Об’єднання Васильківщини розпочнеться співробітництвом громад

Богдан і люди

Обговорення перспектив об’єднання громад із центром у Василькові

23 березня у Василькові відбулося засідання робочої групи з питань проведення адміністративно-територіальної реформи, в контексті об’єднання територіальних громад.  В заході взяли участь Васильківський міський голова Володимир Сабадаш, депутати міської ради, сільські та селищні голови, представники Васильківської РДА та громадськість.

Учасники зустрічі розділилися у своєму баченні майбутнього Васильківщини. Серед тих, хто підтримує ідею об’єднання,  - Васильківський міський голова Володимир Сабадаш. У своєму виступі Володимир Іванович зазначив, що як керівник міста бачить велику перспективу для Василькова, а тому ініціює процес консультацій із своїми колегами з сільських рад Васильківського району. Також він запропонував розпочати напрацювання дорожньої карти майбутнього об’єднання.

читайте також: Створюється Васильківська об’єднана громада

Протилежної точки зору щодо спільного майбутнього дотримуються керівники сільських та селищних рад Васильківщини. Їхню точку зору, як завжди на таких заходах, висловив  керівника асоціації місцевого самоврядування Васильківщини Іван Качан, який є давнім противником  реформи адміністративно-територіального устрою.

Іван Качан

Іван Качан

Його аргументи незмінні вже понад 10 років:

“Так, децентралізацію треба проводити. Це ідея правильна, але, на нашу думку, запропонований варіант є неприйнятним  для людей. На рівні нашої асоціації ми багато разів обговорювали цю тему, виносили свої пропозиції і Уряду, і керівництву області. Ми впевнені, що зараз не час для об’єднання в тому вигляді, який нам пропонують, - держава  зовсім не думає про селян та про місцеве самоврядування,  оскільки не впроваджує змін у податкове, бюджетне та земельне законодавство. В цілому ми не проти проведення консультацій , але вважаємо, що для наших населених пунктів буде краще залишитися в нинішніх адміністративно-територіальних межах”.

читайте також: Актив села Погреби обговорив об’єднання з Васильковом

Виступаючи перед присутніми, голова громадської ради міста Василькова Анатолій Марущак в цілому підтримав реформу децентралізації. Він наголосив, що основною рушійною силою реформи мають стати люди та громадські організації.

Анатолій Марущак

Анатолій Марущак

“Ефективна влада може бути лише там, де є дієва та відповідальна громада. Сьогодні Васильків є центром розвитку громадянського суспільства та різних форм місцевої демократії і прямого народовладдя. Досвід міста у сфері розбудови громадянського суспільства буде дуже корисний для наших сусідів із сільських та селищних громад Васильківщини. Лише об’єднавши наші зусилля, ми зможемо закласти фундамент для появи свідомого громадянина.  Якщо ми цього не зробимо, то не буде у нас ні держави, ні села, ні майбутнього”, – зауважив Анатолій Марущак.

читайте також: У Василькові активізувалася самоорганізація

Про результати реформи на рівні держави та переваги майбутньої міської об’єднаної громади із центром у Василькові розповідав присутнім депутат міської ради Богдан Корчинський, який давно відстоює позицію щодо необхідності проведення реформи адміністративного-територіального устрою та утворення об’єднаної Васильківської громади.

Богдан Корчинський

Богдан Корчинський

“Хочемо ми цього чи ні, але реформа децентралізації успішно впроваджується в Україні. На сьогоднішній день в Україні створено та діє близько 200 об’єднаний громад, до складу яких увійшло біля 10% органів місцевого самоврядування. Всього в Україні в об’єднаних громадах проживає  вже більше 1, 6 млн. громадян, і це не в Польщі, це в Україні.  На мою думку не потрібно боятися змін та заважати неминучому. Звісно, я не закликаю негайно ухвалити рішення про об’єднання.  Ми до цього ще просто не готові. Але ми маємо спільно розробити перспективний план розвитку територій наших громад. Цілком ймовірно, що вже через рік на державному рівні буде прийнято рішення про об’єднання громад. І тоді вже буде пізно напрацьовувати наше бачення, нас вже ніхто не спитає, де ми хочемо школу чи дорогу. А тому сьогодні вкрай необхідно підготуватися до спільного майбутнього наших громад. Історично, економічно  та культурно Васильків є центром нашого району, а тому ігнорувати це в угоду особистим амбіціям керівників окремих сільрад буде безвідповідально по відношенню до людей, що проживають на селі“, – висловив свою точку зору Богдан Корчинський.

читайте також: Катерина Насальська: «Васильків отримає багато переваг від децентралізації»

У підсумку зустрічі досягнуто домовленостей розпочати роботу у напрямку співробітництва територіальних громад задля напрацювання перспективного плану розвитку спільних територій. Крім того,  усі погодилися на необхідності поглиблення співпраці між територіальними громадами для реалізації спільних соціально-економічних проектів. Наступна зустріч робочої групи запланована на квітень цього року.


Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.

Залишити свій коментар вКонтакті


Залишити свій коментар FacebookЗалишити коментар

Где лучше обмен wmb на wmz