Протиправний статут КП «Васильківтепломережа»

statut

У суді оскаржується нова редакція статуту КП “Васильківтепломережа”

У понеділок , 27 липня о 10:00, у Васильківському суді мав розпочатися розгляд справи з приводу скасування положень нової редакції статуту КП “Васильківтепломережа” щодо погодження призначення та звільнення директора комунального підприємства та визнання їх незаконними. Позов подано Васильківським міським головою до міської ради та КП “Васильківтепломережа”. Доля комунального підприємства з багатомільйонним бюджетом знаходиться в руках судді Марчука О.Л.

Сергій Сабов

Сергій Сабов

«Вже сьомий місяць діяльність підприємства паралізована через те, що у 2013 році депутати Васильківської міської ради за поданням тодішнього директора підприємства Валерія Бріка, порушуючи чинне законодавство, наділили міськраду незаконними повноваженнями щодо управління підприємством. Справа у тому, що депутати внесли норму в статут підприємства, яка позбавляє міського голову законних повноважень щодо звільнення та призначення директора, прописавши обов’язок погоджувати призначення та звільнення керівника з міською радою. Саме тому я звернувся до суду, щоб відновити законність та повернути можливість громаді впливати на призначення та звільнення керівника КП “Васильківтепломережа”», – коментує міський голова Сергій Сабов.

Читайте: Васильківські депутати проти реформ та підтримують корупцію

Ситуація почала загострюватися у кінці минулого року. 31 грудня 2014 року у Валерія Бріка закінчився трудовий контракт, і розпорядженням міського голови трудові відносини з ним були припиненні. Не погоджуючись з таким перебігом справ, Валерій Брік 1 січня видає наказ, яким сам себе призначає на посаду директора з безстроковим терміном повноважень. 12 січня Брік вилучає всю первинну документацію на підприємстві починаючи з 2012 року і передає на зберігання своєму адвокату Олександру Крикунову, нібито для підготовки апеляційної скарги. Паралельно з цим розпочинається ряд судових справ щодо визнання трудових відносин між Бірком В.І. та міської радою такими, що укладені на невизначений термін (безстроково). Найближче слухання у цій справі призначено на 14 серпня 2015 року у Деснянському районному суді міста Києва.

Цим наказом Брік В.І. сам себе призначив директором

Цим наказом Брік В.І. сам себе призначив директором КП “Васильківтепломережа”

Після звільнення Бріка, розпорядженням від 31 грудня 2014 року міський голова призначає на посаду директора “Васильківтепломережі” Романа Чередніченка, якого команда Бірка В.І. силою не пускала на підприємство. Крім того, з посиланням на незаконний статут, відмовився вносити зміни у відомості про керівника державний реєстратор, що змусило Чередніченка В.І. звернутися в суд щодо скасування незаконних положень статуту підприємства. 31  березня Васильківський суд позов Чередніченка Р.І. задовольнив – визнав незаконним та скасував протиправні положення статуту. У квітні 2015 року Роман Іванович був зареєстрований у державного реєстратора, та почав виконувати повноваження директора.

Читайте:На міського голову скоєно напад працівниками КП «Васильківтепломережа»

Суд встановив, що статут підприємства не відповідає вимогам Конституції та законів України

Суд встановив, що статут підприємства не відповідає вимогам Конституції та законів України

Читайте:Роман Чередніченко – новий директор КП «Васильківтепломережа»

В червні цього року Київський Апеляційний суд за скаргою Бріка В.І. та Скиби О.С. (обох у суді представляв адвокат Крикунов О.В.) скасував рішення місцевого суду з тих підстав, що позивач Чередніченко нібито не подав клопотання про поновлення строків позовної давності, яке дозволяло б йому оскаржувати рішення 2013 року. Тому колегія Апеляційного суду Києва вирішила скасувати рішення Васильківського суду, залишивши  позовну заяву Чередніченка без розгляду. Фактично з цього моменту все почалося з початку. Чередніченко Р.І. звільнився за власним бажанням.

Апеляційний суд не звернув увагу навіть на те, що Олександр Скиба навіть не працює на посаді секретаря міської ради

Апеляційний суд проігнорував те, що Статут підприємства був прийнятий з порушеннями  Конституції та законів України

Роман Чередніченко

Роман Чередніченко

«На мою думку, Апеляційний суд виніс абсолютно протиправне рішення, адже у позовній заяві я зазначав, що мені стало відомо про цю норму статуту лише після мого призначення на підстав відмови державного реєстратора. Але суддів більше переконав Олександр Корикунов, адже колегія суддів зовсім не звертала увагу на мої пояснення, а також те, що статут порушує законодавство України та мої права. Вони знайшли формальний спосіб, щоб скасувати рішення суду першої інстанції. На жаль, корупція проникла в усі державні інстанції, і той, хто має гроші, сьогодні з легкістю обходить закон. За кілька місяців, що я керував підприємством, я викрив багато схем розкрадання бюджетних коштів, звертався прокуратуру, міліцію, КРУ, але все це не дало результатів. Прокуратура жодним чином не відреагувала на мою заяву про те, що Брік вилучив усі первинні документи. Що ж, я переконаний – прийде час, і всі ці злочини проти громади будуть розкриті, а винні – покарані», – прокоментував рішення суду Чередніченко Р.І.

