Рейдерство по Васильківські, або як район у міста землю вкрав

В центрі скандалу опинилося майно закладів охорони здоров'я Василькова

В центрі скандалу опинилося майно закладів охорони здоров’я Василькова

Ми вже розповідали про потенційний конфлікт, який розгорається між Васильківською міською та районною радами стосовно майна Васильківської лікарні. Як з’ясувалося, нещодавно конфлікт набрав нових обертів:в міській раді звинуватили керівництво Васильківського району у рейдерському захопленні двох земельних ділянок закладів охорони здоров’я міста.

Мова йде про земельні ділянки, що знаходяться у місті Василькові по вулицям Декабристів, 87 та Небесної Сотні, 46 (колишня вулиця Паризької Комуни), загальною площею понад 12 га. За попередніми оцінками місту Василькову завдано матеріальних збитків на суму, що перевищує 10 млн.грн.

Як вдалося з’ясувати редакції газети «ЄС», земельні ділянки були вкрадені у міста в 2015 році після того, як в Україні було проведено реформу системи державних реєстрів. Доступ до державного реєстру речових прав став публічним, а правовстановлюючі документи на нерухомість в паперовому вигляді перестали бути обов’язковими.

Після того, як нові процедури державної реєстрації почали діяти, вони призвели до спрощення реєстраційних процедур, що, в свою чергу, призвело до можливостей шахрайства. Саме цим скористалися посадовці Васильківської районної ради, здійснивши дії по рейдерському захопленню нерухомості територіальної громади міста Василькова.

Справа у тому, що у 1992 році після створення незалежної України на державному рівні відбувся розподіл державної власності між містами та районами. Так до комунальної власності міста відійшли усі об’єкти нерухомості, що розміщені на території міської ради, утому числі заклади охорони здоров’я, що розміщенні на земельних ділянках по вулиці Декабристів, 87 та Паризької Комуни, 46. У тому ж році на підставі рішення Васильківської міської ради ці об’єкти були прийняті у комунальну власність міської громади.

Пізніше, у 2009 році, Васильківська міська рада виготовила та зареєструвала два державні акти на зазначені земельні ділянки.

Державний акт на земельну ділянку по вулиці Декабрастів, 87 виданий Васильківською міською радою

Державний акт на земельну ділянку по вулиці Декабристів, 87 виданий Васильківською міською радою

Крім того, 04.09.2014 року власність Васильківської міської громади на ці земельні ділянки була зареєстрована управлінням Держгеокадастру, а інформація була внесення до публічно-кадастрової карти .

Витяг з державного земельного кадастру що підтверджує власність міської ради

Витяг з державного земельного кадастру що підтверджує власність міської ради

Однак у 2015 році представник  Васильківської районної ради Коваленко  Наталія Володимирівна  звернулася до управління державної реєстраційної служби Васильківського управління юстиції з заявою про реєстрацію права власності на земельні ділянки територіальної громади міста за Васильківською районною радою.

Державний реєстратор МарченкоВ.Г. всупереч чинному законодавству (маючи на руках документи, що підтверджують належність цієї землі місту) та керуючись невідомими міркуваннями проводить державну реєстрацію права власності на земельні ділянки у місті Василькові по вулиці по вулиці Декабристів, 87 та Небесної Сотні, 46 за Васильківською районною радою.

Незаконне рішення державного реєстратора Марченко В.Г.

Незаконне рішення державного реєстратора Марченко В.Г.

Отже, у такий нехитрий спосіб всього за 5 днів у територіальної громади міста Василькова було вкрадено стратегічне майно вартістю десятки мільйонів гривень.

Однак, як зазначив начальник юридичного управління міської ради Богдан Корчинський, у Васильківській міській раді відмовлятися від майна громади не збираються, та вже оскаржили незаконні дії реєстратора та посадовців районної ради.

Богдан Корчинський

Богдан Корчинський

«Скарга про незаконну державну реєстрацію речового права на земельні ділянки закладів охорони здоров’я за Васильківською районною радою вже подана до «антирейдерської» комісії при Міністерстві юстиції України. Ми у жодному разі не допустимо, щоб чиновники з району безкарно могли красти майно територіальної громади. Я сподіваюся, що після скасування незаконної реєстрації та повернення земель громаді міста, матеріали скарги доправлять до правоохоронних органів для перевірки зловживань та притягнення винних посадовців до відповідальності»,- заявив Богдан Коричнський.

Більш радикальну позицію займає голова профільної комісії Васильківської міської ради з питань охорони здоров’я Тетяна Омельченко.

Депутат Васильківської міської ради Тетяна Омельченко

Депутат Васильківської міської ради Тетяна Омельченко

«Повернення вкраденої землі місту – це лише перший крок. Наступним буде повернення усього майна закладів охорони здоров’я, у тому числі і самої будівлі міської поліклініки та контролю над використанням коштів громади, що виділяється на фінансування Васильківської ЦРЛ. На жаль, вкрадені районною радою в міста землі – це продовження ганебної політики Васильківської районної влади щодо розпоряджання майном, яке їм не належить. Сьогодні виявилася крадіжка землі, а ще раніше у такий же спосіб було вкрадено всю нерухомість міської лікарні, у тому числі будівлі та споруди, обладнання. Наразі ми ще вивчаємо це питання, але вже очевидно, що сьогодні Васильківська районна рада незаконно приймає рішення про передачу в оренду приміщень у закладах охорони здоров’я, що знаходяться на території міста та належать нашій громаді, зокрема по вулиці Декабристів, 87 та Небесної Сотні, 46», – зазначила Тетяна Омельченко.

Термін розгляду скарг Міністерством юстиції становить біля 30 днів, отже ще до кінця цього року крапку у справі із вкраденим землями закладів охорони здоров’я територіальної громади міста Василькова буде поставлено, а землі повернуться у власність міської громади.

З огляду на те, що протистояння між владою міста та району лише набирає обертів, редакція газети обіцяє у подальшому інформувати читачів про перебіг цих подій.


Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.

Залишити свій коментар вКонтакті


Залишити свій коментар FacebookЗалишити коментар

Где лучше обмен wmb на wmz