Хто і як дбає про спорт у Василькові?

ева.psd
Неймовірно, але факт: в сучасній Україні за розвиток спорту відповідають органи виконавчої влади з питань фізичної культури і спорту, але у Василькові єдина міська дитячо-юнацька спортивна школа досі була підпорядкована відділу освіти Васильківської міської ради.

СПОРТИВНОЮ ШКОЛОЮ МАЮТЬ УПРАВЛЯТИ ПРОФІЛЬНІ ФАХІВЦІ

Останні два роки Васильківської депутати міської ради намагалися перевести спортивну школу у підпорядкування відділу молоді та спорту, який згідно постанови Уряду повинен управляти міською ДЮСШ і повноцінно відповідати за ефективність і результативність її роботи. Однак на відміну від депутатів, чиновники Васильківської міської ради так не думали, і робили усе для того, щоб спустити справу на тормозах та залишити міську ДСЮШ під керівництвом освіти. Навіть спотворили текст нової редакції Статуту спортивної школи, щоб тільки не допустити жодних змін у сфері управління розвитком сфери молоді та спорту у дітей, юнаків та молоді.

У грудні 2017 року депутати Васильківської міської ради затвердили нову редакцію статуту міської ДЮСШ, яка повністю відповідала урядовим рекомендаціям та підпорядковувала спортивну школу відділу молоді та спорту. Крім того, було визначено, що керівника ДЮСШ мають призначати за результатами відкритого конкурсу, а не одноособово керівництвом відділу освіти, як це було раніше. Однак, як виявилося, згодом чиновниками виконкому була зареєстрована змінена редакція статуту, яка не містила реформаторських змін, а отже воля сесії міської ради була спотворена, що очікувано дуже обурило депутатів Васильківської міської ради.

Саме це ще більше об’єднало васильківських депутатів, які під час сесії міської ради  30 березня  ц.р. були налаштовані рішуче, адже це логічна річ, що спортивна школа має підпорядковуватися органу влади у сфері спорту, і рано чи пізно спортивна школа міста Василькова повинна була відійти з-під керівництва відділу освіти, якому вистачає клопотів і без міської ДЮСШ.

Цього разу, як і раніше, нову редакцію статуту спортивної школи запропонувала затвердити депутат Васильківської міської ради Евеліна Березанська (легкоатлет, професійний спортсмен, тренер методист, інструктор фізичної культури та спорту).

Виступає депутат міськради Евеліна Березанська

Виступає депутат міськради Евеліна Березанська

У своєму виступі Березанська закликала депутатів міської ради більш ретельніше підійти до розвитку молодіжного, юнацького та дитячого спорту у місті Василькові, а для цього пропонувала колегам ухвалити нову редакцію статуту Васильківської ДЮСШ, яка передбачає відкритий конкурсний відбір на посаду директора міської ДЮСШ. Лише так, на її думку, вдасться визначити дійсно фахового та відданого спорту керівника спортивної шкільної установи, який зможе підняти рівень спорту у місті Василькові на вищий рівень, ніж є зараз.

 «ТАЄМНА ЗБРОЯ» ОСВІТЯН – ФІНАНСИСТИ

Утім, з подальшого розвитку дискусії, стало зрозуміло, що стара гвардія так просто віддавати “своє” не збирається. Присутні мали можливість ознайомитися з аргументами освітян, – чому саме не можна «віддавати» спортивну школу «з-під» відділу освіти. І, за задумом режисера, мабуть, ключову роль в «аргументації» тут мали би відіграти фінансисти. Адже як відомо, у Василькові в міських фінансах так все заплутано, що мало хто у тих складних «схемах» може розібратися. Відповідно, коли фінансисти кажуть щось, то інші, як правило, просто погоджуються. Чим до речі часто, на думку редакції, зловживають посадовці фінансового управління.

І справді, начальник фінансового управління Тамара Степаненко заявила, що перепідпорядкувати спортивну школу відділу спорту практично «неможливо», бо в такому разі станеться ледь не «катастрофа». Але їй вчасно зачитали перехідні положення нового статуту ДЮСШ, і все стало на свої місця, оскільки передбачено, що до кінця 2018 року Васильківська ДЮСШ знаходитиметься у подвійному підпорядкуванні. Як і очікувалось, були спроби зманіпулювати навколо того, що спортивні школи по всій країні підпорядковані відділам освіти (що є абсолютною неправдою). Наостанок начальник відділу освіти Лідія Козак, взявши на себе функції судді заявила, що нова редакція статуту ДЮСШ є незаконною та суперечить закону про освіту.

