Хто рейдер? Міськрада звинувачує район та продовжує судитися

Предметом судового спору є будівля по вулиці Соборна, 93 у місті Василькові

Предметом судового спору є будівля по вулиці Соборна, 93 у місті Василькові

Васильківська міська рада звернулася до Господарського суду Київської області з позовом до Васильківської райдержадміністрації та Васильківської районної ради, про витребування з незаконного володіння Васильківської РДА двоповерхової нежитлової будівлі по вулиці Соборна, 93 в місті Василькові та визнання права власності на це майно за територіальною громадою міста Василькова, в особі Васильківської міської ради.

Про це  повідомив депутат, директор юридичного департаменту Васильківської міської ради Богдан Корчинський, тим самим знову звинувативши Васильківську районну раду у рейдерстві комунального майна територіальної громади міста Василькова .

Допис директора юридичного департаменту Богдана Корчинського в мережі facebook

Допис директора юридичного департаменту  міськради Богдана Корчинського в мережі facebook

Однак як виявилося, не всіх у Васильківській  міській раді влаштовує така діяльність юридичного департаменту Васильківської міської ради, зокрема колишній депутат Васильківської районної ради, а зараз опозиційний депутат міської ради Микола Неділько, назвав судову справу, ініційовану  Богданом Корчинським, - «віджимом» власності  Васильківського району.

В той же час, голова ГО “Рідне місто” закликав не звертати увагу на критику, натякаючи, що нинішня опозиція у Василькові працює лише в інтересах окремих фінансових структур, а тому вони зацікавленні у поширенні недостовірної інформації.

Коментарі Миколи Неділька та Анатолія Боровика в facebook

Позиція лідера ГО “ВІДСІЧ” Сергія Бірюкова виявилася найбільш конкретною, очевидно через його обізнаність у цьому питанні, адже Сергій Миколайович одразу поцікавився, долею іншої адміністративного  приміщення комунальної власності громади міста Василькова по вулиці Покровська, 4 (колишня назва вулиці Луначарського) де зараз розміщується Васильківська РДА та Васильківська районна рада.

Коментар лідера ГО "ВІДСІВ" Сергія Бірюкова

Коментар лідера ГО “ВІДСІВ” Сергія Бірюкова

Тож поки місцеві політики та громадські діячі з’ясовують стосунки, газета “ЄС” детально розібралася у цьому резонансному спорі та пропонує читачам самим визначитися хто правий та зробити власний прогноз яким будуть результати цієї судової справи.

В попередніх публікаціях газета “ЄС” інформувала наших читачів про судові спори Васильківської міської ради з Васильківською районною радою, що розглядаються в Господарських судах різних рівнів. Справа №911/488/18 стосується спору про право власності на дві земельні ділянки сфери охорони здоров’я, що знаходяться в місті Василькові по вул. Декабристів, 87 та Небесної сотні, 46 (колишня назва вулиці Паризької комуни),  справа 911/448/18 стосується спору щодо права на рівних управляти комунальною лікувальною установою “Васильківська центральна районна лікарня”, зокрема про визнання недійсним останньої редакції статуту Васильківської ЦРЛ.

ЧитайтеРейдерство по Васильківські, або як район у міста землю вкрав

В обох цих справах позивачем виступає Васильківська міська рада, яка намагається у суді захистити права та інтереси територіальної громади міста Василькова, які на думку юристів були грубо порушенні попередніми посадовцями Васильківської районної ради.

Читайте: Хто власник Васильківської ЦРЛ?

Нова позовна заява міської ради пред’явлена вже до обох гілок влади в Васильківському районі,-Васильківської РДА та Васильківської райради, цього разу спір стосується права власності на двоповерхову адміністративну будівлю площею біля 500 квадратних метрів, що знаходиться по вулиці Соборна, 93 в місті Василькові.

Історія виникнення прав на цей об’єкт починається ще  в далекому  1992 році, і за цей тривалий час кілька разів з приводу цього майна відбувалися юридичні загострення, які виливали в політичні конфлікти між мерією Василькова та владою Васильківського району.

Варто зазначити, що раніше переможцями у цих конфліктах залишалися посадовці районну, очевидці тих подій навіть зазначають, що можливо саме спроби повернути у комунальну власність цю, та інші споруди, були одним із чинників відсторонення від посади колишнього міського голови Валерія Поповича.

Хто кому рейдер? Які нові аргументи знайшли юристи міської ради цього разу, і в чому полягає безпосередньо сам конфлікт?

26 березня 1991 року Верховна Рада України ухвалила закон “Про власність”, в результаті чого в Україні поряд із загальнодержавною власністю з’явилась і державна комунальна власність, як власність окремих адміністративно – територіальних одиниць.

27 жовтня 1992 року Васильківська міська рада народних депутатів прийняла рішенням «Про затвердження переліку об’єктів комунальної власності міської ради народних депутатів», яким поряд з іншим майном, у комунальну власність міста Василькова було прийнято адміністративне приміщення – управління сільського господарства по вулиці Карла Маркса, 93 . Згодом у 1993 року  було змінено назву вулиці Карла Маркса на вулицю Соборну.

