Відбулися вибори голови та депутатів Ковалівської об’єднаної громади

MyCollages

23 грудня 2018 року, мешканці новоствореної  Ковалівської сільської об’єднаної територіальної громади обирали своїх місцевих депутатів і голову. Явка на виборчих дільницях була рекордно високою, – 81%.

На виборах голови Ковалівської ОТГ перемогла кандидатка від “Солідарності” Раїса Феліксівна Клюковська. До цього вона  працювала Марянівським сільським головою Васильківського району .  Цікаво, що до ради новоствореної ОТГ пройшли всі 26 кандидатів у депутати, висунуті “БПП “Солідарність”.

До складу Ковалівської ОТГ увійшли села Ковалівка, Вінницькі Стави, Мар’янівка, Пологи, Устимівка, Кищинці, Паляничинці, Червоне.  Населення складає  8700 осіб.

Ковалівська ОТГ виявилася  першою об’єднаною територіальною громадою на території Васильківського регіону.  Заслуговує на увагу,  що згідно перспективного плану, розробленого Київською облдержадміністрацією у 2015 році, передбачалося створити у межах міста Василькова та Васильківського району  лише дві об’єднанні громади: селищну з центром в смт Гребінки та міську з центром у місті Василькові.

Читайте: Створюється Васильківська об’єднана громада

Планувалося, щоб у регіоні не залишалося неспроможних громад: таких, чиї органи місцевого самоврядування не мають власного ресурсного забезпечення, достатнього для виконання повноважень. Крім того, враховувалася доступність найважливіших послуг — швидкої допомоги, правопорядку, ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, які потрібно надавати протягом 30 хвилин.  Така підхід був повністю підтриманий міською владою. За цей час з боку Васильківської міської ради двічі ініціювався процес об’єднання, однак жодного разу безрезультатно.

У 2015 році передбачалося створення двох об'єднаних громад: Васильківської та Гребінківської

У 2015 році передбачалося створення двох об’єднаних громад: Васильківської та Гребінківської

Можливо через те, що  інше бачення реформи мали у Васильківській райдержадміністрації та найбільших селищних радах району. Зокрема пропонувалося  створити чотири громади: міську з центром у Василькові, а також три селищні – Гребінківську, Глевахівську та Калинівську об’єднанні громади.

Таким виглядає майбутнє міста та району очима посадовців району

Таким бачить майбутнє міста Василькова та району посадовці Васильківського району

Однак як бачимо, поки посадовці  міста та району планують як об’єднуватися, зовсім поруч з адміністративним центром в селі Ковалівка з’явилась перша об’єднана територіальна громада Васильківського регіону.

В тім скептики не бачать перспектив для сталого розвитку цієї маленької сільської об’єднаної громади. Експерти Васильківського офісу реформ наголошують, що новостворені  органи місцевого самоврядування в Ковалівській  ОТГ не мають власного ресурсного забезпечення, достатнього для виконання повноважень. На їх думку, ця громада не здатна самотужки забезпечувати доступність найважливіших послуг — швидкої допомоги, правопорядку, ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, які потрібно надавати протягом 30 хвилин.  Крім того, наголошується на повній залежності бюджету Ковалівської ОТГ від діяльності одного підприємства, – агрофірми “Світанок”, що належить впливовій родині Засух.     


Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.

Залишити свій коментар вКонтакті


Залишити свій коментар FacebookЗалишити коментар

Где лучше обмен wmb на wmz