Проблеми та перспективи водопостачання

для статьи _1_Останнім часом мешканці Василькова відчувають все більше дискомфорту у зв’язку із відсутністю води в кранах своїх помешкань. Традиційно влітку проблема тільки поглибиться. Газета «Європейське суспільство» поцікавилася у місцевої влади, яким чином сьогодні вирішується ця проблема та чого чекати васильківцям у майбутньому.

За останній тиждень надійшло дуже багато скарг від громадян. Обурення мешканців, які залишились без води, цілком зрозуміле. Однак ця проблема існує у місті дуже багато років. В мерії наголошують: якщо вдасться акумулювати кошти і розпочати капітальний ремонт системи водопостачання, то ця проблема не турбуватиме мешканців Василькова.

20 квітня  міський голова Сергій Сабов провів термінову нараду стосовно відновлення водопостачання у  Василькові

20 квітня  Сергій Сабов провів термінову нараду стосовно відновлення водопостачання у Василькові

Проблема з васильківським водогоном виникла не сьогодні і не вчора. Наше місто весь час розвивалось, будувалися будинки, і з часом Васильків з маленького районного центру перетворився в місто обласного значення. Міська інфраструктура будувалася, а технологічно застаріла система водопостачання залишилася без змін.

Щоб постачати воду на більш ніж 10 тисяч абонентів, потрібен водогін з так званою «променевою» системою постачання води. Тобто воду, що добувається з надр, треба збирати у необхідній кількості резервуарів. У Василькові ідеально мати три резервуари чистої води (РЧВ). Перед тим, як потрапити до РЧВ, вода повинна бути знезалізнена, очищена і, можливо, мінералізована та іонізована.

Не останнім з чинників, що впливають на побудову водогону, є рельєф, на якому розташовані споживачі. Васильків побудований на пагорбах. Для розбудови збалансованого водогону у таких умовах, необхідно також запровадити станції другого підйому води, які могли б забезпечити водою піднесені райони – вулиці Соборну, Заводську, Франка, Трудову, Паризької Комуни, Луначарського та інші.

Тарас Корольов

Тарас Корольов

«У нашому місті такий водогін треба роботи з нуля. Першим кроком для того, щоб дати мешканцям воду «зараз», конче необхідно замінити всі насоси разом із відтворенням системи телеметрії, яка включає в себе вузли обліку на кожну свердловину (GSM-модулі керування свердловинами). Для цього треба комплексно замінити застаріли насоси потрібно 6 мільйонів гривень. «Променева» система означає заміну всіх труб та запровадження зворотного напрямку руху води. Це другий етап побудови водогону Василькова. Більшість труб у місті – віком 50 і більше років. Їх терміново слід міняти. Мешканці, мабуть, помітили, що після ліквідації поривів дуже часто рве трубу досить поруч. Це відбувається саме тому, що коли ми рухаємо гнилу трубу, від напруження та маніпуляцій вона рветься в іншому місті. Тому цілком логічно разом із заходами по замінні чавунних труб на пластикові змінити напрямок потоку водопостачання. Сьогодні система водогону побудована таким чином, що вода постачається просто вгору. «По дорозі» воду розбирають споживачі. Від цього зменшується тиск і кількість води, що поступає в РЧВ. У поливальний сезон рівень води у РЧВ не досягає й середини чи третьої чверті рівня. Саме тому споживачі, що живуть вище певного рівня води в РЧВ,  не отримують воду протягом дня – вона досягає їх тоді, коли рівень у РЧВ максимальний, що буває 1-2 рази на добу. Це повторюється з року в рік. І буде продовжуватись до того моменту, поки ми не змінимо напрямок водопостачання не вгору, а з гори. Також треба зауважити, що вже на першому етапі будівництва водогону споживачі отримають «більше» води. А місто сплачуватиме за електроенергію в середньому на 1 мільйон гривень на рік менше. Це дозволить окупити придбання насосів набагато раніше, ніж спливе гарантійний термін на них та їх строк служби. Другий етап дозволить подавати чисту і якісну, збалансовану за тиском воду та майже зведе до нуля вірогідність поривів на модернізованих відрізках. На цьому етапі вже до 40 % міста отримає якісну воду. Третій етап полягає у побудові ще одного РЧВ та станції водопідготовки, що дозволить надати всім іншим мешканцям якісну воду. Четвертий етап – це модернізація водогону військового містечка, який працює незалежно від всього міста. П’ятий етап – будування ідеальної системи, яка б дозволила місту розвиватись як завгодно швидко й суттєво збільшувати кількість споживачів за короткий час. Цей етап передбачає з’єднання всіх трьох РЧВ і компенсацію будь-яких аварій та поривів у будь-який момент часу диспетчером, який управляє пунктом керування. Це не фантастика, а реалії управління більш-менш сучасними водогонами. За рік Васильків піднімає з-під землі більш 1,5 мільйони кубометрів води за рік. А сплачують не більше ніж за 1,3 млн кубометрів. Це означає дві речі: ми маємо певні втрати в трубах та велику кількість незаконних врізок, які негативно впливають на фінанси міста»,- прокоментував директор КП “ККП міста Василькова” Тарас Корольов.

Сергій Сабов

Сергій Сабов

«Проблема відсутності води виникла у зв’язку з аварійним станом системи водопостачання, яка, окрім того, і так є недосконалою. Сьогодні більшість насосів по місту не працює. Насоси, які вийшли з ладу, вже не піддаються ремонту. Щоб оперативно вирішити цю проблему і відновити безперебійне водопостачання у Васильківі, місту терміново необхідні мінімум 5 нових якісних насосів. Ми підготували кошториси, віднайшли гроші у місцевому бюджеті, я терміново виніс це питання на розгляд депутатів міської ради, адже без їх голосування ми не можемо перерозподілити бюджетні кошти. Але нажаль, 24 квітня депутати вкотре проігнорували засідання сесії. Сьогодні для реалізації першого етапу з програми водопостачання нам потрібно перенаправити 250 тисяч гривень, за рахунок перевиконання бюджету ці гроші у нас є, але без рішення депутатів це просто не можливо. Прикро про це говорити, але місто сьогодні опинилося в заручниках у депутатів міської ради», – наголошує міський голова Сергій Сабов.

Допоки вирішується питання з фінансуванням, щоб забезпечити водою мешканців, у черговому режимі працює автівка-водовіз із питною водою. Води набирають із тих свердловин, де працює система знезалізнення та очистки, завдяки цьому люди мають змогу отримувати якісну питну воду.  На основі заявок формується графік доставки води. Васильківців закликають робити заявки за телефоном : 2-43-14.  Окрім того, працівниками комунальних служб проводяться заходи на водогоні, і вже у деяких будинках водопостачання відновилося. Однак ситуація у місті і надалі залишається вкрай напружена.

Звертаємо увагу мешканців, у яких було відсутнє водопостачання, що ви маєте право на перерахунок коштів за послуги водопостачання. Для цього необхідно написати заяву на ім’я директора КП «Комбінат комунальних підприємств м. Василькова». Після розгляду заявок буде здійснено перерахунок.


Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.

Залишити свій коментар вКонтакті


Залишити свій коментар FacebookЗалишити коментар

Где лучше обмен wmb на wmz