Місцевих депутатів скоротять втричі

Учасники пленарного засідання міськради

До Верховної Ради внесено законопроект про скорочення кількісного складу депутатів місцевих рад на виборах у жовтні 2015 року. Документ розроблений представниками парламентської коаліції. Згідно проекту закону пропонується регламентувати граничну кількість депутатів залежно від чисельності населених пунктів або їх виду. Зараз число майбутніх депутів визначая сама рада, напередодні виборів до місцевих рад.

Відповідно до законопроекту, в сільські ради обиратимуться 6 депутатів (сьогодні 12-16), селищні – 8 (16-20). Кількість депутатів для міськрад визначається залежно від населення міст за станом на січень того року, коли відбудуться вибори. Наприклад, для міста Василькова  з населенням до 50 тисяч до міськради будуть обиратися 14 депутатів (сьогодні максимальна кількість становить 46 депутатів), від 200 тис. до 500 тис. – 30 (76), а в містах-мільйонниках – 50. Зараз у містах з населенням понад 1 млн до міськради можуть обиратися до 150 депутатів, склад Київради – 120.

Пропонований коаліцією законопроект передбачає, що чисельність майбутніх обласних рад буде відповідати подвійному кількості районів і міст обласного значення в регіоні. Зараз кількість депутатів обласних рад визначається виходячи з населення районів області.

За оцінками ініціаторів законопроекту, у разі його реалізації кількість депутатів місцевих рад в Україні скоротиться в три рази – з нинішніх 240 тис. До 80 тис.

Планується, що після скорочення кількості депутатів буде змінена виборча система. Зараз у коаліції готують законопроект про перехід на пропорційну систему для міських, районних та обласних рад. Мажоритарна система збережеться тільки для виборів депутатів сільських і селищних рад.

Законопроект підготовний парламентською більшістю офіційно покликаний зменшити витрати держбюджету на обрання і зміст депутатського корпусу місцевих рад. Але на нашу думку пропоновані зміни навряд чи заощадять державі кошти, але допоможуть партіям значно підвищити вартість місця у виборчому списку.


Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.

Залишити свій коментар вКонтакті


Залишити свій коментар FacebookЗалишити коментар

Где лучше обмен wmb на wmz