У Василькові риболовля буде безкоштовною

stugna02

Річка Стугна

З 1 липня 2013 року діє новий порядок оренди водойм, до якого додано пункт щодо вільного доступу до водойм пересічних громадян. Зараз ще не всі рибалки знають, що відтепер всюди у Василькові риболовля є офіційно безкоштовною.

Тобто відтепер орендар водойми будь-якого типу не має права перешкоджати людям рибалити, плавати на човнах чи купатися у водоймі. Якщо ж вам перешкоджають дістатися до водойми чи забороняють риболовлю або купання, сміливо можна звертатися до органів місцевого самоврядування чи до міліції зі скаргою, щоб вони роз’яснили права власнику та розібралися із ситуацією, що склалася. Якщо вашу скаргу задовольнять, то угода про оренду водойми може бути скасована.

У Василькові жоден водний об’єкт не орендується, хоча останніми роками активістами «Спілки рибалок Васильківської Стугни» обговорювалася можливість оренди річки Стугна. Таким чином, за словами активістів організації, вони вирішили захистити р. Стугну від браконьєрства та забруднення побутовими відходами її берегів та плеса. Орендувавши річку Стугна, вони також хотіли мати можливість рибалити не за 100 гривень в день, як це існувало в будь-якому місці здійснення рибальства, а на інших, більш вигідних умовах. Раніше орендарі водних об’єктів дійсно мали право забороняти риболовлю взагалі чи в односторонньому порядку встановлювати ціни. Нині ж передбачено безкоштовну риболовлю для всіх бажаючих. Крім того, передбачено, що у разі невиконання умов постанови Кабміну договір оренди можна скасувати. Новий порядок оренди набув чинності, і очевидно відтепер ініціатива щодо оренди Стугни буде знята. рибалка

Відтак, сподіваємося, що в місті стане на одне конфліктне питання менше. Адже не секрет, що у ініціативи щодо оренди річки Стугна було більше противників, ніж прихильників. Стугною й надалі володітиме територіальна громада, делегувавши управління спільною власністю міській раді. В свою чергу громадськість міста ніхто не обмежує у праві опікуватися водоймищем та прибережною зоною, долучатися до прибирання на суботниках, а також у свій вільний час. Адже Стугна – це наша спільна власність, і наше завдання її зберегти, залишивши нащадкам у спадок.


Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.

Залишити свій коментар вКонтакті


Залишити свій коментар FacebookЗалишити коментар

Где лучше обмен wmb на wmz