Хто власник Васильківської ЦРЛ?

Господарський встановить хто є власником Васильківської ЦРЛ

Господарський суд Київської області встановить хто є власником Васильківської ЦРЛ

Наші читачі вже обізнані про спір між Васильківською міською та районною радами навколо земельних ділянок закладів охорони здоров’я, де розташовані відділення Васильківської ЦРЛ у місті Василькові. Однак земельній спір переріс у корпоративний, тепер з’ясовують,  хто ж є власником усієї комунальної організації – Васильківської ЦРЛ.

Допоки скаргу міської ради щодо власності на земельні ділянки розглядає Міністерство юстиції, спір навколо власності на саму лікарняну установу розгляне Господарський суд Київської області. Як і випадку із землею, про порушення корпоративних прав заявила Васильківська міська рада.

Як вдалося з’ясувати редакції газети “ЄС”, цього разу спір стосується установчих документів лікувального закладу комунальної форми власності – Васильківської центральної районної лікарні. Одним із перших питання щодо відновлення права власності Васильківської міської ради на Васильківську ЦРЛ підняв депутат міської ради Олег Мазепа. Його депутатський запит з цього приводу був одноголосно підтриманий сесією Васильківської міської ради у серпні 2017 року.

Депутат міської ради Олег Мазепа

Депутат міської ради Олег Мазепа

“На сьогоднішній день Васильківська міська рада усунута від юридичної можливості впливати на діяльність Васильківської ЦРЛ. Незрозуміло у який спосіб, але міську раду як співзасновника Васильківської центральної лікарні позбавили можливості реалізувати права і обов’язки щодо управління господарською діяльністю міської поліклініки. Отже, прошу юридичну службу міської ради провести перевірку та встановити, коли і яким чином Васильківська міська рада як засновник юридичної особи, Васильківської ЦРЛ, втратила усі права на управління цим комунальним закладом охорони здоров’я. Крім того, прошу у разі виявлення порушень законодавства звернутися до суду за захистом порушених прав територіальної громади Василькова, та до правоохоронних органів щодо притягнення порушників до відповідальності”, - заявив депутат міської ради Олег Мазепа.

Паралельно редакція газети розпочала власне розслідування. Ознайомившись із усіма редакціями статутів Васильківської центральної районної лікарні, починаючи від моменту її створення, редакція газети дійшла одностайного висновку про наявність порушень законодавства. Порушення та зухвальство, з яким, нехтуючи законом, правами та інтересами міської громади, посадовці районної ради вкрали у міста корпоративні права на Васильківську ЦРЛ, вражає. Але про це згодом, спочатку трішки про історію Васильківської лікарні.

Васильківська карантинна застава

Васильківська карантинна застава була побудована у 1970 році

В 1730 році у Василькові було створено карантинну заставу. Це щось на кшталт сучасного госпітального округу. Того часу в Україні налічувалось шість карантинів, перший з яких було побудовано у 1740 році у Василькові. З того часу і нині заклад охорони здоров’я значно збільшився та модернізувався. На початку ХХ століття почала функціонувати Васильківська лікарня на 20 ліжок з обслугою із чотирьох лікарів і п’ятьох фельдшерів. Сьогодні населення міста та району обслуговують 240 лікарів та близько 600 середніх медичних працівників.

               Читайте також : Рейдерство по Васильківські, або як район у міста землю вкрав

Сучасна історія Васильківської ЦРЛ розпочалася у 1997 році. Тоді розпорядженням голови Васильківської райдержадміністрації В.Пожара було створено бюджетну лікувальну установу району та міста, затверджено статут Васильківської ЦРЛ як юридичної особи та проведено його державну реєстрацію. Відтоді і по цей день Васильківська ЦРЛ є найбільшої за чисельністю працівників організацією в регіоні.

Первинний статут Васильківської ЦРЛ затверджено у 1997 році

Первинний статут Васильківської ЦРЛ затверджено у 1997 році

У первинній редакції статуту Васильківської ЦРЛ від січня 1997 року було визначено:

«Васильківська центральна районна лікарня є бюджетною лікувальною установою району та міста, в своїй діяльності підпорядковане Васильківській районній та міській раді народних депутатів….»

«ЦРЛ є юридичною особою… Діє на підставі законів України, рішень Васильківської районної ради та міської ради, районної державної адміністрації…»

«Призначення головного лікаря ВЦРЛ є правом голови районної державної адміністрації у Васильківському районі та міськвиконкому…»

«…головний лікар може бути звільнений з посади до закінчення строку контакту за погодженням райдержадміністрації, міськвиконкому….»

«Васильківська ЦРЛ з дозволу голови Васильківської райдержадміністрації та міськвиконкому на основі законодавства має право здійснювати зовнішньоекономічну діяльність…»

«Ліквідація або реорганізація/приєднання/ВЦРЛ здійснюється за рішенням районної державної адміністрації та Васильківської міської ради народних депутатів.»

Отже, первинна редакція Статуту Васильківської ЦРЛ містила перелік майнових та немайнових прав Васильківської міської ради як одного із засновників Васильківської ЦРЛ щодо управління господарською діяльністю у комунальному секторі економіки.

