В будинку декабристів створять музейний комплекс

Адмінбудинок.поч. XIX

Адміністративний будинок 1817 року

Місто Васильків офіційно внесено до списку історичних місць України. Загалом місто налічує 20 об’єктів – пам’яток історії, археології та архітектури. Одним із них є «Адмінбудинок.поч. XIX»- пам’ятка архітектури національного значення. У цій будівлі у 1825-1826 роках розміщувався штаб керівників повстання південного Товариства декабристів на чолі з Михайлом Бестужевим-Рюміним та Сергієм Муравйовим-Апостолом. Співпрацюючи разом, вони склали революційну прокламацію «Православний катехізис», яка закликала до повалення самодержавства і встановлення республіки.

пам'ятник декабристам  у Василькові

Пам’ятник декабристам у Василькові

Будучи за своїми переконаннями республіканцями і противниками кріпацтва, у 1823–1825 роках вони запропонували ряд планів озброєного повстання в армії, яку декабристи розглядали як основну силу перевороту. Також вони підтримували ідею царевбивства.

За підготовку військового повстання обидва були засуджені до страти через повішення. На сьогодні в приміщенні у первинному стані збереглася камера, в якій тримали арештованих лідерів повстання. Зараз в приміщенні знаходиться філія Васильківського історико-краєзнавчого музею  «Декабристи на Васильківщині», яка  висвітлює діяльність Васильківської управи Південного товариства декабристів.

Враховуючи історичну цінність будівлі, міська рада ініціює створення у цьому приміщенні музейного комплексу. Про це йдеться в програмі «Збереження історико-культурної спадщини Василькова». В стінах комплексу планується розмістити експозицію  Васильківського історико-краєзнавчого музею, яка складає 1784 одинці збережень, 1302 з яких на даний час виставлено на огляд. Зараз міський музей знаходиться в різних кімнатах міського будинку культури. Відсутність окремої будівлі музею є однією з причин повільного розвитку музейної та туристичної справи», – скаржаться у міському відділі культури.

У мерії вважають, що такий підхід до розвитку туристичної та музейної діяльності дасть можливість гостям міста глибоко ознайомитися не лише з історією нашого міста, але й історією Київської Русі. Адже в ті часи місто було південним форпостом Києва. Через місто проходять знамениті Стугнянські та Пороські вали (змієві), збереглися залишки давньоруського городища X-IX ст., яке є залишками стародавнього міста Василєва. Крім того, планується, що виставкова діяльність музею сприятиме відродженню традиційних народних ремесел васильківської землі.


Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.

Залишити свій коментар вКонтакті


Залишити свій коментар FacebookЗалишити коментар

Где лучше обмен wmb на wmz