Створено громадську раду Василькова

Голосування  за створення громадської ради

Голосування за створення громадської ради

27 березня відбулися установчі збори громадської ради при виконавчому комітеті Васильківської міської ради. Учасники засідання затвердили положення про громадську раду та обрали її керівника.

Установчі збори відбулися в малому залі будинку культури

Установчі збори відбулися в малому залі будинку культури

В засіданні взяли участь представники 22 інституцій громадянського суспільства, міську владу представляв начальник юридичного відділу Богдан Корчинський. Під час затвердження положення про громадську раду було прийнято рішення взяти за основу типове положення, розроблене кабінетом міністрів України. Головою громадської ради було обрано Анатолія Марущака – авторитетного в місті Василькові громадсько-політичного діяча. Крім того, учасникам засідання було запропоновано визначитися з кандидатурами заступників голови, а також форматом інших керівних органів громадської ради, які вирішено сформувати на наступному засіданні. Нагадаємо, що термін повноважень громадської ради складає 2 роки.

Богдан Корчинський

Богдан Корчинський

«Васильківська громадська рада є колегіальним виборним консультативно-дорадчим органом, утвореним для забезпечення участі громадян в управлінні державними справами, здійснення громадського контролю за діяльністю виконавчої влади у місті Василькові, налагодження ефективної взаємодії мерії з громадськістю, врахування громадської думки під час формування та реалізації муніципальної політики. Громадська рада – це один із механізмів реалізації статті 38 Конституції України, яка закріплює право громадян брати участь в управлінні державними справами. У той же час цей орган має створювати умови для реалізації цих конституційних положень», - пояснює начальник юридичного відділу міськради Богдан Корчинський.

Анатолій Марущак

Анатолій Марущак

 «Основними завданнями громадської ради є підготовка проектів нормативно-правових актів з питань формування та реалізації державної політики, удосконалення роботи влади у Василькові. Для цього ми збиратимемо та  узагальнюватимемо пропозиції громадських організацій щодо вирішення питань, які мають важливе суспільне значення та пропонуватимемо місцевій владі шляхи їх вирішення. Будемо організовувати публічні заходи для обговорення актуальних питань розвитку Васильківської міської територіальної громади», – зазначив голова громадської ради Анатолій Марущак.

Дмитро Денисов

Дмитро Денисов

 «Ми спробуємо напрацювати норми, які б сприяли справжньому, а не фіктивному контролю громадськості за діями міської влади, будемо враховувати європейський досвід взаємодії цих інституцій, щоб  встановити дієві  механізми відповідальності за неврахування думки громадськості під час ухвалення тих чи інших рішень. Крім того, важливо використати той досвід який вже напрацювали громадські організації в Україні, зокрема щодо проведення громадських експертиз»,- зауважив експерт громадської організації «Європейське суспільство» Дмитро Денисов.

Сергій Сабов

Сергій Сабов

Чим більше громадськість контролюватиме місцеву владу  – тим ефективніше вона працюватиме. Контроль  повинен здійснюватись постійно і дуже добре, що більше двадцяти інституцій взяло участь в установчих зборах громадської ради .  Для нас дуже важливо налагодити механізм  суспільного контролю за діями влади, щоб виконавчі органи почали дієво працювати в інтересах людей. Я розраховую, що громадськість буде надавати  конкретні пропозиції, які мають імплементуватись у відповідні проекти рішень.  У цьому я дуже розраховую на ініціативи громадськості, а також експертного середовища у  напрацюванні механізмів протидії корупції, а також демократизації інститутів влади у Василькові», – розповів міський голова Сергій Сабов.

 


Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.

Залишити свій коментар вКонтакті


Залишити свій коментар FacebookЗалишити коментар

Где лучше обмен wmb на wmz