Не хочу бути корупціонером. Відкритий лист Прем‘єр-міністру

Начальник юридичного управління Васильківської міської ради

Начальник юридичного управління Васильківської міської ради Богдан Корчиснький.

У день місцевого самоврядування в Україні я побажав, щоб Держава врегулювала одне з надважливих питань для службовців місцевого самоврядування, а саме надала їм право офіційно працювати за сумісництвом, а не лише займатися викладацькою діяльністю.

Нещодавно в рамках співробітництва між громадою міста ВАСИЛЬКІВ та польською громадою ТОМАШУВ-ЛЮБЕЛЬСЬКИЙ мав розмову з колегою – юристом, він такий же  службовець місцевого самоврядування як і я, тільки працює в польській громаді.

Розмова була, у тому числі, про особливості прав та обов’язків працівників місцевого самоврядування в наших країнах, і безперечно зайшла мова про оплату праці, КОРУПЦІЮ, та можливості людини працювати в інтересах громади, не ставлячи при цьомуна межу виживання свою родину, і не порушуючи закон.

Нас обох здивувало те, що у Польщі службовці мають право офіційно працювати за сумісництвом, а в Україні – ні.

Це при тому, що в обох країнах майже всі службовці окрім основної роботи додатково працюють на іншій. І дуже часто зарплатня з іншого виду діяльності є основним джерелом існування родини службовців ОМС.

І мова тут не про корупцію, коли службовець отримує вигоду за те, що робить якісь незаконні дії на посаді в інтересах третіх осіб чи у інший спосіб використовує службові повноваження.

Мова йде, наприклад, про можливість юристу надати послуги по складанню позовної заяви в інтересах третіх осіб, коли це не зачіпає інтереси органу, у якому працює такий службовець, або службовцю-бухгалтеру можливість надати послуги по наданню професійних послуг для бізнесу, звісно, з безумовним врегулюванням конфлікту інтересів.

Я кажу про легалізацію реалій сучасно життя в нашій державі, а також міжнародну законодавчу практику, адже ні для кого не секрет, що сьогодні по факту так і відбувається.

Я, наприклад,складаю юридичні документи для третіх осіб (звісно,у тих випадках, коли це не зачіпає інтереси органу місцевого самоврядування, у якому я працюю). Переконаний, я не один такий. Але ми сьогодні поза законом, ми корупціонери…

Але ж не хочеться бути корупціонером. Хочеться будувати країну, бути успішним і заможнім, і все це одночасно.

Мені хочеться, щоб я та інші службовці місцевого самоврядування в Україні мали змогу офіційно заявити про конфлікт інтересів, задекларувати свої доходи і видатки від додаткової діяльності, і мати можливість, реалізовувати свої професійні здібності не тільки як держслужбовець, забезпечити свою родину та сплатити при цьому податки, офіційно задекларувавши доходи.

Не секрет, що дуже часто в Україні на службу приходять молоді люди, без досвіду і навичок, а потім за рік-два, за рахунок вирішення проблем громади, вони набувають професійних навичок та знань (я один з них), однак межа в оплаті роботи службовців та заборона на іншу роботу змушує реальних фахівців звільнятися і йти працювати на бізнес, бо там більша платня.

Не забуваємо про антикорупційне законодавство, яке, можливо, не так відчувається на центральному рівні, але дуже кусає службовців на місцях.

Знову ж таки, це лише частина проблеми, адже є і інша сторона, – люди, які вже є фахівцями, взагалі не йдуть працювати в ОМС, бо це обмежує їх у діяльності та не дає можливість належно забезпечувати свої родини.

Погодьтеся, занадто багато ризиків з кримінальними наслідками.

Зараз Україні дуже потрібні службовці, які є самодостатніми, ефективними та успішними. Щоб могли на власному успішному прикладі будувати країну.

Якщо основа країни це заможні родини, то дайте таким як я можливість забезпечити свою сім’ю, можливість працювати на благо громад та України, і при цьому не бути звинуваченим у корупції та не ставити під загрозу майбутнє своєї родини.

Більша половина підприємців-жителів мого міста були у Польщі, ці люди у 90-х роках возили праски у Польщу.Розмови тих часів і сьогоднішні спогади зводилися до того, що у ті роки поляки жили дуже бідно, а ми на їх фоні «жирували». Та зараз українці та поляки помінялися місцями. Динаміка розвитку Польщі вражаюча, і це, в тому числі, завдяки запровадженню адекватних законів. Рівняємося на Польщу? То ж маємо використаємо їх успішний досвід.

Ми сьогодні рухаємося у векторі децентралізації, підвищення ролі місцевого самоврядування, і називаємо це великим добром для країни.Тож давайте зробимо розумний та корисний крок, і врегулюємо питання роботи службовців місцевого самоврядування за сумісництвом. На щастя, у світі є багато законодавчих практик, які демонструють, як це практично можна реалізувати в Україні. І я сподіваюся, що Уряд вирішить це питання найближчим часом.

Можливо це не панацея від корупції, однак, переконаний, допоможе легалізуватися тим службовцям, які не бажають навіть на підсвідомому рівні бути корупціонером.

Начальник юридичного управління  Васильківської міської ради Богдан Корчинський. 


Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.

Залишити свій коментар вКонтакті


Залишити свій коментар FacebookЗалишити коментар

Где лучше обмен wmb на wmz