Крім того, було чітко визначено, що співвласниками Васильківської ЦРЛ є Васильківська міська та Васильківська районна ради. Також документ визначав, що усі рішення щодо управління установою мають бути узгодженні між співзасновниками, а одноосібне ухвалення рішень не допускалося. Варто зазначити, що від імені Васильківської районної ради управління справами ЦРЛ здійснювала Васильківська райдержадміністрація.

В єдиному державному реєстрі юридичних та фізичних осіб підприємців у розділі «засновники Васильківської ЦРЛ» зазначено два органи місцевого самоврядування: Васильківська міська рада та Васильківська районна рада.

Фотокопія з реєстру з  реєстру юридичних осіб

Фотокопія з реєстру з реєстру юридичних осіб

У 2003 році, у зв’язку із затвердженням Господарського кодексу України, з метою приведення установчих документів Васильківської ЦРЛ у відповідності до норм нового законодавства, на той час голова Васильківської райдержадміністрація М.Стельмах затвердив Статут Васильківської ЦРЛ у новій редакції, яка майже не відрізнялася від первинної, усі корпоративні права Васильківської міської ради залишилися без змін.

Однак 17 травня 2007 року все кардинально змінилося. Васильківська районна рада прийняла рішення, яким було затверджено Статут Васильківської ЦРЛ у новій редакції. Зазначена редакція установчого документа повністю обмежила права Васильківської міської ради як одного із засновників Васильківської ЦРЛ, тим самим позбавивши територіальну громаду міста Василькова майнових і немайнових прав, зокрема володіти, користуватися, управляти майном комунального закладу охорони здоров’я, оскільки новою редакцією Статуту усі майнові та немайнові права міста Василькова перейшли до Васильківської районної ради, що є незаконним та суперечить нормам чинного законодавства України.

Спірний статут Васильківської ЦРЛ у новій редакції

Спірний статут Васильківської ЦРЛ у новій редакції

Нова редакція статуту Васильківської ЦРЛ від 2007 року містить ряд незаконних положень, а саме:

«Васильківська центральна районна лікарня є бюджетною лікувальною установою, заснована на спільній комунальній власності територіальних громад Васильківського району, в своїй діяльності підпорядкована Васильківській районній раді як розпорядника майном територіальної громади Васильківського району».

«Васильківська центральна районна є юридичною особою…. Діє на підставі законів України, рішень районної ради та розпоряджень районної державної адміністрації, відає спільним комунальним майном територіальної громади м.Василькова та Васильківського району, передане їм в оперативне управляння Васильківською районною радою як представницьким органом місцевого самоврядування.»

«Майно ВЦРЛ є спільною комунальною власністю територіальної громади Васильківського  району і належить їй на прав повного господарського віданням та оперативного управління».

«Реорганізація та/або ліквідація(приєднання, поділ, виділення, злиття, перетворення) ВЦРЛ здійснюється ліквідаційною комісією за рішення Васильківської районної ради…»

«Майно, що залишилося після ліквідації ВЦРЛ, є спільною комунальною власністю району та м. Василькова і використовується виключно за рішенням сесії Васильківської районної ради як представницького органу власника майна».

Не потрібно мати юридичну освіту, щоб порівняти положення первинної та нової редакції Статуту Васильківської ЦРЛ, і зрозуміти, що у 2007 році посадові особи Васильківської районної ради у незаконний спосіб позбавили права територіальну громаду міста Василькова володіти та управляти своїм майном.

Читайте також: У Василькові назріває конфлікт між гілками влади

У Васильківській міській раді заявляють, що вже з усім розібралися, від порушених прав територіальної громади відмовлятися не збираються, та вже оскаржили незаконній дії Васильківської районної ради у Господарському суді

Позовна заява Васильківської міської ради

Позовна заява Васильківської міської ради

Богдан Корчинський

Богдан Корчинський

“Рішення Васильківської районної ради є незаконним, а сам статут Васильківської ЦРЛ у новій редакції та його державна реєстрація підлягає скасуванню. Відповідний позов Васильківської міської ради вже направлено до Господарського суду Київської області. Ми переконані, що суд у цьому спорі прийме рішення на користь Васильківської міської ради, адже рішення районної ради прийнято поза межами визначених Конституцією України повноважень, а також у спосіб, що суперечить чинному законодавству, порушує права та законні інтереси територіальної громади міста Василькова. Варто також зазначити, що у даному випадку ми відстоюємо не лише порушені права громади міста Василькова, а також і права сільських та селищних громад Васильківського району, адже у такий же спосіб Васильківська районна рада захопила майно, що належить цим громадам та було передане у 1997 році розпорядженням голови Васильківської РДА в оперативне управління Васильківської ЦРЛ. Мова йде про майно Гребінківської та Лосятинської лікарень, а також інші медамбулаторії та ФАПи, що знаходяться на території громад району. Районна рада не має права одноосібно розпоряджатися комунальною власністю сільських та селищних рад, адже по закону це виключні повноваження депутатів сільських та селищних рад, а не районної ради, - підсумував начальник юридичного управління Васильківської міської ради Богдан Корчинський.

Редакція газети “ЄС” обіцяє інформувати наших читачів про перебіг майнових та корпоративних спорів навколо комунальних закладів охорони здоров’я міста та району.

 


Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.

Залишити свій коментар вКонтакті


Залишити свій коментар FacebookЗалишити коментар

Где лучше обмен wmb на wmz