Весняний благоустрій Василькова

Волонтерська група вчителів та учнів ЗОШ № 2

Волонтерська група вчителів та учнів ЗОШ № 2 прибирала на Дитинці

З метою поліпшення санітарного стану навколишнього середовища, благоустрою та упорядкування міста у Василькові згідно розпорядження міського голови Сергія Сабова з 16 березня 2015 року розпочався весняний двомісячник благоустрою, який буде тривати до 15 травня включно.

Тривають вуличні роботи по вулиці Гагаріна

Тривають вуличні роботи по вулиці Гагаріна

В цей період планується здійснити комплекс заходів, спрямованих на поліпшення стану довкілля, ліквідації несанкціонованих сміттєзвалищ, очищення водних джерел, очищення від сміття та металобрухту лісосмуг уздовж шляхів, ремонт доріг, спортмайданчиків, ремонт та впорядкування кладовищ, пам’ятників, меморіальних комплексів, створення зелених насаджень тощо.

Читайте: «Збери сміття – врятуй життя»

Крім того, з 16 березня 2015 року в рамках пілотної програми роздільного збору побутових відходів, на паркувальному майданчику перед приміщенням виконавчого комітету Васильківської міської ради розміщено контейнер для роздільного збору побутових відходів від КП «Комбінат комунальних послуг м. Василькова». В нього збирають папір, скляні пляшки, пивні бляшанки та пластик. Зібрана сировина вивозитиметься на утилізацію, а зібрані від переробки кошти будуть витрачені на потреби та лікування військових, які повернулися із зони АТО. Окрім макулатури, мешканцям міста пропонують зносити скляний посуд, склобій, пластик, бляшанки з-під напоїв – все те, що зазвичай збирають для вторинної переробки.

король

Тарас Корольов

«Це нам допоможе скоріше перейти на роздільне сміттєвивезення, привчить до звички сортувати сміття для утилізації, а також суттєво прибрати місто. Для більш ефективного збору вторсировини міські комунальники будуть сортувати сміття під час прибирання вулиць. Тому ми закликаємо всіх небайдужих мешканців міста, волонтерів, місцеві громадські об’єднання та організації збирати макулатуру та вторсировину і приносити до місця збору роздільного сміття», – розповів директор КП «Комбінат комунальнальних послуг» Тарас Корольов.
Розпочато ремонт доріг

В рамках заходів з благоутсрою цього тижня розпочалося асвальтування доріг. Роботи проводилися на вулицях Гагаріна та Паризької комуни,- їх плануються завершити на наступному тижні. Загалом у плані робіт центр міста та приватний сектор.

Дорожні роботи по вулиці Паризької Комуни

Дорожні роботи по вулиці Паризької Комуни

«Комунальне підприємство розподілило  роботи серед підрядників за єдиним критерієм – якість. Якщо її не буде, – не будуть підписуватись акти виконаних робіт і не будуть сплачуватись кошти»,- запевняє міський голова Сергій Сабов.

 Читайте: Масштабні суботники у Василькові 

Працівники мерії першими вийшли на суботник

Працівники мерії першими вийшли на суботник

21 березня відбувся перший з трьох запланованих міською владою суботників. Працівники виконавчого комітету міської ради прибирали біля приміщення мерії по вулиці Соборна, 56,  історичну пам’ятку нашого міста – дитинець – взялися прибирати вчителі та вихованці ЗОШ №2, ініціативні групи небайдужих мешканців нашого міста займалися берегом річки Стугна та парком «воїнів афганістану», територією «западинки». Все зібране сміття вивезли на утилізацію комунальники міста. Загалом, за словами ініціаторів, до першого міського суботнику долучилося не так багато людей, як очікувалось.

Редакція газети «Європейське суспільство» поспілкувалася з жителькою Василькова, громадським активістом Оленою Шпильовою.

- Олено, Ви є одним із лідерів громадської ініціативи щодо проведення суботників у Василькові. Розкажіть, що змушує людей виходити у вихідні та долучитись до прибирання сміття, адже існує думка, що це відповідальність влади?

