Васильківські депутати проти реформ та підтримують корупцію

Депутати Васильківської міської ради

16 березня відбулося продовження 74-ї чергової сесії Васильківської міської ради, яка розпочалася ще 5 березня, але у зв’язку з тим, що депутати залишили пленарне засідання, розглянути усі питання в той день не вдалося. Як і минулого разу,  засідання ледь не зірвали, але з півгодинною затримкою сесія все ж відбулася.

Хоча забігаючи наперед варто сказати, що працювати в інтересах громади депутати Васильківської міської відмовляються, адже вони провалили ряд важливих реформ та продовжили сприяти корупції та розкраданню бюджетних коштів.


Показово затвердивши пусті звіти постійних депутатських комісій, депутати відмовилися голосувати за рішення, яким планувалося створити відділ правового забезпечення діяльності Васильківської міської ради. Згідно проекту, новий структурний підрозділ пропонувалося утворити за рахунок ліквідації юридичного відділу та відділу по роботі зі зверненнями громадян.

1111

Богдан Корчинський

«Потреба у створенні відділу правового забезпечення назріла давно, адже сьогодні робота юридичного відділу не відповідає вимогам, що стоять перед Васильківською міською радою. На сьогодні юридичний відділ це такий собі універсальний солдат, який вирішує будь-які питання, що відносяться до компетенції інших структурних підрозділів, окрім головного питання – судово-претензійної роботи. А сьогодні перед міською радою гостро стоять питання захисту прав власності територіальної громади, вирішення земельних конфліктів, а також наповнення бюджету за рахунок стягнення заборгованостей та пені, переукладання договорів оренди», – переконував депутатів міської ради начальник юридичного відділу Богдан Корчинський.

Читайте: У Василькові продовжуються реформи

Але, як показало голосування, нинішньому складу депутатів міської ради інтереси територіальної громади та думки фахівців байдужі. Присутні депутати у своїй більшості голосували проти реформ у структурі виконавчої влади міста.

Сергій Сабов

Сергій Сабов

«Створення відділу правового забезпечення міської ради було б логічним продовженням реформування міської влади, адже на базі неефективних двох відділів пропонувалося створити один, але з упорядкованими та чітко визначеними повноваженнями. Наша головна мета – підвищити ефективність позовної роботи, саме для цього хочемо запровадити сектор судової роботи, щоб його працівники займалися виключно судовою роботою і не відволікалися на вирішення інших питань. Але на превеликий жаль сьогодні депутати міської ради не зацікавлені у тому, щоб виконавча влада у місті працювала в інтересах громадян», – прокоментував результати голосування депутатів міський голова Сергій Сабов.

Читайте:  Міський голова ініціює зменшення кількості депутатів міськради

Проігнорувавши ініційовані міським головою реформи, депутати заблокували ряд інших антикорупційних ініціатив, зокрема, два проекти рішень ради, якими пропонувалось скасувати незаконні рішення міськради 2013 року, згідно яких депутати наділили себе антиконституційними повноваженнями. Першим рішенням депутати заборонили міському голові без їхнього погодження призначати та звільняти начальників відділів та управлінь, а також укладати трудові договори з керівниками комунальних підприємств.  Другим – проігнорували Конституцію України і перетворили комунальне підприємство «Васильківтепломережа» у приватну корпорацію шляхом зміни статуту підприємства. Виступаючи перед присутніми, Богдан Корчинський наголошував, що такі рішення міської ради є протиправними та прийняті з порушеннями Конституції України, а тому пропонував їх скасувати та привести діяльність міської ради у законне русло.

Читайте:  На міського голову скоєно напад працівниками КП «Васильківтепломережа»

Міський голова Сергій Сабов, аргументуючи необхідність скасування цих рішень, навів приклад з незаконною діяльністю колишнього директора комунального підприємства «Васильківтепломережа» Валерія Бріка,  у якого ще 31 грудня 2014 року закінчився трудовий контракт, але через незаконний статут підприємства він по цей день протиправно продовжує керувати підприємством та розкрадати бюджетні кошти.

Станіслав Пашкевич

Станіслав Пашкевич

На зихист корупційних оборудок з комунальною власністю виступив депутат міськради Станіслав Пашкевич, якого кілька днів до цього, як хабар, незаконно призначили заступником  директора КП «Васильківтепломережа».  У своєму виступі Станіслав Петрович наголошував на тому, що «усе законно» та запропонував усім незгодним звертатися до суду, а меру – “не заважати їм з Бріком працювати”  та закликав  депутатів голосувати проти скасування протиправних рішень.  Зрештою, потрібних голосів “за” проект рішення не набрав. Депутати залишили незаконний статут комунального підприємства “Васильківтепломережа” без змін,  сприяючи корупції та незаконному збагаченню депутатів та їх роботодавців.

Читайте: Розпочато процеc перевиборів Васильківської міської ради

Підводячи підсумки сесійного засідання варто зазначити, що нинішнє скликання депутатів міської ради заслуговує на те, щоб достроково припинити свої повноваження. Жодних корисних для громади рішень вони не приймають, а тому дуже потрібною для громади є ініціатива міського голови щодо позачергових виборів депутатів міської ради. За наявною в редакції газети «Європейське суспільство» інформацією, на даний час подання міського голови перебуває на розгляді в профільному комітеті Верховної ради України.


Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.

Залишити свій коментар вКонтакті


Залишити свій коментар FacebookЗалишити коментар

Где лучше обмен wmb на wmz