Васильківський офіс реформ

123

 

У березні 2016 року місцевими громадськими організаціями  було створено ресурсний центр – Васильківський офіс реформ.  Офіс реформ – місток між владою та громадою у процесі формування нових територіальних громад у Васильківському регіоні, тобто децентралізації влади, а також впровадженню механізмів сприяння розвитку місцевої демократії та розбудови громадянського суспільства.

Васильківський Офіс реформ – експертна група, створена за ініціативи ГО “Європейське суспільство” і ГО “РІЦ ”Новий Васильків”. Також до складу експертів Офісу увійшли представники  інших громадських організацій,  що працюють у сфері розбудови громадянського суспільства та місцевого розвитку.

Голова ГО "Європейське суспільство" Богдан Корчиснький

Голова ГО “Європейське суспільство” Богдан Корчиснький

“Для громадської організації “Європейське суспільство” заснування ресурсного центру це результат 10-річної діяльності у сфері розвитку місцевої демократії та розбудови громадянського суспільства.  Сьогодні у Василькові є достатня кількість свідомих та фахово підготовлених людей, готових впроваджувати реформи у нашому місті та регіоні. Ресурсний центр “Васильківський офіс реформ” – це незалежна інституція, яка усіх їх об’єднує”,- розповів засновник Васильківського офісу реформ, голова ГО “Європейське суспільство” Богдан Корчинський.

Основними завданнями ресурсного центру «ВАСИЛЬКІВСЬКИЙ ОФІС РЕФОРМ» є наступна діяльність:

  • розробка, публічне обговорення та лобіювання проектів місцевих нормативно-правових актів, які передбачатимуть покращення умов для розвитку та реалізації форм місцевої демократії;
  • сприяння розвитку ОСНів та місцевих ініціатив у контексті проведення адміністративно-територіальної реформи;
  • навчання членів територіальних громад використанню інструментів місцевої демократії;
  • розвиток системи інформування, комунікації  на території  міста Василькова, територіальних громад сіл та селищ Васильківського району через ЗМІ, інтернет та  нові медіа;
  • залучення фінансових ресурсів, у тому числі міжнародних грантів для впровадження проектів із соціально-економічного та культурного розвитку територіальних громад;
  • підвищенні інвестиційної привабливості регіону, залученні інвестиційних та кредитних ресурсів, міжнародної технічної допомоги для регіонального розвитку;

  • створення умов для інституційного та інфраструктурного розвитку регіону.

ofis_reform

Експерти ресурсного центру Васильківський офіс реформ

Керівник ГО "Новий Васильків" Катерина Насальська

Керівник Васильківського офісу реформ, голова ГО “РІЦ “Новий Васильків” Катерина Насальська

“Ми прагнемо, щоб наше місто та регіон успішно пройшли реформування адміністративно-територіального устрою та стали лідерами соціально-економічного розвитку Київщини до 2020 року. Як показує міжнародний та вітчизняний досвід, ця мета досяжна лише спільними зусиллями громадянського суспільства, влади та бізнесу.  Налагодження ефективної взаємодії влади та громадськості повинно стати запорукою стабільного та ефективного соціально-економічного розвитку. Тому у своїй діяльності ресурсний центр “Васильківський офіс реформ”  буде партнером для громади, влади та бізнесу. В той же час ми є незалежною інституцією, яка виключає будь-який сторонній вплив на нашу діяльність”, – зазначає керівник Васильківського офісу реформ, голова ГО “Новий Васильків” Катерина Насальська.

В рамках діяльності Васильківського офісу реформ 12 квітня у Василькові відбувся круглий стіл на тему “Механізми сприяння розвитку демократії територіальних громад Васильківського регіону та їх перспективи”. Захід подібного рівня вперше проводився на території Васильківського регіону, його виразною особливістю було те, що він був організований виключно зусиллями громадських організацій та їх міжнародних партнерів. Основними спікерами заходу були: експерт Українського незалежного центру політичних досліджень Іван Лукеря, менеджер проекту «Сприяння розвитку місцевої демократії в Україні» Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи Світлана Грищенко,  мер міста Славутич 1990 – 2015 рр., президент Всеукраїнського громадського об’єднання «Клуб мерів» Володимир Удовиченко, експерт Офісу реформ у Київській області Павло Остапенко та інші фахівці у сфері місцевого розвитку.

Експерт Васильківського офісу реформ, голова ГО "Альянс добрих справ" Анна Оксаніченко

Експерт Васильківського офісу реформ, голова ГО “Альянс добрих справ” Анна Оксаніченко

“Круглий стіл проходив з метою сприяння розвитку місцевої демократії і складався з двох блоків: перший – розвиток місцевої демократії та механізми ефективної комунікації між громадянським суспільством та місцевою владою, другий – Нові можливості Васильківського регіону в рамках реформи децентралізації у партнерстві з Конгресом місцевих та регіональних влад Ради Європи, Офісом реформ у Київській області, Українським центром незалежних політичних досліджень, проектом USAID «Громадяни в дії» та Українським товариством дослідників. До участі у заході були запрошені міські, селищні та сільські голови, депутати, представники органів місцевого самоврядування”, – розповіла про проведений захід експерт Васильківського офісу реформ, голова ГО “Альянс добрих справ” Анна Оксаніченко.

Круглий стіл пройшов на рівні – спікери поділилися своїм досвідом та баченням децентралізації в Україні, а учасники брали участь у дискусіях після першого і другого блоків. Зокрема, були обговорені актуальні питання, що постають перед кожною громадою на самому початку впровадження реформи децентралізації влади. Всі аспекти, звичайно, обговорити не встигли, та експерти Васильківського офісу реформ запевняють: що не розглянули на цьому круглому столі, буде розглянуто на наступному. Організатори вважають круглий стіл вдалим початком і натхненно працюють далі.

