У Василькові чергове суспільно-політичне загострення

Олександр Сокол запропонував комісії призначити повторні вибори міського голови

Олександр Сокол запропонував комісії призначити повторні вибори міського голови


Каталізатором кризових процесів стало рішення Центрвиборчкому, який достроково припинив повноваження Васильківської міської виборчої комісії у зв’язку з грубим порушенням нею норм чинного законодавства.

Відповідне рішення підтримали 8 із 15 членів ЦВК на засіданні в середу 17 вересня. «Достроково припинити повноваження всього складу Васильківської міської виборчої комісії Київської області у зв’язку з одноразовим грубим порушенням нею Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів», ­ йдеться у постанові. За словами заступника голови ЦВК Жанни Усенко­Чорної, таке рішення пов’язане з тим, що в день прийняття постанови Васильківським тервиборчкомом від 10 липня про реєстрацію Сергія Сабова мером Василькова не було кворуму.
До нового складу міської виборчої комісії увійшли представники від парламентських політичних партій УДАР(Король О.А., Лимар Р.О., Янків Т.Л.), ВО «БАТЬКІВЩИНА»( Корсікова Т.М., Петренко О.В.), ВО «СВОБОДА» (Дуля Т.В., Лущик С.А., Моряков В.С.) та КПУ (Васецька Н.С., Заворотнюк В.Д., Сусідко Ю.Б. ). А також по одному представнику від ГП «ПОРА»(Лященко Л.О.), партії «ЄДНІСТЬ»(Лещенко Л. І.) та Козацької Української Партії(Сокол О.М.). Головою комісії було призначено Олену Король, заступником голови – Людмилу Лещенко, а секретарем Тамару Корсікову.
23 вересня за ініціативи членів міськвиборчокму Людмили Лещенко, Юрія Сусідько, Сергія Лющика, Володимира Маркова та Тетяни Дулі відбулося засідання комісії. Спочатку більшість членів комісії висловили недовіру голові комісії Олені Король та призначили Людмилу Лещенко виконуючою обов’язки голови комісії. Розглянувши скаргу Валерія Поповича, виборча комісія дійшла висновку, що Сергій Сабов відмовився від посади Васильківського міського голови та призначила повторні вибори міського голови на 23 листопада 2014 року. Таку пропозицію на засіданні вніс представник Козацької Української Партії Олександр Сокол.

Сергій Сабов

Сергій Сабов

Коментуючи рішення виборчої комісії, Сергій Сабов називає її дії незаконними. За його словами, більшість членів ТВК безпідставно і неправомірно проголосували за відсторонення голови комісії, призначеної ЦВК за поданням партії «УДАР», та про призначення повторних виборів. «З безпрецедентними порушеннями законодавства члени виборчої комісії від партії «Єдність», КПУ, Батьківщини і Свободи, дії яких очевидно мотивовані інтересами місцевих бізнес­груп на чолі з Валерієм Поповичем, прийняли рішення про призначення повторних виборів мера Василькова. Ці злочинні дії підпадають під ст. 353 (самовільне присвоєння владних повноважень) і ст. 364 (зловживання владними повноваженнями) Кримінального Кодексу України. Таким чином, політичні опоненти продовжують брудними методами дестабілізувати ситуацію в місті та дискредитувати мене як міського голову Василькова», – зазначив Сергій Сабов.

Анатолій Боровик

Анатолій Боровик

Голова громадської організації «Рідне місто» Анатолій Боровик називає таке рішення комісії нікчемним. «З нашої точки зору рішення нової Васильківської МВК щодо призначення повторних виборів Васильківського міського голови на листопад цього року юридично нікчемне. Такої ж думки дотримуються і ряд авторитетних правознавців. Якщо ж говорити в цьому сенсі про інтереси територіальної громади, то вказане рішення комісії можна назвати диверсією, направленою проти всіх мешканців міста», – каже Боровик.

Владлен Сергієнко

Владлен Сергієнко

Активіст ГО «Майдан­-Васильківщина» Владлен Сергієнко коментуючи рішення про повторні вибори теж розкритикував дії міськвиборчкому. «В Законі про місцеві вибори є дійсно така ст.14 п.4, яка передбачає призначення повторних виборів голів в разі визнання відповідних виборів такими, що не відбулися, чи в разі визнання особи такою, яка відмовилася від посади відповідно сільського, селищного, міського голови. Але ж по суті, вибори відбулися, результат було встановлено і посвідчення міського голови Сабов отримав. Поки що опустимо той факт, що комісія Маркової працювала неповноважним складом, адже він виплив лише після встановлення результатів виборів. Бо обидва претенденти на головний чин у Василькові в силу своєї пихатості або ще якогось самодурства вже бачили себе в кріслі мера і чхати хотіли на неповноважний склад Васильківської ТВК. Нема також і судових рішень про те, що вибори не відбулися. Окрім рішення ВАСУ про скасування якоїсь там постанови Васильківської ТВК №25, якою Сабова зареєстрували міським головою»,­ зазначив Сергієнко.

Микола Неділько

Микола Неділько

Адвокат Сабова Микола Неділько називає дії членів комісії злочином. «Проти новоствореної Васильківської міської виборчої комісії Київської області відкрито кримінальне провадження за здійснення “перевороту влади” у м. Василькові Київської області, яке активно організатори “заколоту і перевороту” намагаються закрити»,­ заявив Неділько.
Нам не вдалося з’ясувати позицію в.о. голови міської виборчої комісії Людмили Лещенко, адже її телефон на дзвінки не відповідав.
Підсумовуючи слова громадських діячів хочемо додати, що останнє рішення стосовно повторних виборів скаже суд або ЦВК. В мерії нам повідомили, що Сергій Сабов подав скаргу до ЦВК на дії міськвиборчкому, а також оскаржив постанову виборчої комісії про призначення повторних виборів Васильківського міського голови на 23 листопада 2014 року до Київського адміністративного суду. Отже чекатимемо не довго. Адже всі крапки над «і» будуть розставленні протягом найближчого тижня.


Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.

Залишити свій коментар вКонтакті


Залишити свій коментар FacebookЗалишити коментар

Где лучше обмен wmb на wmz