Читайте:  Колапс КП «Васильківтепломережа»

Для того, щоб змінити ситуацію на підприємстві, 9 червня 2015 року на посаду директора призначають Володимира Грушку – людину, котра до призначення Бріка керувала “Тепломережею”. В той же день було внесено відомості стосовно нього як керівника до електронного реєстру на підставі статуту редакції 2008 року (на той момент рішення Апеляційного суду ще не було). Володимир Миколайович розпочинає свою діяльність із звернень у КРУ, СБУ та Генеральну прокуратуру з проханням провести перевірку фінансово-господарської діяльності підприємства. За словами Грушки В.І., він виявив багатомільйонні збитки, які були завдані підприємству попереднім керівником.

Володимир Грушка

Володимир Грушка

«Найперше, що кидається в очі, – це розкрадання під час ремонту покрівель котельні, що знаходиться на території Васильківського коледжу НАУ по вулиці Декабристів. Уявіть собі, вони списали понад мільйон гривень на ремонт даху, коли по ринковим цінам ці роботи не перевищують і 200 тисяч гривень. Крім того, більше мільйона гривень було витрачено на камери відео спостереження, які по документам ще знаходяться на складі, хоча по факту частина з них була встановлена та вкрадена. Майно підприємства використовувалося керівництвом у власних цілях – списувалися сотні тисяч гривень на пальне та інші витратні. Уявіть собі, маючи три службові автомобілі, підприємство орендувало у дружини Валерія Бріка два автомобілі, які ремонтувалися та заправлялися за кошти нашої громади. До того ж, на УАЗ “Патріот” одночасно було придбано три комплекти іноземних автомобільних шин за завищеною вартістю. Навіщо підприємству купувати запчастини на багато років уперед, маючи мільйонні борги, незрозуміло. Фактично комунальне підприємство використовувалося групою людей як приватна власність, а сьогодні, вилучивши документи, вони блокують будь-яку нашу ініціативу щодо перевірки їхньої діяльності, щоб не відповідати за свої вчинки перед законом», – зазначає Володимир Грушка.

Незаконне розпорядження колишнього директора

Незаконне розпорядження колишнього директора

У той же час, наприкінці червня Валерій Брік та Олександр Крикунов, вступивши в змову з державним реєстратором, скасовують у єдиному державному реєстрі  відомості про двох останніх керівників підприємства – Череднівченка Р.І. та Грушки В.І. – та відновлюють незаконну редакцію статуту від 2013 року, і у такий спосіб повертають запис, де зазначено, що підприємством керує В.І. Брік, який, на підставі цього, не маючи чинного контракту та законних підстав, отримує право підписувати фінансово-господарські документи та представляти підприємство в органах влади та судах. З цього приводу міським головою було подано до прокуратури заяву про злочин, але до цього часу жодних дій та реакції з цього приводу від правоохоронців не надходило.

Повідомлення про злочин

Повідомлення міського голови Сабова С.О. про злочин вчинений державним реєстратором

Богдан Корчинський

Богдан Корчинський

«На мою думку, скасування реєстрації відомостей стосовно Романа Чередніченка було незаконним, адже відомості про його звільнення та призначення вносилися у період, коли діяв статут 2008 року, який не містить положення про погодження з міською радою. Тому тут я вбачаю порушення – державний реєстратор не мав права повертати в електронний реєстр відомості стосовно Бріка В.І. Адже в разі зміни установчих документів, всі попередні відомості вважаються чинними, а тому не зрозуміло, чим керувався реєстратор. Хоча  у справі щодо “Тепломережі” я вже нічому не дивуюся, бо дуже великі гроші стоять на кону, а також загроза притягнення до відповідальності », – коментує начальник юридичного відділу міськради Богдан Корчинський.

У липні цього року на підприємство все ж таки прийшла перевірка фінансової інспекції, але майже одразу її робота була призупинена. Справа у тому, що ревізори не змогли навіть розпочати перевірку через відсутність всіх первинних фінансово-господарських документів у зв’язку з тим, що вони були вилучені В.І.Бріком.

Вже після завершення контракту колишній директор вилучив усі документи

Вже після завершення контракту колишній директор вилучив усі фінансово-господарські  документи

Отже, існує прямий зв’язок між рішенням депутатів міської ради 2013 року та спробою заховати сліди мільйонних бюджетних розкрадань. Саме тому скасування незаконних положень статуту має бути першим кроком у поверненні законного порядку управління комунальним підприємством, що, в свою чергу, зможе створити передумови для розслідування фактів привласнення мільйонів гривень, які мешканці Василькова сумлінно сплачували за тепло у своїх помешканнях.

    


Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.

Залишити свій коментар вКонтакті


Залишити свій коментар FacebookЗалишити коментар

Где лучше обмен wmb на wmz