Васильківську нафтобазу закривають

10-81-VI

31 липня 2015 року Васильківська міська рада підтримала запит депутата-«свободівця» Тараса Шевченко, яким пропонується здійснити ряд заходів щодо винесення за межі міста Васильківської нафтобази. Запит стосувався функціонування горезвісного підприємства ДП «Васильківська нафтобаза», що розташоване в місті Васильків по вулиці Паризької Комуни 18.

Головним аргументом депутатів від партії ВО «Свобода» щодо необхідності закриття нафтобази стала нещодавня техногенна катастрофа на нафтобазі у селі Крячки поблизу Василькова. Щоб уникнути у майбутньому схожої ситуації у Василькові, Тарас Шевченко вирішив ініціювати зупинення діяльності Васильківської нафтобази. Адже, на його думку, в першу чергу влада має дбати про безпеку та здоров’я людей. З огляду на це та з урахуванням того, що нафтобаза розташована майже в центрі міста в надзвичайно густонаселеному районі, взагалі не зрозуміло, чому питання її перенесення до сьогодні не вирішено. Це і спонукало депутатів підтримати запит Тараса Олександровича.

Рішення прийнято за запитом Шевченко Т.О.

Рішення прийнято за запитом Шевченко Т.О.

Тарас Шевченко

Тарас Шевченко

«До мене як до депутата міської ради звернулися мешканці нашого міста, в основному це люди, які живуть неподалік нафтобази з проханням посприяти закриттю чи перенесенню цього небезпечного підприємства, оскільки його подальше функціонування несе загрозу як самому місту, так і життю та здоров’ю людей. Загалом під колективним зверненням було понад 500 підписів мешканців міста. Тому отримавши таке звернення, я розпочав роботу щодо виконання доручення виборців. Мною були вивчені можливі варіанти виходу з цієї складної ситуації, і як результат консультацій з фахівцями та депутатами з’явився мій депутатський запит, який був успішно підтриманий на сесії. Шкода, що сесія міської ради не відбувалася майже три місяці, адже вказане питання можна було розпочати вирішувати значно раніше. Наступними кроками я бачу насамперед розроблення комплексу послідовних заходів разом з керівництвом міста та області. Тільки таким чином, спільними зусиллями та кропіткою працею, ми зможемо виконати ті вимоги, які на сьогодні є у мешканців міста»,- розповів Тарас Шевченко.

У Васильківській владі розповідають, що вже розпочали розробляти відповідні заходи. Але зазначають, що одразу вирішити це питання не вдасться.

Богдан Корчинський

Богдан Корчинський

 «Найперше потрібно сказати, що на даний час нафтобаза у Василькові не працює. Це зумовлено корпоративними конфліктами на підприємстві, а також економічною ситуацією. Проте, ми чудово розуміємо, що з часом все може змінитися. А тому, щоб зупинити діяльність нафтобази у нашому місті, необхідно в першу чергу розробити правові механізми вирішення даної ситуації. Саме над цим я зараз і працюю. Земельна ділянка під нафтобазою знаходиться у власності міської ради, з підприємством ми маємо виключно орендні відносини. І з першого погляду ніби все просто, але є одна проблема: вся нерухомість, що знаходиться на міській землі, вже перебуває у власності ДП «Васильківська нафтобаза». А тому навіть розірвавши договір оренди землі ми не зможемо змусити їх піти з міста. У такий спосіб вони лише припинять платити місту орендну плату. Враховуючи ці обставини, ми розробляємо інший варіант, яким спробуємо змінити умови договору оренди землі в частині цільового використання, включивши пункт, що забороняє діяльність, пов’язану із зберіганням та виробництвом нафтопродуктів. У такий спосіб ми зупинимо небезпечну діяльність нафтобази, продовжимо наповнювати бюджет, та дамо можливість бізнесу переорієнтувати діяльність цього підприємства», – прокоментував начальник юридичного відділу міської ради Богдан Корчинський.

Васильківська нафтобаза знаходиться по вулиці Паризької Комуни, майже в центрі нашого міста. Це вже не перша спроба місцевої громади винести за межі міста небезпечне підприємство. У той же час, враховуючи наслідки нещодавньої пожежі на нафтобазі у Глевасі, ми сподіваємося, що цього разу питання вдасться вирішити раз і назавжди, адже цього разу місцеві жителі не залишаться наодинці з небезпекою.

 


Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.

Залишити свій коментар вКонтакті


Залишити свій коментар FacebookЗалишити коментар

Где лучше обмен wmb на wmz