Перевибори депутатів міськради можуть не відбутися?

Новообраний в.о. міського голови В.М.Сіранчук

Новообраний в.о. міського голови В.М.Сіранчук

Ми вже повідомляли про те, що депутати Васильківської міської ради прийняли відставку Володимира Сабадаша, який склав повноваження Васильківського міського голови, а також обрали секретарем  ради – в.о. міського голови В.М.Сіранчука. Після цього депутати  прийняли рішення звернутися до Верховної Ради України з вимогою призначити дострокові вибори Васильківського міського голови та депутатів Васильківської міської ради на 25 травня 2014 року. 

 

Читайте також: У Василькові відбудуться дострокові вибори

Вказане звернення депутатів міської ради викликало занепокоєння серед активу громади, зокрема стурбованість викликали правові підстави для перевиборів депутатів ради. Громадською організацією «Європейське суспільство» було проведено юридичну експертизу рішення міськради «Про звернення до ВР України про призначення дострокових виборів депутатів міської ради». Юристи організації дійшли одностайного висновку, що на даний момент у Верховної Ради України немає жодної правової підстави для проведення позачергових виборів депутатів міської ради, оскільки для відповідного рішення Васильківська міська рада має достроково припинити свої повноваження та направити відповідне рішення до парламенту України. Адже згідно до положень ЗУ “Про місцеве самоврядування в Україні”, лише за виконання таких умов парламент зможе у законний спосіб призначити позачергові вибори депутатів міської ради разом із виборами міського голови. Юристи наголосили на тому, що звернення міськради не є правовою підставою  для призначення позачергових виборів депутатів міськради. «З огляду на це, на даний момент існує велика вірогідність того, що у Василькові відбудуться лише позачергові вибори міського голови, а виборів депутатів міськради може не відбутися взагалі», - зазначають у своєму висновку правозахисники.

Схожі думки мають і самі депутати міської ради. Як стало відомо, вчора в апараті міської ради було зареєстровано депутатський запит Корчинського І.Й. щодо дострокового припинення повноважень Васильківської міської ради 6-го скликання у відповідності до ст.78 ЗУ  “Про місцеве самоврядування в Україні». Відповідний депутатський запит сьогодні був оприлюднений на одному з місцевих сайтів. Депутат пропонує колегам у законний спосіб розпустити міськраду та йти на позачергові місцеві вибори, створивши для цього правові підстави.

Депутатський запит Івана Корчинського

Депутатський запит Івана Корчинського

Занепокоєння юристів сьогодні підтвердилося у стінах парламенту України. Верховна Рада України, розглядаючи питання про проведення позачергових місцевих виборів на території України, прийняла ряд постанов якими призначила позачергові вибори, які стосувалися виключно перевиборів міських голів. Жодного рішення про перевибори місцевих рад не було прийнято. Відповідаючи на запитання присутніх щодо виборів депутатів місцевих рад, голова комітету з питань місцевого самоврядування   Давид Жванія зазначив, що для такого призначення у комітету немає правових підстав, адже у законі про місцеве самоврядування існує виключний перелік умов для проведення дострокових виборів депутатів рад. Позиція комітету ВР підтверджує висновок  юристів, адже на даний момент парламент має всі законні підстави проігнорувати звернення депутатів та призначити лише позачергові вибори міського голови.

Читайте також:  Васильківська міськрада має розпуститись

Більшість опитаних нами васильківців вважають, що  переобранням лише мера ситуацію у Василькові не виправити. Сьогодні місто в очікуванні на повне оновлення влади – починаючи від міського голови до депутатів на округах. Саме тому громадськість міста очікує від депутатів міської ради принципового голосування щодо цього питання. Замість декларації депутати мають прийняти правове рішення та здійснити важливий крок у напрямок оновлення представницької влади у місті Василькові.

З огляду на суспільно-політичну та соціально-економічну ситуацію, лише чесні та прозорі  місцеві вибори відновлять довіру до Васильківської міської ради серед мешканців Василькова.


Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.

Залишити свій коментар вКонтакті


Залишити свій коментар FacebookЗалишити коментар

Где лучше обмен wmb на wmz