Місцева демократія у Василькові

Богдан Корчинський

Богдан Корчинський

Розвиток місцевого самоврядування та реформування системи управління територіальною громадою Василькова сьогодні є пріоритетом у роботі Васильківської міської влади та нагальним питанням для суспільства. У зв’язку з цим, важливого значення сьогодні набувають питання активного залучення громадян до управління місцевими справами.

Для того, щоб далі рухатись у напрямку розвитку громадянського суспільства у Василькові, першочерговим завданням має бути налагодження діалогу між громадянами та органами влади. Потрібно подолати прірву між членами територіальної громади та Васильківською міською радою, цього можна досягти, запровадивши принципи відкритості та підзвітності у роботі міської влади.

Основним напрямком моєї діяльності в якості радника міського голови є напрямок розвитку громадянського суспільства у нашому місті. Метою нашої спільної діяльності з міським головою у цій сфері є впровадження інструментів місцевої демократії у Василькові, які визначені Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні». До базових інструментів місцевої демократії належать: місцеві ініціативи; загальні збори громадян за місцем проживання; громадські слухання.

Місцева ініціатива – одна із форм участі членів територіальної громади Василькова у здійсненні місцевого самоврядування. У порядку місцевої ініціативи члени територіальної міста зможуть вносити питання або проекти рішення для розгляду на відкритому засіданні Васильківської міської ради. Предметом місцевої ініціативи можуть бути будь-які питання, віднесені до відання місцевого самоврядування.

Загальні збори громади за місцем проживання є однією з форм участі членів територіальної громади у вирішенні питань місцевого значення відповідно до статті 8 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”. Положення про загальні збори встановлює порядок ініціювання, організації та проведення загальних зборів членів територіальної громади за місцем проживання, порядок врахування їх результатів органами міської ради та їх посадовими особами.

Громадські слухання є однією з форм участі членів територіальної громади у здійсненні місцевого самоврядування, яка передбачена статтею 13 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”. Положення про громадські слухання встановлює порядок ініціювання, підготовки та проведення громадських слухань, а також урахування їх результатів органами міської ради та їх посадовими особами.

Для запровадження інструментів місцевої демократії у Василькові на розгляд депутатів ради на найближчу чергову сесію буде внесено відповідні положення, які передбачають впровадження інструментів місцевої демократії у Василькові.

Богдан Корчинський


Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.

Залишити свій коментар вКонтакті


Залишити свій коментар FacebookЗалишити коментар

Где лучше обмен wmb на wmz