Як вберегти Васильків від сміття

Громадський діяч Юрій Береза

Громадський діяч Юрій Береза

Проблема роздільного збирання сміття вже давно вирішується в ряді українських міст. Роздільне збирання побутових відходів – це метод збирання, за якими цінні компоненти побутових відходів, такі як папір, скло, пластик та метал, збирають окремо у спеціальні контейнери для подальшого надходження на перероблення чи повторне використання.
За даними досліджень, практично кожен українець виробляє на рік більше 300 кг сміття або два дворових контейнери сміття. І тепер помножте ці 300 кг на кількість мешканців Василькова. Все це вивозиться на сміттєзвалище поруч з містом, яке вже давним-давно переповнене.

Потрапляючи на сміттєзвалище, відходи забруднюють навколишнє середовище – ґрунт, повітря, воду, – залишаючись там від декількох до сотень років, тому що природа не здатна швидко переробити людське сміття.

Часто відходи просто спалюють. І при цьому виділяються токсичні гази, утворюються небезпечні хімічні сполуки, які забруднюють атмосферне повітря. Це той самий сміттєспалювальний завод. Бездумно викидаючи відходи або спалюючи їх, ми наносимо шкоду навколишньому середовищу, а отже собі і своїм дітям.

Тож говорячи при утилізацію сміття, головним нашим пріоритетом має бути принцип: змішані відходи – це сміття, а роздільно зібрані відходи – це ресурс! Тобто потенційно відходи – це ресурс, матеріал, з якого можна виробити нові корисні речі.

З метою ефективного вирішення проблеми у Василькові з утилізацією сміття, пропоную реалізувати пілотний проект по роздільному збору, вивозу та переробці твердих побутових відходів на території військового містечка, щоб на прикладі одного мікрорайону визначити ефективність такого методу для міста Васильків.

Для цього на контейнерних майданчиках мікрорайону будуть встановлені євроконтейнери для роздільного збирання побутових відходів. Вони мають кришки різного кольору – жовтого, зеленого, синього і сірого. Контейнер з жовтою кришкою призначений для поліетиленової тари, контейнер з синьою кришкою – для паперу та картону, з зеленою кришкою – для скла, контейнер з сірою кришкою призначається для інших невідсортованих відходів. Ці відходи відвозитимуть на комунальне підприємство, а після сортування – на переробку. Така система дозволить отримувати прибуток від переробки сміття замість витрати коштів на його утилізацію, як це відбувається зараз.

Слід пам’ятати, що відповідальність за чистоту Василькова несе не тільки влада, мерія міста, а і кожен громадянин. Якщо всі ми не стоятимемо осторонь проблеми чистоти довкілля, то станемо жити чистіше, а отже, краще.

 Громадський діяч Юрій Береза


Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.

Залишити свій коментар вКонтакті


Залишити свій коментар FacebookЗалишити коментар

Где лучше обмен wmb на wmz