56-та сесія Васильківської міськради – спроба жити по-новому

sesiya2

В середу 2-го липня відбулося продовження 56-ї сесії Васильківської міськради. У цей день вперше під головуванням Сергія Сабова міська рада приймала рішення про розподіл бюджетних коштів, оренду комунального майна,   розглядала земельні питання. За пропозицією міського голови було прийнято рішення відійти від старої практики пакетних голосувань та розглядати кожне питання окремо, прискіпливо вивчаючи його зміст. Загалом через нововведення у присутніх могло скластися враження, що вони знаходяться не на сесії міськради, а десь на мітингу. Адже вперше на сесії міської ради слово для виступу міг взяти кожен із присутніх громадян. Як виявилося, наша громада лише вчиться місцевому самоуправлінню, прозвучало багато емоційних виступів, звинувачень  та образ, але, все ж таки, з обранням  нового голови міська рада робить спроби  жити по-новому.

Бюджетні питання

Розглядаючи фінансові питання, депутати затвердили звіт про виконання бюджету за перший квартал 2014 року по доходах у сумі 29 млн. 725 тис. грн. і по видаткам 25 млн. 940 тис. грн., з перевищенням доходів над видатками у сумі 3 млн. 785 тис. грн.

Васильківський міський голова Сергій Сабов

Васильківський міський голова Сергій Сабов

Наступним голосуванням депутати внесли зміни до бюджету міста Василькова на 2014 рік: зменшили обсяг субвенцій на проведення виборів на 39,1 тис.грн.; розподілили 77, 8 тис.грн  залишків бюджетних коштів по загальному фонду,  направивши 47 тис. грн. на потреби управління соціального захисту населення та 30, 8 тис. грн. центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Ще 10 тис. було направлено на ремонт приміщення, в якому мешкає інвалід Великої Вітчизняної війни.

Крім того, залишок коштів бюджету розвитку міста у сумі 660 тис. грн. направили по наступним об’єктам: 330,4 тис. на монтажно-налагоджувальні роботи по встановленню вузлів обліку теплової енергії на котельних у військовому містечку та на масиві; 119,5 тис. та 118,5 тис. на капітальний ремонт покрівель  житлових  будинків, що знаходяться  по вул. Декабристів за номерами 46 та 37;  91, 7 тис. грн. на капітальний ремонт частини дороги по вулиці Соборна.

Продовжуючи розгляд бюджетних питань, депутати  внесли зміни у розмірі 3,4 тис. грн. до кошторису витрат міського охоронного фонду навколишнього природного середовища на 2014 рік, надали по 500 грн. матеріальної  допомоги гр. Гавриш С.М. у зв’язку з пожежею у її будинку та гр. Нещаєву С.К. на лікування його батьку. Далі, з метою спільного фінансування Васильківської ЦРЛ, було прийнято рішення про затвердження спільної Угоди між Васильківською міською та Васильківською районною радами про здійснення видатків у галузі охорони здоров’я на 2015 рік. Також було внесено зміни до положення про податок на нерухоме майно, що було зумовлено змінами у чинному законодавстві України.

Оренда комунального майна

Начальник управління економіки і власності міськради Лідія Сіра

Начальник управління економіки і власності міськради Лідія Сіра

Наступним блок  питань, що стосувався оренди та експертної оцінки комунальної власності територіальної громади, доповідала начальник управління економіки та власності Лідія Сіра, яка звітувала про роботу управління за перший квартал цього року у таких напрямках: «Про підсумки соціально-економічного та культурного розвитку Василькова»; «Про програму розвитку малого та середнього підприємництва»; «Про програму залучення інвестицій та поліпшення інвестиційного клімату у Василькові». Заслухавши інформацію, депутати підтримали запропоновані проекти рішень.

Далі було затверджено біля 10 висновків про вартість комунального майна для нарахування оренди,  продовжено  оренду приміщення  по вул. Грушевського, 12 з управлінням МВС для розміщення опорного пункту міліції. Також було продовжено оренду приміщення по вул. Михайлівській, 31-а з Васильківською ЦРЛ для розміщення стоматологічного кабінету. Крім того, депутати звільнили від нарахування орендної плати на період шкільних літніх канікул орендарів комунального майна, що знаходяться у Васильківських ЗОШ.

