У Василькові продовжуються реформи

reforma
Черговий етап реформування структури міської влади у Василькові заплановано на 30 січня 2015 року. За словами ініціаторів змін, у структурі міської ради реформа покликана запобігти дублюванню функцій структурних підрозділів, підвищити ефективність роботи виконавчих органів, що надасть можливість збільшити надходження до бюджету вже в цьому році на кілька мільйонів гривень.

На найближче пленарне засідання міської ради виноситься проект рішення, яким планується створити відділ правового забезпечення діяльності Васильківської міської ради. Згідно проекту рішення, новий структурний підрозділ планується утворити за рахунок ліквідації юридичного відділу та відділу по роботі зі зверненнями громадян. У міський раді наголошують, що цей черговий крок реформування сфери адміністративних послуг у Василькові покликаний вирішити ряд важливих для громади питань. На першому етапі реформи було створено центр з надання адміністративних послуг міської ради, який сьогодні забезпечує прозоре та більш ефективне надання адміністративних послуг населенню. Зараз у приміщенні виконавчого комітету для жителів Василькова працює інтегрований офіс за принципом «єдиного вікна», тепер в одному місці громадянам надаються різноманітні адміністративні послуги, досить лише звернутися з заявою у центр, а подальшим спілкуванням з чиновниками займаються фахівці центру.

Читайте: У Василькові розпочато реформу адміністративних послуг

Сергій Сабов

Міський голова Сергій Сабов

«Створення відділу правового забезпечення міської ради- це логічне продовження реформування міської влади, адже на базі неефективних двох відділів створюється один, але з упорядкованими та чітко визначеними повноваженнями, а тому ефективний. Справа у тому, що після створення центру адміністративних послуг, відділ звернень громадян втратив свою актуальність, адже 80-90% роботи відділу по роботі звернень сьогодні виконують працівники центру адміністративних послуг, тому відділ звернень плануємо ліквідувати, скоротивши одну посаду та створивши у відділі правового забезпечення сектор по роботі зі зверненнями громадян, дві посадові особи якого будуть розглядати звернення, що надходять до міської ради у відповідності до закону України «Про звернення громадян». Як показав час, сьогодні завдяки роботі центру адмінпослуг таких звернень надходить не так вже й багато, тому ми переконанні, що фахівці з юридичною освітою з цим впораються на належному рівні. Але наша головна мета – підвищити ефективність позовної роботи, саме для цього хочемо запровадити сектор судової роботи, щоб його працівники займалися виключно судовою роботою і не відволікалися на вирішення інших питань», – розповідає міський голова Сергій Сабов.

Начальник юридичного відділу міськради Богдан Корчинський

Начальник юридичного відділу міськради Богдан Корчинський

«Потреба у створенні відділу правового забезпечення назріла давно, адже сьогодні робота юридичного відділу не відповідає вимогам, що стоять перед Васильківською міською радою. На сьогодні юридичний відділ це такий собі універсальний солдат, який вирішує будь-які питання, що відносяться до компетенції інших структурних підрозділів, окрім головного питання – судово-претензійної роботи. А сьогодні перед міською радою гостро стоять питання захисту прав власності територіальної громади, вирішення земельних конфліктів, а також наповнення бюджету за рахунок стягнення заборгованостей та пені, переукладання договорів оренди, тощо. Наведу приклад: наприкінці минулого року юридичним відділом та прокуратурою Василькова було проведено колосальну роботу, в результаті якої було виявлено ухиляння юридичними та фізичними особами від сплати пайових внесків під час будівництва об’єктів нерухомості на суму близько 2,5 мільйонів гривень, тепер ці гроші потрібно стягнути у судовому порядку. За попередніми підрахунками ще стільки ж можна стягнути через суди за рахунок плати за оренду земельних ділянок та комунального майна, але через те, що працівники юридичного відділу вимушено виконують іншу роботу, зокрема те, що мають робити працівники відділу звернень громадян та апарату ради, бюджет міста недоотримує мільйони гривень, стягнувши ці кошти ми зможемо вирішити усі проблеми, пов’язані з дефіцитом бюджету у 2015 році. Саме для цього ми плануємо створити сектор судової роботи, працівники якого будуть займатися виключно судово-претензійною діяльністю в інтересах територіальної громади Василькова та наповнювати міський бюджет, а працівники сектору по роботі зі зверненнями будуть працювати зі зверненнями громадян, заступник начальника займатиметься нормативно-правовим забезпеченням міської ради та підготовкою рішень виконкому те сесії міської ради. Сьогодні ідею створення відділу правого забезпечення безпідставно критикують, тому я хочу закликати критиканів утримуватися від безпідставних висновків та дати можливість юристам міської ради виконувати свою роботу та працювати в інтересах територіальної громади Василькова. Ми намагаємося налагодити роботу міської ради з урахуваннями тих викликів, що сьогодні стоять перед містом, а не жити у минулому, як нам наполегливо пропонують безвідповідальні «громадські діячі», – наголосив автор реформи, начальник юридичного відділу Васильківської міської ради Богдан Корчинський.

Читайте: Васильківські депутати проти безоплатної правової допомоги жителям міста

Редакція газети «Європейське суспільство» висловлює сподівання, що депутати міської ради відповідально підійдуть до цього питання, адже від їх голосування залежить доля всього міста. Не секрет, що сьогодні у Василькові існує практика, згідно якої депутати міської ради блокують ініціативи щодо впровадження реформ у Василькові. Нагадаємо, що Васильківська міська рада вже близько року працює без заступників міського голови, депутати відмовили у створенні центру безоплатної правової допомоги населенню, а сьогодні через проблеми правового характеру людей, що повертаються із зони АТО, буде спроба знову повернутися до цього питання. Крім того, блокується розгляд земельних питань громадян. Багатьох проблем можна було б уникнути, якби депутати міської ради відповідально ставилася до своїх обов’язків, а тому залишається сподіватись, що цього разу інтереси територіальної громади вийдуть у депутатів на перший план.


Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.

Залишити свій коментар вКонтакті


Залишити свій коментар FacebookЗалишити коментар

Где лучше обмен wmb на wmz