В мерії Василькова не вбачають підстав для розпуску ради

Секретар міськради - в.о. міського голови В.Сіранчук

Секретар міськради – в.о. міського голови В.Сіранчук

Відомо, що у Василькові найближчим часом відбудуться позачергові вибори міського голови, адже  25 лютого сесія міської ради прийняла відставку Васильківського міського голови Володимира Сабадаша.

Крім цього, депутати  прийняли рішення звернутися до Верховної Ради України з вимогою призначити дострокові вибори Васильківського міського голови та депутатів Васильківської міської ради на 25 травня 2014 року.

Читайте також: У Василькові відбудуться дострокові вибори

В свою чергу громадські організації та депутати міськради висловили стурбованість, що наявності правових підстав для перевиборів депутатів ради немає. Юристи наголошували на тому, що звернення міськради не є правовою підставою  для призначення позачергових виборів депутатів міськради.

Читайте також:  Васильківська міськрада має розпуститись

З метою створення правових підстав для перевиборів депутатів ради, в апараті міської ради було зареєстровано депутатський запит Корчинського І.Й. щодо дострокового припинення повноважень Васильківської міської ради 6-го скликання у відповідності до ст.78 ЗУ  ”Про місцеве самоврядування в Україні». Депутат пропонував  колегам у законний спосіб розпустити міськраду та йти на позачергові місцеві вибори, створивши для цього правові підстави.

Читайте також:  Перевибори депутатів міськради можуть не відбутися?

В мерії розглянули депутатський запит Корчинського І.Й. та підготували відповідь, у якій зазначають про відсутність підстав для розпуску міської ради та проведення одночасних виборів міського голови та депутатів ради. Зокрема у відповіді в.о. міського голови В.Сіранчука наголошується: «будь-яких офіційних документів, які б містили обґрунтовані зауваження відносно нелегітимності та, як наслідок, можливого прийняття неправомірних рішень Васильківською міською радою від моменту її формування і до сьогодні, не надходило. Позовних заяв до суду з цього приводу ніким подано не було.» Крім того, ініціатору розпуску ради порадили оскаржити діяльність міськради у судовому порядку.

Як повідомив ініціатор перевиборів депутатів міської ради Іван Корчинський , він буде наполягати на прийнятті відповідного рішення . “Громадськість міста очікує від депутатів міської ради принципового голосування щодо цього питання. Замість декларації депутати мають прийняти політико-правове рішення та здійснити важливий крок у напрямку оновлення представницької влади у місті Василькові”,  - зазначає депутат Корчинський.


Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.

Залишити свій коментар вКонтакті


Залишити свій коментар FacebookЗалишити коментар

Где лучше обмен wmb на wmz