола Мосунов.

Основою метою цього проекту є перетворення міста Глухоів з маленького провінційного містечка України на потужний об’єкт міжнародного туризму. А для виконання цього завдання заплановано провести ґрунтотворні наукові дослідження можливостей територіальної громади міста Глухів та соціокультурного простору Глухівського краю.

В рамках реалізації проекту відбулися заходи з проведення економічного аналізу потенціалу міста в сфері туризму та розроблення пропозицій обґрунтованих схем туристичних маршрутів, які покликанні збільшити кількість потенційних туристів.

В рамках реалізації проекту 7-8 грудня 2017 року місто відвідала делегація ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана» у складі викладачів кафедри регіоналістики і туризму та кафедри політичної історії, студентів. В рамках робочої поїздки представники Університету взяли участь у нараді-круглому столі за участі міського голови Глухова Мішеля Терещенка та Миколи Мосунова, а також представників закладів освіти й культури міста.

Робоча група з питань розвитку Глухова як історико-культурного центру України

Робоча група з питань розвитку Глухова як історико-культурного центру України

Під час наради обговорювалися інноваційні ідеї щодо розвитку міста Глухів, як перспективного туристичного центру, зокрема були обговорені конкретні пропозиції щодо співпраці й сприяння у реалізації культурних і туристичних проектів місто в цілому фахівці сфери туризму, запропонували низку цікавих ідей.

Міський голова Глухова Мішель Терещенко вбачає значні перспективи у подальшій співпраці із ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана» під час реалізації проекту «Сприяння сталому розвитку міста Глухова як європейського центру урбанізації культурно-історичного та природно-ландшафтного регіону”, адже Глухів це місто з великим людським, культурним, економічним, соціальним і природним потенціалом.

Мішель Терещенко

Мішель Терещенко

Першим кроком на шляху до цієї мети мусить стати реконструкція центру міста – створення «Алеї гетьманів» та «Меморіалу Мазепи». Подальші кроки включатимуть: збереження (консервація) руїн колишньої в’язниці та благоустрою території, на якій розташований «Тюремний замок», розміщення в сквері Шевченка креативної альтанки та встановлення фонтану, будівництво нового сучасного «Центру надання адміністративних послуг». Окрім реконструкції центру з метою підвищення його туристичної привабливості варто привернути увагу громадян до багатої історико-культурної спадщини нашого міста шляхом створення нових музеїв. Проведення в Глухові щорічних музичних міжнародних фестивалів повинно стати родзинкою для поціновувачів музичного мистецтва. Наше місто також має необхідний потенціал для розвитку оздоровчого «зеленого» туризму. Тому, буде доречним облаштування прибережних зон місцевих водойм для відпочинку та занять спортом містян і туристів”, -зазначає міський голова Мішель Терещенко.

Співавтор проекту сталому розвитку міста Глухова, академік Української академії наук Микола Мосунов запевняє, що ці заходи, це лише початок ґрунтовної наукової роботи над проектом.

Микола Мосунов

Микола Мосунов

Для плідної співпраці в рамках міжнародного проекту «Сприяння сталому розвитку міста Глухова як європейського центру урбанізації культурно-історичного та природно-ландшафтного регіону», зараз готую широкий майданчик для дискусії та напрацювання пропозицій. Сьогодні отримав від завідувача кафедри регіоналістики та туризму КНЕУ Богдана Данилишина запевнення про підтримку нашого проекту. Тому найближчим часом у Києві проведемо широку зустріч з науковцями для обговорення кола тих проблем, за вирішення яких можна братися в нинішніх умовах“, зазначив Микола Максимович.


Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.

Залишити свій коментар вКонтакті


Залишити свій коментар FacebookЗалишити коментар

Где лучше обмен wmb на wmz