Про екологічну ситиацію в Василькові

Юрій Береза

Юрій Береза

Останнім часом проблеми екології і взагалі збереження життя надзвичайно гостро постали перед людством. Нещодавня техногенна катастрофа поблизу Василькова на нафтобазі у селі Крячки стала суворим уроком для нашого суспільства. Щоб у майбутньому уберегтись від такого лиха, газета «Європейське суспільство» продовжує серію публікацій на екологічну тематику. Про екологічний стан Василькова нашому кореспонденту розповів громадський діяч Юрій Береза, який сьогодні очолює екологічний напрямок у Громадській Раді міста Василькова.

 Розкажіть, чим саме займається комісія громадської ради з «Екологічного контролю та охорони довкілля»?

На базі нашої комісії сьогодні фактично утворився координаційний центр для реалізації екологічних ініціатив різних інституцій громадянського суспільства. Ми спільно працюємо з профільним комітетом Верховної Ради України з питань екологічної політики, Громадською Радою при Міністерстві екології та природних ресурсів. Крім того, налагоджена тісна взаємодія та співпраця з обласною та районною владою. Ряд проектів реалізовуємо спільно з Всеукраїнською Спілкою Виробничників і Підприємців та Всеукраїнською Екологічною Лігою. Ми вже зробили сотні екологічних експертиз, результатами нашої роботи є величезна кількість «Актів екологічної шкоди», зібраних у селах: Здорівка, Путрівка, Крячки, Березанщина, смт.Калинівка та у військовому містечку міста Василькова. Саме ці території найбільше постраждали в результаті пожежі на нафтобазі БРСМ-НАФТА. З цією документацією тепер працює Урядова комісія з ліквідації наслідків екологічної катастрофи на нафтосховищі БРСМ. У більшості домашніх господарств, що постраждали в наслідок екологічної біди, було знищено усю городину. На мою думку, людям повинні все це компенсувати, адже для багатьох родин зібраний урожай це запаси продуктів на цілий рік. Ми крок за кроком створюємо карту територій, постраждалих від екологічного лиха, щоб у подальшому визначити ступінь шкоди, завданої людям, що проживають на даних територіях. Все це робиться для того, щоб люди змогли компенсувати заподіяну техногенною катастрофою шкоду їхньому майну та здоров’ю.

Фотографія зроблена безпілотником над містом Васильковом  під час пожежі на нафтобазі БРСМ-НАФТА в селі Крячки

Фотографія зроблена над містом Васильковом під час пожежі на нафтобазі БРСМ-НАФТА в селі Крячки

 А хто у Василькові сьогодні створює найбільше екологічних проблем, та як ви з ними боретесь?

Нещодавно ми зупинили небезпечну роботу цеху по обробці корпусів яхт по вулиці Чехова 8. Дане підприємство використовувало матеріали з надзвичайно сильним їдким запахом. Через це у людей , що мешкають по сусідству, були постійні головні болі, часом нудота, проявлялися різні захворювання шкіри та алергічні напади. Ще один небезпечний виклик було локалізовано декілька тижнів тому. Після того, як неподалік центру Василькова відновив небезпечну роботу цех по переробці шин, що використовував шкідливу технологію піролізної переробки. Проведена нами експертиза виявила у повітрі надзвичайно великий вміст високотоксичних речовин, що становив пряму загрозу здоров’ю та життю людей. Після нашого втручання небезпечна робота цього підприємства була зупинена. Ще одна «екологічна пригода» сталася на вулиці Соборній у самому центрі Василькова. Власники 8-ми земельних ділянок вирішили їх покращити. Під гаслом  боротьби з стихійним звалищем, зняли верхній шар чорнозему на своїх підтоплених ділянках та поставили «мулосос», котрий почав качати річковий пісок на їх ділянки, піднімаючи їх висоту та вимиваючи пісок з під навколишніх територій. Як наслідок такого «покращення» на території міста утворився «пожежний ставок» та почали тріщати стіни у навколишніх будівель. Але, як кажуть : гуртом і батька легше бити. Мешканці вулиці Соборна та прилеглих вулиць виступили з вимогою негайного припинення незаконних робіт. Під натиском людей порушник екологічної безпеки відступив, і протиправні земельні роботи було припинено.

Читайте: Васильківську нафтобазу закривають

Що скажете про ініціативу депутата Тараса Шевченка щодо закриття Васильківської нафтобази по вулиці паризької Комуни?

На мою думку це слушна та дуже вчасна ініціатива. Наша комісія теж братиме активну участь у розробці комплексу заходів щодо винесення цього екологічно небезпечного підприємства за межі нашого міста. Разом з тим, хочу наголосити, що у місті сьогодні існує ряд проблем, які значно уповільнюють будь-яку роботу. Це, в першу чергу, депутатський корпус, який майже ніколи не збирається на засідання. Без них доволі важко ухвалювати управлінські рішення. Будь-яке бюджетне питання не може просуватися без їхнього голосування, теж саме по землі. Я дуже сподіваюся, що після місцевих виборів ця ситуація зміниться, депутатами будуть обрані люди, котрі дійсно прагнуть працювати в інтересах людей. Це мають бути лідери громадської думки, здатні запропонувати конкретні кроки для вирішення загальноміських екологічних проблем. І на останок хочу зауважити: для екологічного порятунку людства потрібно зробити дуже багато, перш за все – сформувати екологічний світогляд. Сьогодні за своє екологічне невігластво суспільство платить дуже дорого: отруєнням води та повітря, техногенними аваріями, тощо. Нам необхідно шукати ефективні інноваційні методи роботи з усіма верствами населення, використовувати можливості всіх доступних інформаційних технологій, взаємодіяти з природно-ресурсними і природоохоронними, громадськими екологічними організаціями, науковими центрами, освітніми установами, з міжнародною спільнотою. Об’єднання зусиль і спільні дії громадськості, державних служб, навчальних установ сприятимуть посиленню інтересу населення до проблем екології, а відтак і вихованню екологічної культури. Я особисто переконався, що кардинально змінити екологічну ситуацію можна тільки одним шляхом – спочатку кожен з нас має дати відповідь на запитання: а що я зробив для того, щоб зберегти навколишнє середовище чистим? Вірю, що спільними зусиллями ми подолаємо будь-які негаразди.


Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.

Залишити свій коментар вКонтакті


Залишити свій коментар FacebookЗалишити коментар

Где лучше обмен wmb на wmz