Рішення Васильківської міської ради від  27 жовтня 1992 року «Про затвердження переліку об’єктів комунальної власності міської ради народних депутатів»,

Рішення Васильківської міської ради від 27 жовтня 1992 року «Про затвердження переліку об’єктів комунальної власності міської ради народних депутатів»,

Конституція України 1996 року уточнила форми власності в державі: вона визнала комунальну власність, як самостійну і незалежну від держави форму публічної власності. Закон “Про місцеве самоврядування в Україні”, прийнятий у  1997 році ввів принцип пріоритету прав територіальних громад на всі об’єкти комунальної власності, що знаходяться на території громади.

До 2004 року адміністративна будівля перебувала у комунальній власності Васильківської міської ради, хоча фактично перебувала в користуванні Васильківської РДА, оскільки там знаходилися структурні підрозділі райдержадміністрації.

В лютому 2004 року виконком Васильківської міськради ухвалив рішення  №134 «Про оформлення права власності на об’єкт комунальної форми власності – адміністративну будівлю по вул. Соборна, 93 (управління сільського господарства) за Васильківською територіальною громадою, в особі Васильківської міської ради.

Рішення виконавчого комітету Васильківської міської ради №134 "Про оформлення права власності на об’єкт комунальної форми власності – адміністративну будівлю по вул. Соборна, 93"

Рішення виконавчого комітету Васильківської міської ради №134 “Про оформлення права власності на об’єкт комунальної форми власності – адміністративну будівлю по вул. Соборна, 93″

Майже одночасно, зокрема у травні 2004 року, Васильківська районна рада рішенням «Про внесення до переліку майна спільної комунальної власності територіальних громад району адміністративних приміщень», включила адміністративну будівлю по вул. Соборна, 93 у місті Василькові до переліку спільної комунальної власності територіальних громад Васильківського району.

Рішення Васильківської районної ради від 28.05.2004 року №189-14-XXIV «Про внесення до переліку майна спільної комунальної власності територіальних громад району адміністративних приміщень».

Рішення Васильківської районної ради від 28.05.2004 року №189-14-XXIV «Про внесення до переліку майна спільної комунальної власності територіальних громад району адміністративних приміщень».

Таким чином в 2004 році в адміністративної  будівлі по вул. Соборна, 93 у місті Василькові з’явилося два власника , – Васильківська міська територіальна громада, в особі- Васильківської міської ради  та територіальні громади сіл та селищ Васильківського району в особі,- Васильківської  районної ради.

Згодом в листопаді 2004 року КП КОР “Васильківське МБТІ”  оформило  свідоцтво про право власності на нерухоме майно, а також зареєструвало  адміністративну будівлю по вул. Соборна, 93 у місті Василькові у формі загальнодержавної власності за управлінням агропромислового розвитку Васильківської РДА.

Свідоцтво про право власності на нерухоме майно від 10.11.2004 року серія САА №131046

Свідоцтво про право власності на нерухоме майно від 10.11.2004 року серія САА №131046

Тобто в результаті розмежування державної власності між комунальною власністю, адмінбудівля по вулиці Соборна, 93 спочатку перейшла з державної власності, у власність територіальної громади міста Василькова, а потім незаконним рішенням Васильківської районної ради, спочатку прийнята у спільну комунальну власність громад району, а згодом знову передана у загальнодержавну власність, в особі Васильківської РДА.

На думку юристів міської ради вказані рішення Васильківської райради суперечать Конституції України та закону “Про місцеве самоврядування в Україні”, а відчуження комунального майна територіальної громади міста  Василькова у загальнодержавну власність відбувалося з порушенням принципів «належного урядування» та «пропорційності».

Богдан Корчинський

Богдан Корчинський

“Ми направили до Господарського суду позовну заяву про витребування майна з чужого  незаконного володіння та визнання права власності на спірну адмінбудівлю за територіальною громадою міста Василькова, оскільки вітчизна судова практика, сформована таким чином, щоб максимально захистити інтереси законного власника. У цій категорії справ позиція судової влади полягає у тому, що майно повинно бути повернуто законному у власнику у будь-якому разі, навіть витребуване у добросовісного набувача. Аргументуючи обраний спосіб судового захисту  окрім положень національного законодавства, ми посилаємося також на норми Конвенції про захист прав та основоположних свобод, а також  висновки Європейського суду з прав людини“, – пояснює директор юридичного департаменту міської ради Богдан Корчинський.

Сподіваємося, що ця  судова справа, остаточно поставить крапку у питанні, хто ж насправді є рейдером та кому належить  адмінбудівля по вулиці Соборна, 93 в місті Василькові.

Газета “ЄС” продовжить  інформувати про резонансні  судові справи, що стосуються інтересів територіальної громади міста Василькова.

 


Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.

Залишити свій коментар вКонтакті


Залишити свій коментар FacebookЗалишити коментар

Где лучше обмен wmb на wmz