Конституцією України, чинним вітчизняним законодавством та Європейською хартією місцевого самоврядування громадам визначено дуже широкі повноваження. Але вони їх не знають, ними не користуються і не вміють користуватися. Тож, найперше, що ми маємо зробити, спираючись на досвід інших територіальних громад, – це взяти справу в свої руки і вирішувати наболілі проблеми у громаді. А розпочинати потрібно із Статуту територіальної громади міста Василькова.
Всі радикальні вуличні акції протесту — це марна трата часу і сил, хибна дорога у відстоюванні своїх прав, а ефективніший шлях — створення територіальних громад як юридичних осіб публічного права.
Ми маємо усвідомити, що за чинною Конституцією України лише територіальні громади як юридичні особи публічного права є власниками землі, і ніхто, крім них, не має права розпоряджатися землею.
Ми, народ, є владою. Це передбачає Конституція України, цьому людей, в першу чергу, мають навчати громадські активісти, а не збурювати людей бути постійно проти. Для того, щоб територіальна громада отримала статус юридичної особи, потрібно створити територіальну громаду і затвердити Статут.
Таких прав, які має територіальна громада в Україні, не має жоден інший суб’єкт цивільних правовідносин, орган влади чи будь-яка політична організація. Чи користуємось ми цими правами? Особливо правами, які надає територіальній громаді ратифікована в Україні Європейська хартія місцевого самоврядування ? — Це найважливіше запитання.
Богдан Корчинський