У Василькові розпочато реформу адміністративних послуг

adminposlugyДвома найбільшими проблемами у Василькові в сфері адміністративних послуг на сьогодні є складність процедури отримання таких послуг  і довготривалість строків їх виконання. Саме це,  на нашу думку, змушує і громадян, і бізнес вдаватись до корупції і обходити закон, щоб задовольнити свої життєві потреби.

З метою вирішення вказаних проблем 8 липня 2014 року рішенням 56-ї сесії міської ради було створено «Центр надання адміністративних послуг апарату виконавчого комітету міськради». Перші такі офіси в державі запрацювали у містах Вінниця та Івано-Франківськ. Сьогодні Васильків став одним із них.

«Перш за все  Центр  покликаний забезпечити прозоре надання адміністративних послуг фізичним та юридичним особам через адміністратора шляхом взаємодії з суб’єктами надання адміністративних послуг. У приміщенні виконавчого комітету  по вул. Соборна, 56 для жителів  Василькова працюватиме інтегрований офіс за принципом «єдиного вікна», коли в одному місці громадянам надаватимуться різноманітні адміністративні послуги.  Відтепер достатньо звернутися з заявою до нас у Центр, а подальшим  спілкуванням  з чиновниками  будуть опікуватися наші фахівці», – розповідає начальник установи Юлія Косенюк.

Міський голова Сергій Сабов

Сергій Сабов

«Реформа ця важлива, і на моє переконання  вона реалізується в пергу чергу для зручності громадян.  Ми прагнемо  змінити всю систему обслуговування громадян», – зазначає міський голова Сергій Сабов. Відтак мер переконаний – контролювати ефективність цього міського проекту має громадськість. «Представники громадських організації мають робити моніторинг, стежити за тим, як витрачаються кошти на діяльність Центру, досліджувати, чи дійсно він покращує якість і зручність надання послуг, допомагати владі реалізовувати спільні проекти, наприклад, з розробки процедури оцінювання якості надання адміністративних послуг населенню»,– зазначив міський голова.

Сьогодні у Василькові розвиток адміністративних послуг триває паралельно з розвитком системи електронного врядування. Зокрема Сергій Сабов наголосив, що більшість європейських країн йшли саме таким шляхом – починаючи з Центрів надання адміністративних послуг і поступово переходячи до обслуговування споживачів через інтернет. «На сьогодні розробляється абсолютно новий сайт міської ради, де роботі з населенням буде відведено цілий розділ, вже зараз на місцевому інтернет-порталі «Vasilkov.info» започатковано рубрику «Мер Василькова - on-line», крім того, кожен громадянин може звернутися до мене особисто через мою персональну сторінку в соціальній мережі «facebook»Досвід європейського союзу такий, що нині зміщується акцент до надання електронних послуг. Це швидше і набагато дешевше. Але об’єктивно цей процес – еволюційний і займе багато років. Адже відсоток людей, які користуються інтернетом, у нашому місті ще дуже малий. І доки організація системи електронного врядування триватиме, неможливо думати про цілісну систему електронних послуг», – підсумував міський голова.

Читайте : У Василькові з’явиться безкоштовний Wi-Fi

Богдан Корчинський

Богдан Корчинський

До цього часу причиною найбільш значущих проблем сфери адміністративних послуг була  розпорошеність офісів з їх надання, обмеженість і незручність для громадян «прийомних годин», брак інформації про послуги, нечемність в обслуговуванні. «Споживачів дуже дратували черги до органів влади, перекладання на них обов’язків зі збирання довідок і погоджень, – зазначає радник міського голови Богдан Корчинський, – Тобто громадяни у нас виконували  роль кур’єрів органів влади, роблячи те, що в європейських  державах чиновники виконують самостійно». Експерт переконаний у тому, що неефективна система надання адмінпослуг лише погіршує імідж міста. «Достатньо великий бюрократичний апарат, який обслуговував видачу різноманітних довідок, витягів, виписок тощо псував життя не лише споживачеві, але й формував образ такого собі чиновницького монстра. Тож кому гірше було від такого «обслуговування» – населенню чи міській владі – питання неоднозначне», –  вважає Богдан Корчинський.

Читайте :  Доручення новому меру Василькова

Про те, яку оцінку якості надання адміністративних послуг дає населення, розповіла директор Фонду «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва» Ірина Бекешкіна. Вона зазначила, що з кожним роком росте кількість людей, які звертаються до органів влади по певні адміністративні послуги. «Якщо раніше це число становило 36%, то на сьогодні таких вже 47,5%. Ця тенденція лише породжує складнощі у спілкуванні між громадянами та чиновниками, адже при цьому кількість чиновників, які працюють з населенням, не зростає», – зауважила соціолог.

Ірина Бекешкіна

Ірина Бекешкіна

«Як показують наші дослідження, 32% громадян вважають якість надання адміністративних послуг в Україні (одержання паспортів, довідок, виписок, справо, тощо) поганою, 33% – задовільною, і лише 12% – доброю. Причому найбільше у процесі спілкування з державою людей не влаштовують черги (23%), відсутність чітких поясненьщодо усіх обставин справи та потрібних документів (17%), тяганина з розглядом справи (17%). Жодних негативних елементів в отриманні послуг не побачили 21% » – розповіла Ірина Бекешкіна.

Крім того, соціолог засвідчила, що за останні 12 місяців 11% населення давали хабарі за надання адміністративних послуг. Причому, згідно з даними опитування, ініціатива «конверту» виходить здебільшого від громадян. 35% вважають, що «так простіше і вигідніше вирішити проблему», 26,3% вважають хабарництво нормою нашого життя, а 19,4% дають хабарі тому, що від них цього вимагають чиновники. Ще 6,9% респондентів дають хабарі тому, що самі не можуть розібратися в українському законодавстві, а 4,2% – тому, що хочуть отримати те, що за законом їм не належить.

Чи зможе дана ініціатива міської влади подолати корупцію та бюрократизм, реально покращуючи  якість надання адміністративних послуг населенню, покаже лише час, а оцінку роботи чиновникам дадуть самі городяни.


Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.

Залишити свій коментар вКонтакті


Залишити свій коментар FacebookЗалишити коментар

Где лучше обмен wmb на wmz