Василькову час стати територіальною громадою

Богдан Корчинський

Богдан Корчинський

Конституцією України, чинним вітчизняним законодавством та Європейською хартією місцевого самоврядування громадам визначено дуже широкі повноваження. Але вони їх не знають, ними не користуються і не вміють користуватися. Тож, найперше, що ми маємо зробити, спираючись на досвід інших територіальних громад, – це взяти справу в свої руки і вирішувати наболілі проблеми у громаді. А розпочинати потрібно із Статуту територіальної громади міста Василькова.

Всі радикальні вуличні акції протесту — це марна трата часу і сил, хибна дорога у відстоюванні своїх прав, а ефективніший шлях — створення територіальних громад як юридичних осіб публічного права.
Ми маємо усвідомити, що за чинною Конституцією України лише територіальні громади як юридичні особи публічного права є власниками землі, і ніхто, крім них, не має права розпоряджатися землею.

Ми, народ, є владою. Це передбачає Конституція України, цьому людей, в першу чергу, мають навчати громадські активісти, а не збурювати людей бути постійно проти. Для того, щоб територіальна громада отримала статус юридичної особи, потрібно створити територіальну громаду і затвердити Статут.

Таких прав, які має територіальна громада в Україні, не має жоден інший суб’єкт цивільних правовідносин, орган влади чи будь-яка політична організація. Чи користуємось ми цими правами? Особливо правами, які надає територіальній громаді ратифікована в Україні Європейська хартія місцевого самоврядування ? — Це найважливіше запитання.

Богдан Корчинський


Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.

Залишити свій коментар вКонтакті


Залишити свій коментар FacebookЗалишити коментар

Где лучше обмен wmb на wmz