Васильківські депутати проти безоплатної правової допомоги жителям міста

2222222В минулу п’ятницю депутати Васильківської міської ради відмовилися голосувати за внесену міським головою Сергієм Сабовим та його радником Богданом Корчинським програму безоплатної правової допомоги населенню. Проект рішення передбачав створення у місті Василькові центру безоплатної правової допомоги населенню та запровадження інституту місцевого уповноваженого з прав людини. Фінансування діяльності центру бередбачалося здійснювати з бюджету міста починаючи з новго бюджетного року, до цього часу уповноважений з прав людини мав працювати на громадських засадах. Автори ініціативи у такий спосіб пропонували вирішити питання незахищених верств населення щодо захисту їх прав, створивши можливість отримувати безкоштовну юридичну допомогу мешканцями Василькова.

Читайте: Місцевий омбудсмен – вимога сьогодення

bogdan1_1

Богдан Корчинський

На свої сторінці у «facebook» Богдан Корчинський написав: «Депутати Васильківської міської ради відмовилися підтримувати мою та Сергія Сабова ініціативу щодо створення у місті Василькові центру безоплатної правової допомоги населенню та запровадження інституту місцевого уповноваженого з прав людини. Повторно ініціювати розгляд даного питання вже не буду – вважаю, що з цим скликанням депутатів міської ради вирішувати дане питання не варто. Якщо немає розуміння, то не буде й підтримки. Переконаний, що депутати нового скликання більш виважено підійдуть до цього питання. Благо, нові місцеві вибори не за горами».

У одному з коментарів на нашому сайті відомий правозахисник та діючий уповноважений з прав людини Скадовської міської ради Іван Шульга поділився досвідом свого міста:

Іван Шульга

Іван Шульга

«Члени Скадовської громадської організації “Скадовщина-мій рідний край” десь із 2004-2005 року працюють над питаннями, які Ви піднімаєте у статті. У 2008 році сесія міської ради затвердила Статут міської громади, у якому прописала багато питань, які і на сьогодні ми не можемо вирішити, так як КМУ блокував наші ініціативи. Так, ми, виходячи із вимог ЗУ Про службу в ОМС, намагалися погодити передбачену нашим Статутом міста посаду Уповноваженого з прав людини, який був би підзвітний та підконтрольний виключно громаді та раді.   Декілька років Уповноважений виконував функції на громадських засадах. З 01.02. 2012 року ми створили Комунальну установу «Центр з надання безоплатної первинної правової допомоги», діяльність якого фінансується за рахунок міського бюджету. У Положенні про КУ ми записали, що директором КУ є Уповноважений з прав людини. Якщо буде цікаво, ми готові до співпраці.»

Підсумовуючи слова правозахисників хочемо висловити сподівання, що у близькому майбутньому до Васильківської міської ради будуть обрані люди, які не будуть нехтувати інтересами васильківців, а будуть працювати на благо людей, використовуючи у свої діяльності найкращий вітчизняний та зарубіжний досвід.


Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.

Залишити свій коментар вКонтакті


Залишити свій коментар FacebookЗалишити коментар

Где лучше обмен wmb на wmz