Розпочато процеc перевиборів Васильківської міської ради

rada

27 лютого Васильківський міський голова Сергій Сабов видав розпорядження, яким розпочав процедуру дострокового припинення повноважень Васильківської міської ради шостого скликання. Згідно змісту цього документу, юридичному відділу міської ради дано доручення в термін до 02 березня 2015 підготувати подання до Верховної Ради України щодо призначення позачергових виборів депутатів Васильківської міської ради. Нагадаємо, що Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачає можливість розпуску місцевих рад та призначення дострокових виборів, виключно при наявності рішення суду про те, що місцева рада порушила закон, ухваливши неправомірне рішення. В такому випадку ініціатива про розпуск ради виноситься міським головою на розгляд Верховної Ради України.


Сергій Сабов

Міський голова Сергій Сабов

 «Сьогодні проти нашої країни йде неоголошена війна, розгорається соціально-економічна криза. В той час, коли українське суспільство як ніколи потребує єдності, депутати Васильківської міської ради відверто ігнорують Конституцію України та вітчизняне законодавство, а також Регламент Васильківської міської ради. Із 43 депутатів Васильківської міської ради сесійні засідання саботують майже половина народних обранців. На сьогоднішній день юридично підтверджено, що депутати шостого скликання не вирішують питання, віднесені до їх компетенції, через це щодня загострюється соціально-економічна та суспільно-політична ситуація у місті Василькові. Через бездіяльність міської ради бюджет належним чином не наповнюється, разом з тим, ті гроші, що є у міському бюджеті, не розподіляються за призначенням, оскільки депутати голосують проти виділення коштів на ремонт об’єктів соціальної інфраструктури. Починаючи з 2010 року, у судовому порядку були визнанні незаконними та скасовані десятки рішень сесії Васильківської міської ради шостого скликання як незаконні. Крім того, міська рада, ігноруючи рішення судів та вимоги компетентних органів щодо їх виконання, продовжує порушувати права та інтереси громадян. За час моє роботи на посаді Васильківського міського голови депутати неодноразово зривали проведення чергових сесій Васильківської міської ради, тим самим порушуючи законні права та інтереси територіальної громади. На сьогоднішній день сотні заяв громадян залишаються без розгляду депутатами міської ради, що змушує людей звертатися до суду та органів прокуратури. У зв’язку з наявністю підстав, передбачених статтею 78 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», я прийняв рішення внести подання до Верховної Ради України про дострокове припинення повноважень Васильківської міської ради шостого скликання та призначення дострокових виборів депутатів Васильківської міської ради»,- зазначив у своєму зверненні до громади Василькова міський голова Сергій Сабов.

Читайте: Про дострокове припинення повноважень Васильківської міської ради

Начальник юридичного відділу міськради Богдан Корчинський

Начальник юридичного відділу  Богдан Корчинський

«На сьогоднішній день існують всі законні підставі для того, щоб міський голова міг звернутися до Верховної Ради України з подання про проведення позачергових виборів. В юридичному відділі міської ради є рішення судів, що набрали законної сили, зі змісту яких визнано, що депутати Васильківської міської ради шостого скликання приймали незаконні рішення, ігноруючи норми Конституції України та інше вітчизняне законодавство. Більше того: є рішення суду, яке грубо не виконується міською радою, навіть незважаючи на вимоги компетентних органів. Окрім цього, міська рада не вирішує питання, віднесені до її  компетенції, ігноруючи чинне законодавство . У своїй сукупності можна стверджувати, що сьогодні існують всі законні підстави для дострокового припинення повноважень Васильківської міської ради шостого скликання та проведення позачергових виборів депутатів Василькова», - зазначив начальник юридичного відділу Васильківської міської ради Богдан Корчинський.

Читайте: Як розпустити міську раду?

Згідно Конституції України термін повноважень місцевих рад складає 5 років. З огляду на те, що чергові місцеві вибори відбулися 31 жовтня 2010 року, то до наступних чергових виборів залишається щонайменше 8 місяців. Враховуючи ці обставини, ініціатива міського голови виглядає доволі перспективною, хоча на сьогоднішній день чітко визначеної процедури місцевих перевиборів не існує. Після того, як подання міського голови розгляне профільний комітет Верховної Ради України, питання буде винесено на розгляд Парламенту України для прийняття відповідного рішення.


Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.

Залишити свій коментар вКонтакті


Залишити свій коментар FacebookЗалишити коментар

Где лучше обмен wmb на wmz