У відділі культури виявлені порушення на півмільйона гривень

iz-nakladnykh-raskhodov-kommunalshchikov

Державна фінансова інспекція Київської області  завершила ревізію фінансово-господарської діяльності відділу культури Васильківської міської ради.

За результатами перевірки виявлені порушення бухгалтерського обліку та внутрішнього фінансового контролю за бюджетними коштами, що призвело до фінансових порушень на загальну суму 508 422 гривень.

Завищення вартості будівельних робіт

Так, згідно акту КРУ, встановлено, що за період з 2012 по 2013 рік з міського бюджету через відділ культури ТОВ «Покрівремсервіс» було сплачено 1,073 млн.грн. на капітальний ремонт будинку культури. Перевіркою було виявлено факт завищення вартості робіт по капітальному ремонту фасаду будівлі на загальну суму понад 71 тис.грн.

Відремонтовані сходи будинку культури

Сходи будинку культури

Також в ході ревізії було виявлено, що виконробом ТОВ «Покрівремсервіс» Каменєвим Р.С. та начальником відділу культури Ларіною Г.Ю. було укладено договір на проведення робіт з ремонту покриттів сходинок будинку культури.

Під час обміру ревізорами було встановлено невідповідність фактично виконаних обсягів робіт по вищевказаним договорам на загальну суму понад 177 тис. грн.

Читайте: В будинку культури нові сходи

У 2014 році між посадовими особами відділу культури та ПП «Сіон» було укладено договори на виконання ремонтно-будівельних робіт на загальну суму понад 1,006 млн.грн. В результаті ревізії виявлено завищення виконаних робіт на суму близько 4 тис.грн.

Актом КРУ від 25.03.2015 року встановлено, що збитки міському бюджету, завдані завищенням вартості виконаних робіт ТОВ «Покрівремсервіс» та ПП «Сіон» згідно актів, які від імені міської ради підписала начальник відділу культури Васильківської міської ради Ларіна Галина Юріївна, в загальній сумі становлять 252 235 гривень.

Махінації з зарплатою та преміями

Ревізією також було встановлено порушення законодавства при здійсненні операцій з оплати праці працівників відділу культури за період з 2011 по 2014 роки. Порушення було допущено директором будинку культури Діденко Т.А., яка винна в зайвій виплаті зарплатні працівникам будинку культури на суму понад 33 тис.грн. Крім того, безпідставно було нараховано матеріальну допомогу та премії в розмірі 10,9 тис.грн. Понад 15 тис.грн. були зайво виплачені працівникам бібліотеки, ще 25 тис.грн. – працівникам «школи естетичного виховання дітей»

Комунальний дебет-кредит

Крім того, перевіркою виявлені порушення, що призвели до втрат фінансових ресурсів на суму 181,9 тис.грн. Так, в ході ревізії виявлено дебіторську заборгованість за надану теплову енергію КП «Васильківтепломережа» в розмірі 167,3 тис.грн., при цьому виявлено, що кредиторська заборгованість відсутня. Схожі випадки спостерігаються і з іншими надавачами комунальних послуг. Зокрема за КП «ККП Василькова» рахувалася дебіторська заборгованість за послуги по водопостачанню та водовідведенню відділу культури в сумі 8,8 тис. грн. та дебіторська заборгованість за очистку стічних вод на суму 3,7 тис.грн., хоча за відділом культури зазначена заборгованість відсутня.

Тобто кошти до відділу культури на оплату комунальних послуг з бюджету надходили, але до їх надавачів вони не потрапляли. Всього під час проведення ревізії встановлено кредиторську заборгованість за комунальні послуги в сумі 179,8 тис.грн.

Кримінальна та адміністративна відповідальність

За порушення правил ведення бухгалтерського обліку бухгалтерам відділу культури Шатковській О.В. та Поздняковій С.К., директору будинку культури Діденко Т.А. та директору школи мистецтв Кулик Н.М. складені протоколи про адміністративне правопорушення.

Галина Ларіна

Галина Ларіна

Начальнику відділу культури Г.Ю.Ларіній рекомендовано усунути виявлені ревізією порушення та відшкодувати збитки, що завдані бюджету міста. Крім того, матеріали даної ревізії передані до Прокуратури Київської області для прийняття рішення щодо притягнення до кримінальної відповідальності посадових осіб відділу культури.

Варто зазначити, що Васильківський міський голова Сергій Сабов своїм розпорядженням в листопаді 2014 року звільнив Г.Ларіну з посади начальника відділу культури, але через суд та корумповані зв’язки її було поновлено. Крапку у цій справі, ще не поставлено, оскільки міський голова подав апеляцію на рішення суду першої інстанції. Можливо акт КРУ змінить ставлення феміди до цієї справи.


Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.

Залишити свій коментар вКонтакті


Залишити свій коментар FacebookЗалишити коментар

Где лучше обмен wmb на wmz