Експерт Васильківського офісу реформ  Олександр Вишняк

Експерт Васильківського офісу реформ Олександр Вишняк

Керівник напрямку децентралізації Олександр Вишняк ділиться планами на майбутнє: «У подальшій роботі Васильківський офіс реформ буде проводити навчання членів територіальних громад Васильківського регіону використанню інструментів місцевої демократії та громадського контролю, особливо на рівні сіл та селищ Васильківського району у контексті проведення адміністративно-територіальної реформи та практичної реалізації положень Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», зокрема у населених пунктах, на території яких не розташовані органи місцевого самоврядування».

Експерт Васильківського офісу реформ Іван Кушніренко

Експерт Васильківського офісу реформ Іван Кушніренко

“Формування системи органів самоорганізації населення у Василькові є початком створення справжньої територіальної громади. Відповідно до Конституції, органами самоорганізації населення є будинкові, вуличні, квартальні комітети,  а також комітети мікрорайонів, сіл та селищ . ОСНи є однією з форм безпесередньої участі членів територіальних громад у вирішенні питань місцевого значення. У Василькові досить потужно розвивається самоорганізація населення, тому ми, ресурсний центр Васильківський офіс реформ, найближчим часом проведемо тренінг для ініціативних груп та вже створених будинкових та вуличних комітетів у Василькові”, – додав експерт Васильківського офісу реформ Іван Кушніренко.

Спеціаліст Васильківського офісу реформ Богдан Вишняк

Спеціаліст Васильківського офісу реформ Богдан Вишняк

“Ми плануємо активно залучати до вирішення місцевих питань молодь нашого регіону, адже саме нинішня молодь відчує беззаперечні переваги децентралізації влади у найближчому майбутньому. Для цього будемо активно використовувати ЗМІ та нові медіа – соціальні мережі, молоде покоління повинно бути більше інтегрованим у соціально-економічне та суспільно-політичне життя своїх громад, тому робота з молоддю є стратегічним напрямком роботи ресурсного центру”,- зазначає спеціаліст Васильківського офісу реформ Богдан Вишняк.


Про виклики та завдання, які сьогодні стоять перед ресурсним центром “Васильківський офіс реформ”, розповів академік Української академії наук, керівник Центру соціокультурного проектування міжнародного товариства прав людини, президент Асоціації депутатів місцевих рад минулих скликань, заступник директора Інституту місцевої демократії Микола Максимович Мосунов:

“Наиболее острая проблема в нынешней Украине – отсутствие политиков, глубоко понимающих целостность процессов, протекающих в современном социуме с его разнообразием форм и многомерностью социального пространства и времени. Таких политиков, которые предлагают и реализуют эффективные стратегии устойчивого развития как всей страны в целом, так и стратеги регионального и местного уровней. По этой причине независимые от государства и экономики институты и структуры гражданского общества должны взять на себя инициативу по созданию условий для формирования как самих субъектов устойчивого развития, так и социокультурных пространств, в которых этот процесс будет осуществляться. Именно в этом ключе стоит рассматривать главный смысл создания на базе общественных организаций такого ресурсного центра как Васильковский офис реформ. 
 

Академік Української академії наук, керівник Центру соціокультурного проектування міжнародного товариства прав людини, президент Асоціації депутатів місцевих рад минулих скликань, заступник директора Інституту місцевої демократії Микола Максимович Мосунов

Академік Української академії наук, керівник Центру соціокультурного проектування міжнародного товариства прав людини, президент Асоціації депутатів місцевих рад минулих скликань, заступник директора Інституту місцевої демократії Микола Максимович Мосунов

Главной задачей этого офиса должно быть содействие формированию совершенно нового социального организма под названием «Васильковская городская объединенная территориальная громада», в структуру которого войдут не только славный своей историей Васильков, но и несколько соседних сел с их многочисленными территориальными и религиозными общинами, а также богатыми природными и культурными ландшафтами. Для этого необходимо научить многих людей отвлекаться от личных идентичностей и устанавливать коллективную идентичность как членов единого гражданского общества, признающего определенные общие нормы и принципы. К числу последних относятся и так называемый принцип демократической легитимности и основных прав, который предполагает высокий уровень обоснования и политической культуры в разрешении конфликтных ситуаций.
Формирование такого сложного социального организма с его относительно самостоятельными компонентами, требует не только гражданской активности жителей Васильковского субрегиона и политической воли местной власти, но и социально-философского, научно-мировоззренческого обоснования всего этого сложного процесса, представленного в стратегиях, проектах и практиках устойчивого локального пространственного развития.
На протяжении многих лет эксперты Центра социокультурного проектирования Международного общества прав человека и Института местной демократии неоднократно предлагали властям города Василькова свои проекты для осуществления принципов устойчивого развития, принятых на вооружение мировым сообществом и всеми Европейскими институциями.  Сегодня очевидным является то, что предшествующая власть в Украине на всех ее уровнях и во всех ее ветвях была совершенно не готова к восприятию и пониманию современных социальных процессов и отношений, требующих создания реальных субъектов решений и действий. Одними из таких субъектов сегодня выступают институции гражданского общества и местной демократии. Действуя на принципах плюрализма, свободы общественной деятельности, неприкосновенности частной собственности, законности и основных прав, структуры и институты современного правового гражданского общества, опираясь на международное право, становятся одним из основных участников процессов децентрализации и объединений территориальных громад, происходящих не только в Василькове и Киевщине, но и по всей Украине”
.


Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.

Залишити свій коментар вКонтакті


Залишити свій коментар FacebookЗалишити коментар

Где лучше обмен wmb на wmz