Сергій Сабов – чи законний мер?

Станіслав Пашкевич

Станіслав Пашкевич

23 липня 2014 року на позачерговій сесії Васильківської міської ради було озвучено постанову Вищого адміністративного суду від 17 липня 2014 року, якою було скасовано постанову Васильківської міської виборчої комісії №25 від 10 червня 2014 року «Про реєстрацію Сергія Сабова Васильківським міським головою».

У зв’язку з цим, звертаючись до присутніх у залі, депутат Станіслав Пашкевич закликав депутатів негайно скликати позачергову сесію та обрати секретаря ради, який, за його словами, має виконувати обов’язки міського голови. 

Микола Неділько

Микола Неділько

Взявши слово, адвокат Сергія Сабова  Микола Неділько пояснив присутнім, що вказане рішення суду жодним чином не впливає на законність перебування на посаді Васильківського міського голови, оскільки міська виборча комісія на своєму засіданні 17 червня 2014 року визнала допущені нею помилки  та враховуючи рішення адміністративного суду по цій справі від 16 червня 2014 року, ухвалила нове рішення “Про реєстрацію С.Сабова на посаді Васильківського міського голови”, проголосувавши за це рішення більшістю від загального складу комісії.

«Виходячи з тих обставин, скасоване рішення міської виборчої комісії від 10 червня жодним чином не впливає на повноваження Сергія Сабова на посаді Васильківського міського голови, адже вони підтверджуються постановою виборчої комісії від 17 червня. Саме  тому,  запевняю вас, що Сергій Сабов на даний час є законним мером Василькова. А рішення Вищого адміністративного суду від 17 липня хоч і є чинним, але жодним чином не впливає на законість  повноваженнь Сергія Сабова», – наголосив Микола Неділько.

Заслухавши Станіслава Пашкевича та Миколи Неділька, а також виступи інших громадян, депутати більшістю голосів прийняли рішення розпочати роботу позачергової сесії міської ради у звичайному режимі.

Читайте: Вікторію Дядюсь обрано заступником Васильківського міського голови

Редакція газети «Європейське суспільство» вирішила проаналізувати чинне законодавство та з’ясувати чи являється на даний час Сергій Сабов законим Васильківським міським головою.

Повноваження міського голови визначаються 42-ю статтею закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», згідно з положення якої визначено, що повноваження міського голови починаються з моменту оголошення відповідною міською виборчою комісією на пленарному засіданні ради рішення про його обрання. Як відомо 29 травня на 55-й позачерговій сесії міської ради голова Васильківської міської виборчої комісії Наталія Маркова оголосила постанову виборчої комісії про обрання Сергія Сабова на посаду Васильківського міського голови. В той же день Сергій Сабов прийняв присягу та розпочав виконувати обов’язки Васильківського міського голови.

Сергій сабов приймає присягу Васильківського міського голови

29 травня 2014 року Сергій Сабов приймає присягу Васильківського міського голови

На даний час дії голови виборчої комісії щодо оприлюднення інформації про обрання Сергія Сабова на посаду Васильківського міського голови в жодних судах не оскаржено. Крім того, скасована Вищим адміністративним судом постанова виборчої комісії від 10 червня «Про реєстрацію С.Сабова», втратила свою актуальність у зв’язку з прийняттям нової постанови від 17 червня 2014 року. Враховуючи все це, ми дійшли висновку, що оприлюднене Станіславом Пашкевичем рішення Вищого Адміністративного суду від 17 липня 2014 року “Про скасування постанови міської виборчої комісії від 10 червня 2014 року” жодним чином не впливає на повноваження Васильківського міського голови.

Отже, виходячи із норм законів «Про місцеве самоврядування» та «Про місцеві вибори» на даний час Сабов Сергій Олександрович вважається законно обраним Васильківським міським головою, а всі підписані ним розпорядження та рішення сесії є законними.


Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.

Залишити свій коментар вКонтакті


Залишити свій коментар FacebookЗалишити коментар

Где лучше обмен wmb на wmz