Як обиратимуть депутатів та міського голову Василькова

1111111

З першого січня 2020 року набув чинності Виборчий кодекс України, яким запроваджуються принципово нові виборчі системи для парламентських та місцевих виборів.

Прийнятим Виборчим кодексом фактично скасовується Закон про місцеві вибори. Це означає, що наступні голови громад і місцеві ради можуть бути обрані в кінці жовтня 2020 року за новими правилами.

Тепер вибори до Васильківської міської ради  будуть проводитися за багатомандатною мажоритарною системою, за якою від одного округу будуть обрані від 2 до 4 кандидатів, які отримали найбільшу підтримку.

З метою обрання депутатів територія міської громади буде поділено на багатомандатні виборчі округи. Середня орієнтовна кількість таких багатомандатних округів визначається як ціла частка від ділення кількісного складу відповідної ради на три. Загальний склад міської ради складатиметься з 34 депутатів.

Цікаво, що на місцевих виборах депутатів не передбачено самовисування. Список кандидатів у бюлетені партія повинна затвердити на зборах, крім того, у ньому повинен бути дотриманий гендерний баланс – щонайменше 40% представників однієї статі.

Міського голову  та сільських старост  обиратимуть за мажоритарною системою відносної більшості: переможе кандидат, що набрав найбільшу кількість голосів. Кандидат на посаду міського голови може балотуватися шляхом самовисуванням або від місцевої організації політичної партії.


Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.

Залишити свій коментар вКонтакті


Залишити свій коментар FacebookЗалишити коментар

Где лучше обмен wmb на wmz