Кому заважає громадська рада?

YK

У Васильківському міськрайонному суді на 26 серпня 2015 року призначено розгляд справи за позовом ГО «Юридична Клініка» до Васильківського міського голови Сабова С.О. про скасування розпорядження №15 «Про громадську раду при виконавчому комітеті Васильківської міської ради».

Нагадаємо, що 27 березня ц.р. відбулися установчі збори громадської ради при виконавчому комітеті Васильківської міської ради. В засіданні взяли участь представники 22 інституцій громадянського суспільства. Основними завданнями громадської ради є підготовка проектів нормативно-правових актів з питань формування та реалізації державної політики, удосконалення роботи влади у Василькові.

Читайте: Створено громадську раду Василькова

Андрій Каденко

Андрій Каденко

Голова правління ГО «Юридична Клініка» Андрій Каденко на сайті організації зазначає, що суть спору зводиться до того, що Васильківським міським головою Сабовим С.О. було перевищено надані йому повноваження як посадовій особі, що вбачається з прийнятого ним розпорядження, яким затверджено склад громадської ради з порушенням законної процедури. Так, згідно з вимогами Постанови Кабміну № 996 від 03.11.10 р. «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики» питання затвердження складу громадської ради відноситься до компетенції виконкому. Саме це в ГО «Юридична Клініка» вважають підставою для скасування розпорядження міського Сабова С.О. «Про громадську  раду»

В мерії будь-які порушення прав ГО «Юридична клініка» заперечують, наголошуючи на тому, що участь інституцій громадянського суспільства  у громадській раді при виконавчому комітеті є відкритою, а сама процедура її створення та затвердження відбувалася у спосіб визначний чинним  законодавством України. Більше того, у юридичному відділі запевняють, що направляли лист до ГО  «Юридична Клініка» з роз’ясненнями, у якому повідомляли порядок участі громадських організацій у консультативно-дорадчих органах та запрошували долучитись до її роботи. Але, за словами юристів міської ради, жодних клопотань від ГО «Юридична клініка» не надійшло, натомість прийшла повістка  з запрошенням до суду у якості відповідача по справі.

Богдан Корчинський

Богдан Корчинський

«Нам не звикати до такої діяльності цієї організації. Попередні позови ГО «Юридична клініка» до міської влади  були відхилені  у зв’язку з тим, що позивач не зміг довести, які саме його права порушуються, а тому їм відмовляли у задоволенні позовних вимог. Я вважаю, цього разу суд відмовить з тих же підстав. Що ж до змісту позовних вимог, то, на мою думку, вони безпідставні, адже у відповідності до положення «Про громадську раду при Васильківському виконкомі» склад та положення про громадську раду затверджується розпорядженням міського голови. Такий спосіб було визначено громадською радою, а тому її затвердження відбувалося у законний спосіб», – прокоментував  судову справу начальник юридичного відділу Богдан Корчинський.

Голова громадської ради Анатолій Марущак, коментуючи судову справу, вважає її безглуздою та непотрібною. Натякаючи, що наближення місцевих виборів змушує громадські організації, які не мають реальних результатів своєї роботи у місті Василькові, через судові тяганини та публічні скандали привертати до себе уваги людей.

Анатолій Марущак

Анатолій Марущак

«Ніхто не заважає ГО «Юридична Клініка» подати документи та долучитися до роботи громадської ради. Але замість цього вони ініціюють судову тяганину та ставлять під сумнів десятки важливих рішень, прийнятих та напрацьованих громадською радою від початку її створення. Перед громадою міста стоять дуже важливі задачі, і сьогодні одні намагаються їх вирішувати, а інші – заважають їх діяльності», – обурюється  Анатолій Марущак.

Представник громадської ради, експерт ГО «Європейське суспільство» Дмитро Денисов називає судовий позов марно витраченим часом та спробую дискредитувати інституції громадянського суспільства у Василькові.

Дмитро Денисов

Дмитро Денисов

«Сьогодні, з урахуванням повної бездіяльності депутатів Васильківської міської ради, громадська рада та виконавчий комітет це єдині у місті Василькові колегіальні органи, які належним чином здійснюють свою діяльність. Громадська рада утворила профільні комісії, обрала керівництво, а також затвердила план роботи. Результатами нашої діяльності стали десятки проектів рішень виконавчого комітету, які будуть розглянуті у кінці липня цього року. Серед них і питання по мінімізації наслідків пожежі на нафтобазі в селі Крячки, і харчування дітей у школах, і наповнення бюджету міста, а також багато інших важливих для громади питань. А тепер усю цю роботу хочуть перекреслити, подавши позов до суду? На мою думку, це безвідповідально. Я вважаю, що будь-які спроби поставити під сумнів діяльність громадської ради є деструктивними та йдуть у розріз з інтересами громади», – зазначив Дмитро Денисов.


Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.

Залишити свій коментар вКонтакті


Залишити свій коментар FacebookЗалишити коментар

Где лучше обмен wmb на wmz