Суд “поновив” на посаді Андрія Саламатова

Приміщення місцевого суду по вулиці Шевченка

Приміщення місцевого суду по вулиці Шевченка

8 липня 2015 року суддя Васильківського міськрайонного суду Олег Леонідович Марчук  поновив на посаді місцевого корупціонера, активіста Партії Регіонів та прибічника режиму Януковича Андрія Саламатова на посаді директора комунального підприємства “Васильківкомунікаціясервіс”.

Поновлюючи на посаді А.Б.Саламатова, суддя також зобов’язав виплатити йому 21 тис. гривень , а також допустив негайне виконання рішення в частині щодо поновлення  Саламатова на посаді директора КП “Васильківкомунікаціясервіс”.

Рішення суду було оскаржено усіма сторонами по справі, у тому числі й Позивачем

Рішення суду було оскаржено усіма сторонами по справі, у тому числі й Позивачем

У юридичному відділі міської ради таке рішення суду вважають незаконним – від виконавчого комітету та Васильківського міського голови були подані апеляційні скарги. Крім того, з апеляційною скаргою звернувся директор КП “Васильківкомунікаціясервіс” В’ячеслав Знайда.

 

Богдан Корчинський

Богдан Корчинський

«Андрій Саламатов був звільнений з посади у зв’язку з невиконанням ним рішення сесії міської ради 2013 року “Про ліквідацію підприємства”, а також з підстав визначених контрактом. У 2014році на підприємство  «Васильківкомунікаціясервіс» були накладені штрафні санкції, які призвели до виникнення заборгованості на суму 46 599,10 грн. Також за директорування Саламатова виникла заборгованість по податкам і зборам на загальну суму понад 37 тис. грн. Більше того, за фактом невиплати заробітної плати розпочато досудове слідство за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 175 КК України. Я зазначав, про всі обставини, але на жаль розпорядження було розроблене некоректним способом, було багато зайвих посилань на закони, у тому числі й таких, що втратили чинність. Суд не врахував у якості доказів довідку бухгалтера  КП” Васильківкомунікаціясервіс”, в яких йдеться про майже піврічну невиплату заробітних працівникам, а також заборгованості сплаті податків та зборів.  Але чомусь суддя проігнорував наші заперечення», – коментує начальник юридичного відділу міської ради Богдан Корчинський.

Окрім неповного з’ясування обставин справи, судді закидають також багато порушень процесуальних норм. Зокрема в частині, де виконавчий комітет зобов’язується відшкодувати моральну шкоду Саламатову, яка завдана йому міським головою під час звільнення. “Фактично суд першої інстанції встановив вину в діях виконавчого комітету, хоч жодних рішень щодо звільнення Саламатова А.Б. виконавчим комітетом не приймалося”, –  йдеться у апеляційній скарзі.

Суддя Марчук О.Л.

Суддю Марчука О.Л. було переведено до міста Василькова у квітні 2014 року з Ялтинського міського суду на підставі указу в.о. президента України Олександра Турчинова № 430/2014 року від 23 квітня 2014 року.

Не задоволеними рішенням суду залишилися також адвокати позивача. Проблема Саламатова полягає у тому, що рішення суду хоч і допускає негайне  поновлення Саламатова на посаді, але через помилку суді, його “негайне виконання”, – фактично виконувати не доведеться. Принаймні до вирішення цього питання в апеляційному суді.

Справа у тому, що  на підставі рішення суду видається судовий наказ, який в свою чергу примусово вводиться в дію державним виконавцем. 10 липня державним виконавцем Цуберою О.Ю. було відмовлено у відкритті провадження щодо примусового виконання наказу судді Марчука про поновлення Саламатова на роботі. Проблема виникла, у зв’язку з тим, що у судовому наказі помилково виконавцем замість міського голови полмиково зазначили – КП ”Васильківкомунікаціясервіс”. Через це не можливо було виконати судовий наказ, адже  розпорядження щодо звільнення та призначення директора виносить виключно міський голова.

15 липня  Андрій Саламатов звернувся до суду з заявою, в якій просив суддю Марчука визнати виданий йому виконавчий лист  таким, що не підлягає виконанню.

24 липня суд встановив: у зв’язку з тим, що директорів комунальних підприємств звільняє та призначає міський голова, то йому відповідно до закону належить обов’язок  поновлення Саламатова на роботі. З огляду на це, суд взнав таким, що не підлягає виконанню, рішення суду в частині обов’язку КП ”Васильківкомунікаціясервіс” поновити А.Б.Саламатова на посаді директора.

Заява підлягає оскарженню,  а тому негайне поновлення стає неможливим

Заява підлягає оскарженню, а тому негайне поновлення стає неможливим

Ми обов’язково подамо апеляційну скаргу  на ухвалу від 24 липня. Ми не пропустимо процесуальну можливість для того, щоб відкласти виконання рішення суду по цій справі. Враховуючи те, що існує багато підстав для скасування рішення суду в апеляційній інстанції, існує велика вірогідність, що виконувати це рішення взагалі ніколи не доведеться”, – коментує Богдан Корчинський.

Саламатов Андрій Борисович

Саламатов Андрій Борисович

Міський голова Сергій Сабов ледь стримував емоції, коментуючи рішення судді Марчука, заявляючи про намір звертатися до вищої кваліфікаційної комісії суддів України з вимогою про притягнення судді до дисциплінарної відповідальності за винесення незаконних рішень.

Сергій Сабов

Сергій Сабов

«Ще на початку року я звернувся до прокуратури з вимогою розслідувати незаконні дії Саламатова щодо розкрадання бюджетних коштів на сотні тисяч гривень. Але до цього часу слідчі Васильківської міліції, маючи на руках усі докази вчинення ним злочину, ухиляються від розслідування даної справи. У зв’язку з цим буду скаржитися на дії правоохоронців до прокуратури області. Стосовно негайного поновлення Саламатова на посаді, то щойно отримаю рішення суду – буду вирішувати, як його виконувати, але можу запевнити васильківців, що ця людина не буде працювати на цій посаді, адже термін дії контракту, укладеного між Саламатовим А.Б. та на той час міським головою Іващенком С.Г., сплив 13 травня 2015 року, а тому сьогодні не має законних підстав Саламатову працювати на посаді директора  КП «Васильківкомунікаціясервіс», - наголосив міський голова Сергій Сабов. 

 


Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.

Залишити свій коментар вКонтакті


Залишити свій коментар FacebookЗалишити коментар

Где лучше обмен wmb на wmz