Крапку у дискусії щодо законності нової редакції статуту ДЮСШ поставив директор юридичного департаменту міської ради Богдан Корчинський, який запевнив присутніх, що він особисто несе відповідальність за законність нової редакції статуту Васильківської спортивної школи, оскільки є його співрозробником, та закликав депутатів не звертати уваги на провокативні та недостовірні виступи противників спортивної реформи з управління фінансів та відділу освіту.

Директор юридичного департаменту Богдан Корчинський

Директор юридичного департаменту, депутат міської ради Богдан Корчинський

Підтримку Евеліні Березенській також висловив голова постійної комісії з питань спорту Олег Мазепа, який зазначив, що він повністю підтримує нову редакцію статуту міської спортивної школи та реформаторську ініціативу щодо підпорядкування міської ДЮСШ відділу молоді та спорту Васильківської міської ради.

МОВОЮ ОФІЦІЙНИХ ДОКУМЕНТІВ

А тепер спеціально для посадовців Васильківської міської ради, які ще досі, можливо, сумніваються, що міську спортивну школу логічно підпорядковувати відділу молоді та спорту Васильківської міської ради.

Противники перепідпорядкування звертають увагу на таке формулювання ДЮСШ, як «позашкільний навчальний заклад». Так, ПОЗАшкільний! І зверніть увагу, що у затвердженому Кабміном типовому Положенні про позашкільний навчальний заклад  написано, що це Положення поширюється на всі позашкільні навчальні заклади незалежно від підпорядкування, типу та форми власності, крім дитячо-юнацьких спортивних шкіл.

Тобто відділи освіти керують усіма позашкільними навчальними закладами, крім дитячо-юнацьких спортивних шкіл.

А тепер в якості аргументів деякі цитати з типового Положення про дитячо-юнацьку спортивну школу:

- Дитячо-юнацька спортивна школа (далі – спортивна школа) є позашкільним навчальним закладом спортивного профілю – закладом фізичної культури і спорту, який забезпечує розвиток здібностей вихованців в обраному виді спорту, визнаному в Україні, створює необхідні умови для гармонійного виховання, фізичного розвитку, повноцінного оздоровлення, змістовного відпочинку і дозвілля дітей та молоді, самореалізації, набуття навичок здорового способу життя, підготовки спортсменів для резервного спорту.

- Мінмолодьспорт здійснює в установленому порядку організаційно-методичне забезпечення діяльності спортивних шкіл незалежно від підпорядкування, типу і форми власності.

Отже чинне законодавство прямо визначає, що дитячо-юнацька спортивна школа  є позашкільним навчальним закладом спортивного профілю – закладом фізичної культури і спорту. 

Незрозуміло лише, чому деякі міські посадовці роками не можуть розібратися в абсолютно чіткій та логічній нормі закону та у сфері своєї відповідальності? Чи є ще якась мотивація, про яку ми не знаємо?

НЕВЖЕ МАЛО РОБОТИ В ОСВІТІ БЕЗ СПОРТИBНОЇ ШКОЛИ?

На сесії міської ради начальник відділу освіти міськради Лілія Козак обурювалася: мовляв, хіба освіта так погано управляє міською спортивною школою, що треба її перепідпорядкувати? Так не про це ж мова (і сама Лілія Олегівна, до речі, завжди підтримує спортивні проекти, ініціативи, долучає школярів до спортивних заходів, за що її велика вдячність!). А про те, що управління спортивною школою – неприродна функція для освіти, бо спортивні школи логічно мають бути підпорядковані органам з питань фізичної культури і спорту. Все ж просто. І не треба займатися «перетягуванням ковдри на себе», у нашому місті всім вистачає функцій і роботи, було б бажання працювати для громади.

Хіба є  нормальним, щоб єдина спортивна школа в місті знаходиться в такому стані, як сьогодні?  Зрозуміло, що коштів не вистачає для покращення матеріально-технічної бази. Як і на вирішення інших нагальних проблем у загальноосвітніх навчальних закладах: неякісний ремонт шкіл та дитячих садочків, випадки неетичної поведінки педагогів, та багато інших проблем, які сьогодні не встигають якісно вирішувати у Васильківському міському відділі освіти.

То як – може, все-таки вистачає освіті проблем без міської ДЮСШ, чи комусь дуже потрібно, щоб єдина спортивна школа у Василькові досі знаходилася під керівництвом людей, які не мають ніякого відношення до спорту?

Останню крапку у цьому питанні поставило голосування депутатів Васильківської міської ради, які після тривалих та жвавих дискусій підтримали проект статуту Васильківської міської ДЮСШ у новій редакції, запропонованої  Евеліною Березанською, а також доручили їй провести державну реєстрацію нової редакції установчого документу, щоб унеможливити будь-які зловживання.


Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.

Залишити свій коментар вКонтакті


Залишити свій коментар Facebook



Залишити коментар

Где лучше обмен wmb на wmz