У Василькові назріває конфлікт між гілками влади

Голова Васильківської РДА В.Одинець, Васильківський міський голова В.Сабадаш, голова Васильківської районної ради Н.Баласинович на відкритті відремонтованого приміщення Васильківської ЦРЛ

Голова Васильківської РДА В.Одинець, Васильківський міський голова В.Сабадаш, голова Васильківської районної ради Н.Баласинович на відкритті відремонтованого приміщення Васильківської ЦРЛ

23 червня 2017 року відбулася 17-та позачергова сесія Васильківської районної ради, яка розглянула питання бюджету та соціально-економічного розвитку району. Однак серед робочих питань під виглядом “активного просування медичної реформи” в порядку денному з’явилося питання під таємничою назвою “Про деякі питання з організації господарської діяльності”, відповідно до якого було змінено юридичну адресу Васильківської центральної лікарні. У такий спосіб Васильківська районна рада здійснила спробу перереєструвати центральну медичну установу з Василькова до селища Гребінки. Для чого це було зроблено і які будуть наслідки такого рішення, з’ясовувала редакція газети “Європейське суспільство”.

Як виявилося, у такий спосіб ініціатори “медичної реформи” планують наповнити бюджет Васильківського району коштами платників податку з міста Василькова. Редакція з’ясувала: в районній раді вважають, що зареєструвавши юридичну адресу Васильківської ЦРЛ у Васильківському районні, податки з доходів від зарплатні працівників Васильківської центральної лікарні будуть сплачуватися до бюджету району. Ціна питання у 2017 році становить близько 10 мільйонів гривень.

Президія позачергової 17 сесії районної ради сьомого скликання

Президія позачергової 17 сесії Васильківської районної ради

У 2016 році до бюджету міста Василькова надійшло близько 5 млн. гривень у якості податку з доходів фізичних осіб. “А у 2017 році ця сума буде значно більшою, адже значно зросла мінімальна зарплатня”, – розповідає один із депутатів районної ради, який у розмові не під запис не приховує, що рішення було мотивоване виключно фінансовою доцільністю, адже лікарня фінансується, у тому числі, і з бюджету району, саме тому більшість депутатів і підтримала ініціативу керівництва райради, проголосувавши за запропонований проект рішення.

Трудовий колектив Васильківської ЦРЛ на урочистостях

Трудовий колектив Васильківської ЦРЛ на урочистостях

В свою чергу, у Васильківській міській раді про існування такого рішення чули, однак його зміст поки що нікому не відомий. Міські посадовці скаржаться, що їх про таке рішення завчасно не повідомили, а на офіційному сайті районної ради проект рішення оприлюднений не був.  У той же час, в мерії Василькова запевняють, що готові оскаржувати всі незаконні рішення колег із Васильківського району у суді, якщо такі, звісно, будуть порушувати права та інтереси Васильківської міської громади.

Богдан Корчинський

Богдан Корчинський

“Я вже звернувся із офіційним зверненням до Васильківської районної ради із проханням надати мені вказане рішення та всі додатки до нього, однак поки що ніякої відповіді не отримав. У той же час, всі депутати районної ради, з якими я спілкувався, підтвердили, що голосували за перенесення юридичної адреси Васильківської центральної лікарні із Василькова у селище Гребінки. Попередньо, виходячи з того, що я чув, таке рішення районної ради не можна вважати законним. Адже міська та районна ради є співзасновниками Васильківської ЦРЛ, а тому райрада не має право одноосібно приймати рішення, що  стосуються господарської діяльності нашої спільної комунальної медичної установи. Взагалі мені  не зрозуміло, чим мотивоване таке рішення районної ради, адже згідно податкового кодексу ПДФО підлягає сплаті до відповідного місцевого бюджету за розташуванням  будівель, в яких працюють наймані працівники такого суб’єкта господарювання.  Тобто, для того, щоб цей вид податку із міста перейшов до району, потрібно фізично перенести саму будівлю ЦРЛ, а не лише її юридичну адресу”, – зазначив начальник юридичного управління міської ради Богдан Корчинський.

Варто відмітити, що проблемні питання навколо центральної лікарні –  це не єдиний конфлікт який сьогодні існує між владою міста та району. Вже не перший рік з боку посадовців та району, а також сільських і  селищних голів, блокується створення робочої групи у питанні щодо створення Васильківської міської об’єднаної громади. Крім того, вже третій місяць Васильківська РДА блокує погодження меж міста Василькова в інтересах окремих сільських громад.

Читайте: Об’єднання Васильківщини розпочнеться співробітництвом громад

Вже очевидно, що у разі, якщо проблемні питання у відносинах чиновників переростуть у конфлікт між органами місцевого самоврядування, то першими негативні наслідки відчують саме мешканці територіальних громад нашого регіону.

 


Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.

Залишити свій коментар вКонтакті


Залишити свій коментар FacebookЗалишити коментар

Где лучше обмен wmb на wmz