В мерії відмовились підвищувати тарифи

Засідання виконавчого комітету Васильківської міської ради

Засідання виконавчого комітету Васильківської міської ради

31 березня на засіданні виконавчого комітету Васильківської міської ради розглядалися питання про встановлення тарифів на житлово-комунальні послуги, що надає юридичним та фізичним особам КП «Васильківтепломережа», а також ПП «Рембудсервіс-2006» для мешканців будинку по вул. Декабристів, 145-а. Виступаючи перед присутніми, міський голова Сергій Сабов зазначив, що запропоновані тарифи подані до виконавчого комітету без дотримання процедури, визначеної в законодавстві, та закликав виконавчий комітет утриматись від голосування.

Сергій Сабов

Сергій Сабов

«Юридичним відділом було встановлено, що стосовно поданих заступником КП «Васильківтепломережа» на затвердження виконавчого комітету Васильківської міської ради тарифів на теплову енергію для потреб бюджетних установ, релігійних організацій та інших споживачів, а також населення на території м.Василькова, не додано документів, які б підтверджували, що КП «Васильківтепломережа» повідомило своїх споживачів не пізніше ніж за ЗО днів про запропоновані зміни в тарифах з зазначенням причин зміни вартості та наданням відповідних обґрунтувань з посиланням на погодження. Тому затвердивши їх, ми підемо на порушення. Така ж ситуація виникла з погодженням тарифів ПП «Рембудсервіс-2006» для будинку по вул. Декабристів, 145-а», – пояснив Сергій Сабов.

Читайте: У відділі культури виявлені порушення на півмільйона гривень

Окремі зауваження до подання КП «Васильківтепломережа» були у юридичного відділу міської ради. Богдан Корчинський, начальник юридичного відділу, у своєму виступі зазначив наступне: «Подання КП «Васильківтепломережа» підписано заступником директора підприємства В’ячеславом Терещенком, якій у відповідності до статуту КП «Васильківтепломережа» не вповноважений вирішувати питання діяльності підприємства та не має права підписувати від імені підприємства документи, представляти його інтереси з органами влади, підприємствами, установами та організаціями. Наголошую, подання має підписувати не заступник, а директор, якого призначає міський голова».

 

Виконком підтримав позицію міського голови С.Сабова стосовно тарифів на тепло

Виконком підтримав позицію міського голови Сергія Сабова стосовно тарифів на тепло

Як наслідок – виконавчий комітет підтримав ініціативу міського голови та, враховуючи аргументові зауваження юридичного відділу, відхилив питання про затвердження нових підвищених тарифів на теплову енергію для потреб бюджетних установ, релігійних організацій та інших споживачів, а також населення на території м.Василькова.

Читайте: Колапс КП «Васильківтепломережа»

Але це не зупинило посадовців з «Тепломережі». 3 квітня депутат міської ради та за сумісництвом заступник директора КП«Васильківтепломережа» Станіслав Пашкевич спробував проштовхнути питання підвищення тарифів на сесії міської ради. Всупереч чинному законодавству, адже розгляд питання щодо тарифів не відноситься до компетенції депутатів міськради, Станіслав Петрович під виглядом інтересів простих мешканців закликав депутатів проголосувати за підвищення тарифів для населення Василькова.

Станіслав Пашкевич

Станіслав Пашкевич

«З невідомих мені причин виконавчий комітет міської ради відмовився голосувати за нові тарифи на тепло, очевидно це було викликано конфліктом міського голови та керівництва підприємства.  Саме тому я пропоную депутатам прийняти відповідне рішення. Якщо ми сьогодні не проголосуємо за нові тарифи на тепло, то  постраждають усі, і в першу чергу – інтереси територіальної громади», – наголошував з трибуни Станіслав Пашкевич.

Лобіюючи інтереси підприємства де він отримує заробітну плату, Станіслав Петрович продовжував вводити в оману людей, запевняючи, що підвищення тарифів позитивно позначиться на добробуті васильківців. Він заявив, що отримавши нові платіжки, люди зможуть компенсувати свої витрати, отримавши субсидію. Депутат Володимир Грушка розкритикував виступ свого колеги Пашкевича.

Володимир Грушка

Володимир Грушка

«Я особисто не розумію, яким чином підвищення тарифів допоможе простим мешканцям Василькова. Більше того, з 1 квітня завершився опалювальний сезон, до цього часу КП «Васильківтепломережа» закуповувало газ за старими цінами, а тому і мешканці мають платити за тими ж тарифами, що і раніше. Більше того, затвердження тарифів віднесено до повноважень виконавчого комітету, а прийняття їх сесією є незаконним», – висловив свою думку депутат.  Володимира Грушку підтримав начальник юридичного відділу Богдан Корчинський, який зазначив, що затвердження тарифів віднесено до виключних повноважень виконавчого комітету, і для того, щоб затвердити нові тарифи КП «Васильківтепломережа», потрібно дотримати визначену законом процедуру: повідомити про нові ціни споживачам, обговорити їх, аргументувавши підвищення, а вже потім виносити це питання на розгляд виконкому.

Читайте: Васильківські депутати проти реформ та підтримують корупцію

Хочемо нагадати, що власниками КП «Васильківтепломережа» є територіальна громада міста і кожен її мешканець, саме тому питання щодо підвищення тарифів треба обговорити з населенням, які є споживачами теплової енергії. Для цього потрібно винести це питання на громадське слухання, аргументовано пояснити свою позицію громаді міста та заручитися підтримкою споживачів. Витримавши цю визначену законом процедуру, вдасться уникнути судових позовів та звинувачень у спробі вирішити фінансові проблеми підприємства за рахунок простих людей.


Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.

Залишити свій коментар вКонтакті


Залишити свій коментар FacebookЗалишити коментар

Где лучше обмен wmb на wmz