Як розпустити міську раду?

resetЗакон передбачає можливість розпуску міської ради, зокрема в законі «Про місцеве самоврядування» у статті 78 вказано, що повноваження міської ради можуть бути припинені достроково .

Згідно цієї статті питання про розпуск депутатів може бути порушене міським головою, а також не менш як однією десятою частиною громадян, що проживають на відповідній території і мають право голосу.

Читайте: Секретарем обрано Скибу – Сабов ініціює розпуск міськради

Але сьогодні процедура проведення місцевого референдуму неможлива, оскільки закон який регулював порядок проведення місцевих референдумів втратив свою чинність, а нового закону парламент до цього часу не ухвалив.

Олександр Данилюк

Олександр Данилюк

«Тепер просто неможливо ініціювати референдум з питань, що належать до повноважень територіальних громад, оскільки в законі цей тип референдумів не передбачений. На відміну від попереднього закону, який називався «Про всеукраїнський і місцевий референдуми», поточний називається просто: «Про всеукраїнський референдум», - коментує  лідер громадського руху “Спільна Справа” Олександр Данилюк.

 

Ініціювати розпуск міської ради може міський голова.

Богдан Корчинський

Богдан Корчинський

«Для цього йому потрібно мати рішення суду про те, що міська рада порушила закон, ухваливши неправомірне рішення. В такому випадку ініціатива про розпуск ради виноситься на сесію Верховної Ради України. З такою ж ініціативою може виступити і відповідний комітет Верховної Ради, однак, знову ж таки, лише маючи рішення суду та з подання міського голови» – написав на своїй сторінці у «facebook» Богдан Корчинський.

Ще одна  можливість відкликати депутатів.

Згідно із законом про статус депутатів місцевих рад (ст.37), підставами для відкликання виборцями депутата місцевої ради можуть бути: 1) порушення депутатом Конституції і законів України, що встановлене судом; 2) пропуск депутатом протягом року більше половини пленарних засідань ради або засідань постійної комісії, невиконання ним без поважних причин рішень і доручень ради та її органів; 3) невідповідність практичної діяльності депутата його передвиборній програмі.

Читайте: Васильківська міськрада має розпуститись

Право ж вносити пропозиції про відкликання депутата місцевої ради до міськвиборчкому належить місцевій раді, а також  зборам місцевих осередків політичних партій  які висували кандидатів у депутати міської ради.

Васильківська міська рада 6-го скликання за роботою

Васильківська міська рада 6-го скликання за роботою

Ці партії могли б створити ініціативні групи для збирання підписів виборців відповідного виборчого округу на підтримку пропозиції про відкликання депутата місцевої ради. Протокол зборів у триденний термін після їх проведення треба подати до міськвиборчкому. Той у п’ятиденний термін має розглянути пропозицію щодо відкликання. Після прийняття протоколу комісія повинна видати підписні листи. Сам збір підписів треба провести за десять днів. На основі одержаних підписних листів комісія не пізніш як за п’ять днів після закінчення збору підписів має скласти протокол.  Після цього комісія приймає рішення про призначення у відповідному виборчому окрузі голосування стосовно відкликання депутата місцевої ради або виборчого списку партії, визначає день голосування (не пізніше, ніж за 55 днів від дати прийняття рішення).

Читайте: Перевибори депутатів міськради можуть не відбутися?

Отдже сьогодні для розпуску міської ради є два варіанти – розпуск ініційований міським головою або відкликання місцевим осередком партії. Та річ у тім, що чи один, чи другий шлях займе багато часу та нервів. Хоча на нашу думку ініціатива міського голови виглядає найбільш реальною на сьогоднішній день, для цього для початку потрібно мати рішення суду про те, що Васильківська міська рада 6-го скликання порушила закон, ухваливши неправомірне рішення. Далі мер міста має переконати профільний парламентський комітет у необхідності розпуску васильківської міськради поточного скликання.

Що з цього вийде? Поживемо — побачимо.

 


Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.

Залишити свій коментар вКонтакті


Залишити свій коментар FacebookЗалишити коментар

Где лучше обмен wmb на wmz