«Україна в лещатах олігархічних монополій: чи можливі модернізація і прорив до свободи?»

1

У понеділок, 28 березня 2016 року, з 13.00 до 15.00, на дискусійному майданчику Міжнародного Фестивалю документального кіно про права людини DocudaysUA у Будинку кіно (вул. Саксаганського, 6, біла зала) буде проведено круглий стіл на тему: «Україна в лещатах олігархічних монополій: чи можливі модернізація і прорив до свободи?»
Для обговорення до круглого столу запрошені:
- народні депутати України: Ганна Гопко, Наталія Кацер-Бучковська, Єгор Соболєв;
- спеціалісти у сфері економіки: Володимир Лановий, Володимир Дубровський, Андрій Новак;
- спеціаліст у сфері філософії Микола Мосунов;
- спеціалісти у сфері права: Євген Захаров, Ігор Чудовський;
- спеціалісти у сфері регіонального розвитку: Анатолій Ткачук, Мішель Терещенко;
- журналісти: Віталій Портніков, Андрій Дихтяренко;

Модератор круглого столу:
- Микола Козирєв, голова Громадського комітету захисту конституційних прав та свобод громадян.

Концептуальна рамка обговорення: реформи як перехід до нової політико-економічної моделі держави і соціальної інтеграції.

Серед загроз, які постали перед Україною зараз, після Революції гідності, одна головна – загроза Контрреволюції, повернення до влади сил Старого порядку. Складові цих сил: зовнішня агресія російської олігархії і внутрішній олігархічний режим, який вичерпав потенціал розвитку країни і вступив в фазу загнивання. Отже, з одного боку війна, з іншого – падіння економіки і рівня доходів населення, корупція, дегуманізація суспільних відносин та неспроможність влади подолати тотальну кризу. На цьому історичному роздоріжжі у порядку денному одне питання – перехід до нового політико-економічного устрою.

Дискусійні питання:
- Олігархія – тупикова гілка еволюції держави і головне гальмо реформ? Або олігархічний капітал має потенціал розвитку країни?
- Вибір стратегії реформ: спочатку демонтаж олігархічного режиму, а потім реформи? Або так, як зараз – хаотичні реформування окремих сегментів системи державного управління і контролю під примусом зовнішніх агентів впливу, зберігаючи «кріпосне право» олігархії?
- Що покласти в основу деолігархізації України:структурну реформу фундаментальних інститутів власності, труда, системи обміну продуктивних ресурсів, інформації – як основу ефективної економіки і політики, демократії і верховенства права, сталого розвитку України? Або конституційні зміни системи політичних інститутів управління та перманентну «боротьбу з корупцією»?
- Роль права в період реформ: від привілеїв для еліт до верховенства права для усіх. Інституційні передумови переходу від неправових практик до права як фактору розвитку країни.
- Хто має бути домінуючим суб’єктом і рушійною силою реформ – уряд і політичний клас в системі партійної мобілізації громадських активістів? Або економічний клас широких верств власників продуктивних активів?
- Економічна та політична криза – це шанс для актуальних реформ? Абоприречений спад економічного росту і демобілізація громадської активності?

Організатор заходу Громадський комітет захисту конституційних прав та свобод громадян.

За додатковою інформацію звертайтесь:
Микола Козирєв, 099 553 20 49, kozyrevn@gmail.com


Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.

Залишити свій коментар вКонтакті


Залишити свій коментар FacebookЗалишити коментар

Где лучше обмен wmb на wmz