Олена Шпильова

Олена Шпильова

- Протягом певного часу я аналізувала розмови мешканців нашого міста, особливо молоді, в соціальних мережах щодо стану нашого довкілля. Майже в кожному повідомленні переважали почуття невдоволення від того, що нас оточує. Це тотальне сміття, недопалки, пляшки, шприци… І такий «набір» по всьому місту. Найбільше обурення викликають «наслідки» проведення пікніків на галявинах лісів і берегах водойм. Як тільки звучали заклики до згуртування і ініціативи самим навести лад, то одразу недобрим словом згадували комунальні служби і говорили, що це їх зона відповідальності. Люди звикли думати, що їм хтось щось винен. Але ж всі ці жахливі картини довкілля, то наслідок наших з вами дій – відсутності виховання, байдужості й неповаги до самих себе. Під час одної з таких інтернет-баталій сформувалася невелика група однодумців. Остапенко Дмитро, мешканець Василькова, не вперше з друзями організовує суботники в Западинці і поділився з нами досвідом. Сергій Сорочинський взагалі корінний киянин і живе в нашому місті не так давно. Але вони стали тією рушійною силою, яка і надихнула організувати суботники і заходи по благоустрою нашого міста.
- Вам не здається, що проблема має більш системний характер, ніж просто прибрати та вивезти сміття, побілити паркани та посадити дерева? Адже подібні заходи реалізовуються кожного року.
- Наша діяльність спрямована не тільки на прибирання у місті, але й на зміну свідомості мешканців. І це стосується не тільки дітей і молоді. Найперше, особисто я, як мама, сподіваюсь на підтримку батьків школярів. Тільки коли вони матимуть внутрішній «стержень» і поважатимуть навколишній світ, саме тоді діти будуть слідувати їх прикладу. Тому, в першу чергу, ми звернулись до адміністрацій шкіл для поширення інформації з проведення суботників.
- Як на вашу ініціативу відреагувала міська влада?
- Коли постало питання з транспортом, інвентарем і розхідними матеріалами, стало зрозуміло, що без підтримки влади міста та комунальних служб нам не обійтися. Чесно кажучи, я упереджено була налаштована і не очікувала, що на наші ініціативи і прохання відгукнуться. І знаєте, ми були приємно здивовані тим, що влада міста беззаперечно підтримала наші починання. Хочемо висловити вдячність нашому міському голові Сергію Сабову за розуміння і конструктивний діалог, керівнику КП «Комбінату комунальних підприємств» м. Василькова Тарасу Корольову за надання техніки і інвентарю, директору КП «Васильківпастранссервіс» Сергію Сергєєву за підтримку у розповсюдженні листівок по маршрутам міста, а також начальнику дільниці «Благоустрій» Оксані Лахманюк за прийняті пропозиції і побажання. Також дякуємо тим мешканцям, які долучилися до прибиранні на Венеції, Стугні і в Западинці. Особливо неоціненною стала допомога учнів і вчителів ЗОШ №2 на чолі з Бєліковою Н.А., які працювали на Дитинці біля Собору Св. Антонія і Феодосія.

На дитинці під час суботнику панувала радісна атмосфера

На дитинці під час суботнику панувала радісна атмосфера

За такої підтримки впевнена – всі труднощі спільно ми здолаємо. Наша країна переживає скрутні часи і саме в єдності наша сила. Тому я закликаю всіх містян долучитися до наших починань. Важко вплинути на ситуацію глобально, але ми в силах змінити життя і довкілля мешканців найкращого і найкрасивішого міста. Ми можемо зробити його чистим, охайним – таким, що буде відповідати європейським стандартам. Друзі, Васильків потребує Ваших рук і участі. Не будьте байдужими, приєднуйтесь до суботників, які будуть проводитись в рамках програми благоустрою міста. Давайте зробимо все можливе, щоб пишатися своїм містом і самими собою!


Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.

Залишити свій коментар вКонтакті


Залишити свій коментар FacebookЗалишити коментар

Где лучше обмен wmb на wmz