Тарас Матушевич: «Футболу у Василькові ще є куди рости і розвиватися»

Тарас Матушевич

Тарас Матушевич – підприємець та громадський діяч

Місто Васильків завжди славилося значними досягненнями в спорті. Є у нас перемоги в силових видах спорту, в хокеї на траві, легкій атлетиці, баскетболі. Цього разу редакція  газети «Європейське суспільство» вирішила зосередити свою увагу на футболі. Про історію футболу у Василькові та перспективи його розвитку розповів президент футбольного клубу «Путрівка», волонтер та підприємець Тарас Матушевич.

Тарас Леонідович, Ви останні 10 років поряд із підприємницькою діяльністю займаєтеся розвитком футболу. Під Вашим керівництвом ФК «Путрівка» перетворилася у гранда регіонального футболу. Відомо, що крім розвитку футболу Ви також цікавитесь його історією. Чи є команди в історії футболу Василькова, з яких можна брати приклад сучасним місцевим гравцям та спортивним функціонерам?

У Васильківській футбольній історії є взірець з далеких часів – це футбольний клуб заводу холодильників. Команда вигравала майже всі районні та міські футбольні змагання. Команда Васильківського заводу холодильників у 1960 тих роках п’ять разів ставала Чемпіоном Васильківського району, а в 1969 виграла чемпіонат і кубок Васильківського району, після чого почала грати у чемпіонаті Київщини, в якому двічі ставала чемпіоном та виграла кубок Київщини в 1969 році. В сезоні 1971 року та в сезоні 1974 року була срібним призером чемпіонату Київської області. В 1977 році стала бронзовим призером обласних змагань серед колективів фізичної культури Київської області.
В ті часи команда грала на футбольному полі біля річки Стугна. На матчі тоді приходили сотні місцевих вболівальників, незважаючи на те, що вхід на футбольний матч був платний. Тож нам є чим пишатися і з кого брати приклад у Василькові.

Ваша команда ФК «Путрівка» неодноразово ставала чемпіоном Київської області, призером Чемпіонату серед аматорів та учасником кубку УЄФА серед аматорів. Розкажіть, як Ви оцінюєте рівень команд, що беруть участь у чемпіонаті Василькова?

На сьогоднішній день в чемпіонаті міста приймає участь 8 команд – це, звичайно, мало. Можу сказати, що рівень команд досить різний. В деяких командах грають легіонери, які потребують додаткового фінансування, а є команди, які ледве можуть сформувати склад на кожен матч. На мою думку, футболу у Василькові ще є куди рости і розвиватися, потенціал міських команд майже не розкритий.

А з чого починається успіх футбольної команди?

Загальновідомо, що однією з важливих основ будь-якої команди є так звана дитячо-юнацька спортивна школа, звідки виходять підготовлені гравці. На сьогоднішній день в м. Васильків функціонує дві дитячі команди по футболу: дитячо-юнацька спортивна школа м. Васильків і команда «Форвард». Для Василькова це дуже мало. Батьки шукають школи в Києві та Білій Церкві, і ми втрачаємо талановитих хлопців, що можуть відстоювати честь Василькова в турнірах різного рівня.

Чи є у Вас своє бачення розвитку футболу у Василькові ? Що плануєте особисто Ви?

Я вважаю, що дуже важливо реалізовувати заходи Програми підтримки регіонального футболу Федерації футболу України в нашому місті. Тому сьогодні я працюю у напрямку її виконання та реалізації за підтримки керівництва Федерації футболу області.

По-перше, ця програма передбачає будівництво міні-футбольних полів, де безкоштовно та в будь-який час зможуть тренуватися діти. По-друге – гідне фінансування дитячих спортивних шкіл. По-третє, програма передбачає проведення дитячих турнірів до різних свят. І четвертий важливий пункт –  залучення інвестицій для реконструкції центрального міського стадіону «Кристал».

Звичайно, все це не виконати за один день, але це можливо, головне – бажання. Я впевнений, що реалізація Програми підтримки регіонального футболу – гідна справа, бо залучення дітей до спорту це запорука здорового майбутнього нашої нації!

Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.