Повернення кінотеатру «Дружба»

Представник ГО "Майдан Васильківщина" Ірина Пермінова

Представник ГО “Майдан Васильківщина” Ірина Пермінова

Найбільшу дискусію серед присутніх викликало питання стосовно припинення договірних відносин з фірмою «Консорціум груп», яка орендувала нежитлову будівлю кінотеатру «Дружба». Перед присутніми виступила представник ГО «Майдан Васильківщина» Ірина Пермінова, яка доповіла про роботу контрольної комісії по перевірці обставин, пов’язаних з діяльністю та орендою кінотеатру «Дружба». У своєму виступі вона розповіла, що у 2011 році міська рада уклала договір з ТОВ «Консорціум груп», і з того часу діяльність кінотеатру факатично було припинено, за цей час було пошкоджено систему опалення приміщення, занедбано покрівлю, крім того,  за словами І.Пермінової, комісія виявила багато фактів, які вказують на корупційну складову під час відведення цього приміщення в оренду та його подальшої експлуатації. За інформацією комісії, на даний час проходить процедура банкрутства юридичної особи орендаря, яка окрім  вищевказаних  збитків заборгувала  міській раді близько 150 тис. грн. орендної плати.

Більшість виступаючих з цього питання висловлювались за необхідність порушення кримінального провадження та притягнення до відповідальності осіб, винних у нанесенні збитків  територіальній громаді. З цього питання також виступив представник прокуратури, який зазначив, що якщо буде відповідна заява, то протягом 24 годин відомості про це буде внесено до єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочнеться слідство.

Приміщення кінотеатру "Дружба"

Приміщення кінотеатру “Дружба”

Підсумовуючи виступи, міський голова Сергій Сабов закликав депутатів розірвати договірні відносини з ТОВ «Консорціум груп», пообіцявши, що найближчим часом буде розроблена програма відновлення діяльності кінотеатру «Дружба», а зміст її заходів буде представлений для широкого обговорення з громадськістю. За результатами обговорення, депутати одностайним рішенням розірвали договір оренди приміщення кінотеатру «Дружба» з ТОВ «Консорціум груп» та доручили міському голові звернутися з заявою про злочин до прокуратури та органів МВС. Таким чином, кінотеатр був повернутий на баланс міськради.

Земля і люди

Після перерви  депутати розпочали розгляд понад 300 земельних питань. Виступаючи перед депутатами, Сергій Сабов запропонував до затвердження нового  генерального плану міста утримуватись від голосування  за питання, що стосуються нового виділення землі, а також земель сільськогосподарського призначення через те, що проектом генерального плану міста така категорія земель відсутня взагалі. Крім цього, міський голова запропонував відійти від пакетного голосування та розглядати кожну заяву  громадян окремо, називаючи  адресу, цільове призначення землі, площу ділянки та прізвище заявника, якщо ж така людина була присутня в залі, то йому надавали слово.  Депутати підтримали цю пропозицію, і як наслідок позитивно проголосовані були майже всі питання, що  стосувалися приватизації землі під існуючими будинками та питання, які вимагали внесення уточнюючих даних щодо площ землі та виправлення неточностей у вже існуючих  рішеннях.

Депутати одностойно підтримували питання про виділення землі під існуючими будинками громадян

Депутати одностайно підтримували заяви громадян про приватизацію  землі під існуючими будинками

Питання щодо нового виділення землі, а також відведення землі для ведення  особистого  селянського господарства, депутатами   не підтримувалися, або переносилися  на доопрацювання.

Депутати також заслухали представників ТОВ «-Облстройінвест-», які просили продовжити термін дії договору оренди землі по вул. Гоголя, 56 для будівництва багатоповерхового будинку. За словами забудовників, у них є розроблений та затверджений проект будівництва 9-ти поверхового будинку, є інвестор, і їм лише потрібно продовжити договір оренди землі, щоб розпочати будівництво. Як наслідок – депутати вирішили продовжити термін дії договору оренди землі ще на три роки.

Завершивши розгляд земельних питань, у роботі 56-ї сесії було зроблено перерву до п’ятниці.


Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.

Залишити свій коментар вКонтакті


Залишити свій коментар FacebookЗалишити коментар

Где лучше обмен wmb на wmz