Громадська дискусія у Василькові

12 квітня у Василькові відбулася громадська дискусія на тему “Механізми сприяння розвитку демократії територіальних громад Васильківського регіону та їх перспективи”.   Круглий стіл  складався  із двох блоків, перший – розвиток місцевої демократії та механізми ефективної комунікації між громадянським суспільством та місцевою владою, другий – Нові можливості Васильківського регіону в рамках реформи децентралізації.

Круглий стіл пройшов на рівні – спікери поділилися своїм досвідом та баченням децентралізації в Україні, а учасники брали участь у дискусіях після першого і другого блоків. Зокрема, були обговорені актуальні питання, що постають перед кожною громадою на самому початку впровадження реформи децентралізації влади. Всі аспекти, звичайно, обговорити не встигли, та експерти Васильківського офісу реформ запевняють: що не розглянули на цьому круглому столі, буде розглянуто на наступному. Організатори вважають круглий стіл вдалим початком і натхненно працюють далі.

Захід було організовано ресурсним центром “Васильківський офіс реформ” у партнерстві з Конгресом місцевих та регіональних влад Ради Європи, Офісом реформ у Київській області, Українським центром незалежних політичних досліджень, проектом USAID «Громадяни в дії» та Українським товариством дослідників.

В засіданні взяли участь Васильківський міський голова Володимир Сабадаш, керівники Васильківського району Владислав Одинець та Наталія Баласанович,  селищні та сільські голови, громадськість та ЗМІ.

Відкриваючи громадську дискусію голова громадської організації “Європейське суспільство”   Богдан Корчинський звернувся до присутніх із вітальним словом зазначивши, що це перший захід організований в рамках діяльності ресурсного центру “Васильківський офіс реформ”, розповівши  про основні функції діяльності ресурсного центру . По завершенню виступу Богдан Іванович представив присутнім  керівника ресурсного центру “Васильківський офіс реформ” Катерину Насальську.

Васильківський офіс реформ це громадська інституція яка об’єднала  людей, що  впроваджує реформи у нашому місті та регіоні, ми працюємо над залучення фінансових ресурсів, у тому числі  міжнародних грантів задля реалізації соціально-економічних проектів у нашому регіоні.  В контексті реформування влади та розбудови громадського суспільства ми виступаємо партнерами для наших колег із органів місцевого самоврядування , - зазначила керівник ресурсного центру Васильківський офіс реформ Катерина Насальська.

Взявши слово для виступу Васильківський міський голова Володимир Сабадаш подякував за організацію заходу Васильківському офісу реформ зазначивши, що сьогодні створення такої інституції для міста є дуже актуальним, адже в умовах децентралізації влади  органам місцевого самоврядування дуже потрібна допомога експертів у галузі місцевого соціально-економічного та культурного розвитку.

“Я хочу передати слово для виступу людині яку сильно поважаю, це справжній мер- реформатор, батько вітчизняного місцевого самоврядування, керівник Київського офісу реформ Володимир Петрович  Удовиченко” , – підсумував Володимир Сабадаш.

Володимир Удовиченко розповів про загрози та виклики які сьогодні стоять перед органами місцевого самоврядування в Україні, зазначивши, що ми маємо проблеми по усім напрямкам державотворення.

Не має сьогодні в Україні галузі про яку можна сказати, що у нас немає там проблем. У нас в усьому проблеми, починаючи від лікарень і закінчуючи садочками і школами. А справа у тому, що ми з вами вже понад 25 років живемо за правилами демократичного світу, а вся державна система, у тому числі місцеве самоврядування побудоване та діє на основі старої планово-економічної моделі державного управління, де владні функції та ресурси занадто децентралізовані. Саме тому, сьогодні основною реформою в країні є децентралізація та реформа адміністративно-територіального устрою. Основний ресурс який ми сьогодні маємо це – місцеві громади, і саме за їх активної участі має відбуватися процес реформування країни, саме тому я бажаю усім нам успіху на цьому шляху, – зазначив Володимир Удовиченко.

Першим панельну дискусію відкрила менеджер проекту «Сприяння розвитку місцевої демократії в Україні» Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи Світлана Грищенко, яка у своєму виступі розповіла про діяльність свої інституції зазначивши, що Конгрес місцевих та регіональних влад Ради Європи є установою, що представляє місцеві та регіональні влади сорока семи держав-членів Ради Європи. Він складається з двох палат: Палати місцевих влад та Палати регіонів. Конгрес проводить свої пленарні засідання в Палаці Європи в Страсбурзі, де знаходиться його постійний секретаріат. Конгрес був заснований в 1994 році і зараз є невід’ємною частиною Ради Європи.

“Місто Васильків є партнером Ради Європи, і я з великим задоволення беру участь у цьому заході. Ми співпрацюємо з експертами Васильківського офісу реформ Катериною Насальською, Анною Оксаніченко та Іваном Кушніренко, ці молоді та активні люди проходили навчання у Раді Європи, і сьогодні їхній досвід допомагає їм реформувати свою країну та своє місто, і це лише початок нашої співпраці  в інтересах Васильківської територіальної громади.  Конгрес місцевих та регіональних влад Ради Європи відкритий до співпраці з територіальними громадами Васильківського регіону, але багато чого залежить безпосередньо від бажання мешканців цих громад  та позиції їх обраних керівників”, наголосила Світлана Грищенко .

Представляючи присутнім   експерта Українського незалежного центру політичних досліджень Івана Лукерю керівник Васильківсього офісу реформ Катерина Насальська зазначила, що Український  незалежний центр політичних досліджень є  неурядовим аналітичним центром , що працює з 1991 року в напрямку розвитку громадянського суспільства, аналізу політичних процесів та запровадження механізмів громадської участі у прийнятті рішень.  Експерт центру Іван Лукеря відомий широкому загалу, а особливо  представникам місцевого самоврядування, своїм законопроектом який вів обов’язкове поіменне голосування на сесіях депутатів місцевих ради, що на думку експертів стало ще одним кроком на шляху до відкритості та підзвітності місцевої влади.

У своєму виступі Іван Лукеря представив присутнім перелік нормативно-правових актів розроблених експертами УНЦПД   для органів місцевого самоврядування у галузі провадження демократії участі та безпосереднього народовладдя. за словами Івана Лукря такими механізмами є

 

 

 

 

, менеджер проекту «Сприяння розвитку місцевої демократії в Україні» Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи Світлана Грищенко,  мер міста Славутич 1990 – 2015 рр., президент Всеукраїнського громадського об’єднання «Клуб мерів» Володимир Удовиченко, експерт Офісу реформ у Київській області Павло Остапенко та інші фахівці у сфері місцевого розвитку.


Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.

Залишити свій коментар вКонтакті


Залишити свій коментар FacebookЗалишити коментар

Где лучше обмен wmb на wmz